Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Fiksētais IIN + autoratlīdzības К списку тем

Fiksētais IIN + autoratlīdzības
Kā pašnodarbinātā, maksāju fiksēto IIN. Tomēr man par 2008 ir viena autoratlīdzība, par kuru darba devējs nav maksājis IIN, jo esmu pašnodarbināta.

Kā rīkoties, gatavojot Deklaŗāciju? Pieskaitīt autoratlīdzību pārējiem siamnieciskās darbības izdevumiem? (vai tādā gadījumā nezaudēšu tiesības maksāt fiksēto IIN un nemaksāt sociālo nodokli no autoratlīdzibas?)

Vai arī - var autoratlīdzību uzrādīt vēl kaut kur, ne kā saimnieciskās darbības ieņēmumu un aprēķināt IIN par to atsevišķi? - papildus fiksētajam IIN?
Saab
Saab 10.03.2009 17:19
356 сообщений на сайте

Ответы (5)

Fiksētā IIN maksātāji aizpilda pielikumu D5, bet jāatceras, ka viņiem nav tiesību uz neapliekamo minimumu, atvieglojumiem un attaisnotajiem izdevumiem, tāpēc deklarācijā 19. rindā būs fiksētā nodokļa summa no D5 pielikuma 2. rindas, bet, savukārt, deklarācijas 20. rindā parādīsiet avansā samaksāto nodokli no D5 03.rindas

Autoratlīdzība jānorāda pielikumā D1., te tiek piemērota 25% likme un drīkst arī šo summu samazināt par nezpliekamo min, atvieglojumiem, attaisnotajiem izdevumiem, tad deklarāciju aizpildīsiet jau sākot ar 01. rindu.
Sarmux
Sarmux 10.03.2009 20:10
440 сообщений на сайте
Viss būtu tieši tā, tikai autoratlīdzībai IIN 15%, vai tas ko nemaina?Bet varbūt ar ne.
Ilma
Ilma 10.03.2009 20:18
30495 сообщений на сайте
Paldies!

Tātad fiksēto nodokli maksāšu par visiem citiem saimnieciskās darbības ieņēmumiem, bet par autoratlīdzību IIN (15%) izrēķināšu un ieskaitīšu atsevišķi.

Saņemu arī pamatalgu, kur par mani maksā 25% IIN

Kā man saprast, pēc kādas likmes - 15 vai 25 samazināt IIN par ziedojumiem, iemaksām pensijas fondā un par izglītību?
Saab
Saab 10.03.2009 20:53
356 сообщений на сайте
С самозанятых лиц в момент выплаты авторского вознаграждения должен удерживаться ИИН, так же как и с незарегистрированных лиц.

Странно, что с Вас ИИН не удержали
Starina
Starina 10.03.2009 21:01
6468 сообщений на сайте
Lasiet 149. MK noteikumus
Mu-maija
Mu-maija 11.03.2009 08:40
15863 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.