Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Autoratlīdzība К списку тем

Autoratlīdzība
Sveicināti!

Kā rīkoties, ja pat VID nevar precīzi noteikt vai tas ir autoratlīdzības darbs? Līgums ir ar fiz.pers par analītisku pētījumu. Kā noteikt vai tas ir autoratlīdzības līgums vai uzņēmuma līgums?

Leflere
Leflere 04.03.2009 10:48
22 сообщения на сайте

Ответы (15)

Открывайте закон об авторском праве и смотрите, подходит ли труд под его определение.
Maija
Maija 04.03.2009 10:52
28223 сообщения на сайте
likums par IIN 8.pants2 daļa nosaka, kas ir darba attiecības, ja zem tā to nevar pabāzt tad tās nav darba attiecības, bet kaut kas cits
Larao
Larao 04.03.2009 10:53
6767 сообщений на сайте
Pirms uzdot jautājumu, es izlasīju likumus un pazvanīju VID.

Autortiesību likums.4.pants Aizsargājamie darbi; 12) citi autoru darbi. Man nav skaidrs ir šie citi?

Es nerunāju par darba līgumu, tas nav darba līgums! Jautājums bija vai tas ir uzņēmuma līgums vai atoratlīdzības līgums???????
Leflere
Leflere 04.03.2009 11:01
22 сообщения на сайте
Analītiski pētījumi ir autordarbi. Taisiet tik autorlīgumu un viss:-D
Ilma
Ilma 04.03.2009 11:09
30495 сообщений на сайте
Далеко не факт.

Если новый закон природы открыли, то будет авторство.

А если просто цитат из интернета надергали и в табличку свели, то суд может и не признать это новизной и авторством.

Надо смотреть, что там за петиюми.
Maija
Maija 04.03.2009 11:13
28223 сообщения на сайте
Pētījums tiek veikts, kā līgumā minēts - apkopojot līdzšinējo pieredzi un analizējot likumdošanu... Tad jau tas laikam neskaitās jaunradīts darbs?:'(
Leflere
Leflere 04.03.2009 11:17
22 сообщения на сайте
Nu kas to pateiks;-)
Ilma
Ilma 04.03.2009 11:28
30495 сообщений на сайте
tur jau tā lieta, kurš to pateiks? Bet ko lai nabaga grāmatvedis dara?:-@
Leflere
Leflere 04.03.2009 11:33
22 сообщения на сайте
А бедный бухгалтер пусть лучше считает это договором подряда. Меньше рисков.
Irena22
Irena22 04.03.2009 11:34
42998 сообщений на сайте
Закон защищает автора как творца данного петиюма, но не факт, что за это следует платить гонорар, а не признавать его обыкновенным наемным работником (или исполнителем по договору подряда)
Mu-maija
Mu-maija 04.03.2009 11:38
15863 сообщения на сайте
Man te viens jurists teica, ka, lai nepiesietos sados stridigos gadijumus, taisot autorligumu lielaku uzsvaru likt uz to, ka uznemums iegadajas so petijumu un ta izmantosanas/ lietosanas u.c. tiesibas (nevis maksa par darba izpildi), kadiem merkiem tiks izmantots sis petijums utt, ka to autors taisa arpus darba attiecibam par saviem lidzekliem utt. Uznemuma liguma parasti par sadam lietam neruna un ja kads piesienas, tad jasaka, ka Jums svarigi ir, ka Jus variet publiskot so petijumu sava uznemuma varda, ka Jums svarigi sakartot tiesi sis autoratlidzibas.

Savukart man viens jautajums. Es stradaju pamatdarba, kur par mani tiek maksati visi nodokli. No cita uznemuma, kur neesmu darba attiecibas, sanemu autoratlidzibu, izveloties nemaksat socialo nodokli (IIN parskaita autoratlidzibas izmaksatajs). Vai ir kads ierobezojums, no kadas autoratlidzibas summas tomer jasak maksat socialais nodoklis? Paldies!
Gunda82
Gunda82 04.03.2009 11:40
31 сообщение на сайте
Чего бедному буху париться. Написано, авторство, считайте авторство.

В случае претензий по судам будут ходить богатые начальники с не менее богатыми юристами.
Maija
Maija 04.03.2009 11:41
28223 сообщения на сайте
По-моему, если Вы работаете у кого-то по трудовому договору и платите соц.платежи, то как автору Вам не надо ничего платить дополнительно. Может, меня поправят.
Irena22
Irena22 04.03.2009 11:43
42998 сообщений на сайте
Именно так - если есть работодатель, то автор не обязан становиться еще и самозанятой персоной (и платить за себя ОПГСС).

То же самое относится и к авторам, которые достигли пенсионного возраста.
Mu-maija
Mu-maija 04.03.2009 11:55
15863 сообщения на сайте
Gunda82, ja jūs esat darba attiecībās citā vietā, tad jums nav soc. jāmaksā par autoratlīdzību. Tas ir tikai tādā gadījumā, ja tie ir jūsu vienīgie ienākumi.

Paldies visiem par atbildēm! Būs vēl nedaudz jāpiestrādā pie līguma.
Leflere
Leflere 04.03.2009 11:58
22 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.