Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Ārvalsts komersanta pārstāvniecība К списку тем

Ārvalsts komersanta pārstāvniecība
Varbūt kādam ir konkrēta pieredze sekojošā jautājumā, jo grāmatvežu un VID darbinieku viedoklis atšķiras, bet taisnību tā kā pēdējais laiks izzināt.

Ja ārvalsts komersanta pārstāvniecība reģistrējas UR, kā fiz., persona bez tiesībām veikt UD. Vai ir jāveic papildus reģ.VID-ā? Pēc būtības nevaram reģistrēties VID-ā, jo neatbilstam prasībai:"darbības vieta tiek izmantota uzņēmējdarbības (komercdarbības) veikšanai".

Tātad VSAOI un IIN maksātāji esam tikai attiecībā pret savu algu, ko pārskaita ārv.komersants un pieņemto darbinieku atalgojumiem.

Kāds statuss ir ārv.komersanta pilnvarotajai personai. VID-ā skaidro, ka darba ņēmējs pie darba dev.ārvalstnieka, bet tad rodas pretjautājums, vai tāda persona ir tiesīga algot darbiniekus. Principā saskaņā ar VSAOI likumu: Darba devējs ir juridiskā vai fiziskā persona, kura pati nodarbina darba ņēmēju vai apmaksā darba ņēmēja darbu. Šajā gadījumā it kā varētu piemērot nosacījumu, ka apmaksā darba ņēmēja darbu.

Lūdzu izteikt savu viedokli un sniegt padomu.
Ladyx
Ladyx 13.03.2009 10:10
14 сообщений на сайте

Ответы (25)

Nu man jau tā rādās, ka vienīgais variants ir piereģistrēties visiem darbiniekiem un pārstāvim t.sk VID-ā, kā darba ņēmējiem pie darba devēja ārvalstnieka. Un pašiem kārtot visas saistības ar VID.

Protams esmu pacentusies un uz trijām VID reģionālajām iestādēm nosūtījusi vēstules, ar lūgumu izskaidrot un pamatot ar normatīviem. Pagaidām atbildes vēl tikai gaidu.
Ladyx
Ladyx 17.03.2009 16:36
14 сообщений на сайте
Jā, tas nenotiek tik ātri:-)
Ilma
Ilma 17.03.2009 16:54
30495 сообщений на сайте
Viena no manām darba vietām ir Šveices (3-šā valsts) pārstāvniecība un man ir noreģistrēts soc.maks numurs un visas atskaites es nododu kā aprakstīts augstāk. Neredzu iemeslu, kāpēc vienā nodaļā to varētu izdarīt un citā atkal atsakās to darīt.

Lai VID's pārstāj murgot par saimniecisko darbību - ir definīcija, kas ir saimn.darb un algas nu jau nav pieskaitāmas pie tā, jo nekādu peļņu pārstāvniec. negūst - vienīgi izdevumi. Es ieteiktu uzreiz uzrakstīt uz GNP, jo tur vismaz ir minimāla nojauta par šādu veidojumu bez uzņ.darb. tiesībām.
Inguscha
Inguscha 17.03.2009 18:25
44 сообщения на сайте
Atkal nākas pilnīgi piekrist.Vēl domāju 3 - am valstīm kādas īpatnības, bet laikam atkal tiešām muļķības no VID puses.
Ilma
Ilma 17.03.2009 21:04
30495 сообщений на сайте
No GNP gaidu atbildi jau kādu otro nedēļu, bet Ziemeļu rajona konsultanti, raksta kā studenti praktikanti, nu it kā jau atbild man vēlamā virzienā, bet nepamatojas ne uz vienu normatīvu.

Es vienīgi ceru, ka varbūt šajā nodaļā varētu piereģistrēt pārstāvniecību kā soc.nodokļa maksātāju.

Nu galīgi negribās gemaroju uz līdzenas vietas.
Ladyx
Ladyx 24.03.2009 14:29
14 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.