Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Sabiedrību apvienošana un negatīva nemateriālā vērtība К списку тем

Sabiedrību apvienošana un negatīva nemateriālā vērtība
LAbs vakars!

Kā pie sabiedrību apvienošanas man sagrāmatot negatīvu nemateriālo vērtību?

KAut kur lasīju, ka to var uzskaitīt arī kā rezerves - vai tā var būt?

Paldies, ja varat palīdzēt...
Anetaja
Anetaja 20.05.2009 20:28
31 сообщение на сайте

Ответы (7)

Var būt es kaut ko nesaprotu, bet manuprāt rezerves mēdz būt tikai pozitīvās. Izskatās, ka negatīvā starpība ir jāliek izdevumos apvienošanas brīdī.
Tatjana_
Tatjana_ 21.05.2009 10:47
1689 сообщений на сайте
Negatīvu nemateriālo vērtību grāmato kontā 5540 un noraksta citos (tikai ne pamatdarbības)ieņēmumos katru mēnesi, ja lietderīgās lietošanas laiku ir iespējams noteikt.
Int
Int 21.05.2009 12:02
157 сообщений на сайте
Lietošanas laiku kam? Apvienojot uzņēmumus?

Atvajnojos, iepriekšējā atbildē sajaucu izdevumus ar ieņēmumiem
Tatjana_
Tatjana_ 21.05.2009 13:22
1689 сообщений на сайте
Man nemateriālā vērtība ir -45672 LVL

sanāk, ka grāmatojums būs D ieņēmumi K 5540 (nemateriālā vērtība) - es pareizi sapratu?

tikai man tad nesanāk katru mēnesi kaut ko norakstīt, atliek vien pārvērtēt vai kā vērtība mainījusies, un tad koriģēt.
Anetaja
Anetaja 21.05.2009 15:04
31 сообщение на сайте
Es darītu šitā: no citiem uzņēmumiem pārņemtos aktīvus un saistības grāmatotu uz kontu 5540 (norēķini par parādiem citiem uzņēmumiem un dalībniekiem). Ja iznāka negatīva nemateriālā vērtība, tas nozīmē, ka konta 5540 atlikums būs kredītā. Tālāk grāmatotu D 5540 K 5910 (nākamo periodu ieņēmumi) . Tālāk D 5910 K 6... (pakāpeniski, ja tas ir iespējams)
Int
Int 21.05.2009 15:28
157 сообщений на сайте
paldies
Anetaja
Anetaja 21.05.2009 15:52
31 сообщение на сайте
Ja es pareizi saprotu, Jūs nopirkāt kādu uzņēmumu, piemeram:

D meita K nauda 2000

Bilancē ir ieguldījumi meitā 2000. Nekādas negatīvvās vērtības neveidojās.

Tad Jūs izdomājat apvienoties. Lai to dabūt gatavu, jāatspoguļo ieguldījumi meitā pēc kapitāla metodes, visu negatīvo nematerialo vērtību atzinot ieņēmumos. Tad jāsaliek bilances kopā un jāizslēdz savstarpējie darījumi un bilances. Rezultātā aktīvi un pasīvi saliksies kopā, un starpība strap iegūtiem aktīviem un to, kas par tiem ir samaksāts paliks PZA. Jo pēc būtības Jūs dabujāt vairāk visādu aktīvu, samaksājot mazāk naudas.

Par to, vai visu reizē atzīt ieņēmumos vai ielikt "nākamo periodu ieņēmumos" un pa daļām norakstīt, var plaši un gari runāt. Ja Jums bilancē parādīsies 45 ar pus tūkstoši nākamo periodu ieņēmumu, tad Jums vajadzēs pierādīt, ka labums no tā pasākuma nav iegūts uzreiz un tūlīt, bet tiešām tiks pakāpēniski iegūts tik un tik gadu laikā. Ja Jūs ieguvāt kādu varēnu pamatlīdzekli, tad to labuma gūšanas periodu varbūt var piesaistīt šis mantas lietderīgajam lietošanas lietošanas periodam, bet ja pārsvarā tie ir, teiksim, dzīvo klientu parādi, kas divu nedēļu laikā savā vēsturiskajā vērtībā iekritīs Jūsu bankas kontā...
Tatjana_
Tatjana_ 21.05.2009 15:52
1689 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.