Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

CMR К списку тем

CMR
Обязательно ли оформлять CMR в случае,когда мы продали товар в Литву,если они сами повезли товар на своей машине?
Marinatan
Marinatan 28.05.2009 10:44
250 сообщений на сайте

Ответы (52)

Tieši tā, bet tikai jāievēro, ja vedam paši tad nav CMR, arī Mikel atsūtītajā konvencijā ir teikst, ka tā jāpiemēro tikai ja pārvadā pārvadātājs par atlīdzību, tad tas arī noformē CMR!

Nebiju pievērsusi uzmanību sīkumam, PPR jābūt rakstītam nosaukumam "pavadzīme" nevis "pavadzīme-rēķins".
Mdaina
Mdaina 03.06.2009 18:36
250 сообщений на сайте
28.pants. Nodokļa 0 procentu likmes piemērošana darījumiem Eiropas Savienības teritorijā

(1) Apliekamās personas preču piegādēm Eiropas Savienības teritorijā piemēro nodokļa 0 procentu likmi, ja:

1) preču pavaddokumentos (to skaitā rēķinā) norādītais preču saņēmējs ir citas dalībvalsts apliekamā persona ar derīgu reģistrācijas numuru šīs dalībvalsts ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā;

2) preces ir nosūtītas vai transportētas no iekšzemes uz galapunktu citā dalībvalstī un to apliecina preču piegādātāja rīcībā esošie preču transporta dokumenti.

Kaut kā nepārliecina mani tas, ka varēs piemērot 0% likmi, ja nav likumā minētā preču transporta dokumenta.
Ilma
Ilma 03.06.2009 20:58
30495 сообщений на сайте
Piekritīšu jums, ja jūs man pateiksiet kā man noformēt CMR, ja mūsu uzņēmums nenodarbojas ar pārvadājumiem, bet mēs ieliekam preci mašīnā un aizvedam pircējam uz Lietuvu? Pēc jūsu teiktā jāsaprot ka transporta dokuments ir tikai CMR, bet vai tā ir?
Mdaina
Mdaina 03.06.2009 21:06
250 сообщений на сайте
"mēs ieliekam preci mašīnā un aizvedam pircējam uz Lietuvu" - а это не перевозка? Тогда что?
Martinas
Martinas 03.06.2009 21:16
38532 сообщения на сайте
Pēc šeit izlasītā piekrītu, ka CMR nav jāraksta.Bet kā jau teicu nezinu citu dokumentu, kas pierādītu, ka pircējs ir izvedis preci no Latvijas.Javed ar savu transportu, tad jā maršruta lapa vai ceļazīme varētu derēt.Un + vēl rēķinā ierakstīt summu ko jāmaksā par transporta pakalpojumu.Betja ved pats pircējs kur garantija ka neaizveda uz piem.Bausku
Ilma
Ilma 03.06.2009 21:17
30495 сообщений на сайте
Patiesībā mums par to nevajadzētu saspring, PPR ir uzrādīts tās valsts VAT, PPR ir parakstīta un tajā ir norādīta uzņēmuma persona kura aizved preci uz Lietuvu un kā jau es augstāk teicu pievienoti vēl citi dokumenti, kas mums daļas vai izved vai ne!
Mdaina
Mdaina 03.06.2009 21:27
250 сообщений на сайте
"kas mums daļas vai izved vai ne! " - очень даже есть дело, т.к. от этого зависит применение ставки ПВН.
Martinas
Martinas 03.06.2009 21:36
38532 сообщения на сайте
Kaut kā nepārliecina mani tas, ka varēs piemērot 0% likmi, ja nav likumā minētā preču transporta dokumenta. -PPR ar VID piešķirto Nr. jau arī būs preču transportēšanas dokuments. Šajā likumā, ko pirmīt norādīju, skaidri un gaiši teikts, ka PPR ar VID piešķirto Nr. VAR nenoformēt, ja ir preču pārvadāšanas dokuments (CMR), ja nav šī dokumenta, tad noformē PPR, kas arī apliecina preču pārvietošanu.

Ja labi grib taisīt visādas mahinācijas ar PVN, tad to ļoti viegli var izdarīt arī ar CMR un neviens gailis pakaļ nedziedās.;-)
Mikel
Mikel 03.06.2009 23:15
811 сообщений на сайте
ППР на внутренней территории применяют. За границу инвойс применяют, им наша ППР не нужна.
Martinas
Martinas 03.06.2009 23:21
38532 сообщения на сайте
LR Satiksmes ministrija VSIA"Autotransporta direkcija" izdod SERTIFIKĀTS NR PKV... kravu pašpavadājumiem iekšzemes,kas apliecina, ka

- pārvadājums tiek veikts bezpeļņas un nekomerciālā nolūkā;

-pārvadājumi minētajam komersantam ir tikai palīgdarbība;

-autotransports ir komersanta īpašums/nomas līg.;

ja vajadzētu vest ārpus LR tad LICENCES KARTīTE serij KV (viss uz gadu)
Julijaabd
Julijaabd 04.06.2009 10:15
1285 сообщений на сайте
Ja labi grib taisīt visādas mahinācijas ar PVN, tad to ļoti viegli var izdarīt arī ar CMR un neviens gailis pakaļ nedziedās.

Piekrītu, bet

labāk tad uztaisu CMR, lai gailis ( VID ) pakaļ nedzied.Protamstas nenozīme, ka citiem arī tā jādara:-)
Ilma
Ilma 04.06.2009 10:43
30495 сообщений на сайте
Šoreiz runa nav par mahinācijām, bet par to lai pareizi tiktu noformēts darījums.

Es tomēr sekošu VID skaidrojumam, ja nav CMR, tad rakstu PPR ar stingro numuru un paralēli pievienoju kādu attaisnojuma dokumentu, kas pierāda preces izvešanu! Piekrītu Mikel, ka būtībā PPR jau pierāda to ka prece nodota citam ES uzņēmumam!
Mdaina
Mdaina 04.06.2009 14:44
250 сообщений на сайте
Vienmēr esmu dzirdējusi no VID, ka pavadzīme VID numurēta tiek pielietota tikai Latvijas teritorijā.
Ilma
Ilma 04.06.2009 15:31
30495 сообщений на сайте
Piekrītu Ilmai, Invoice jūsu gadījuma jāraksta un klāt pievienot dokumentu kas apliecina izvešanu, tikai nezinu kas tas būtu Jūsu gadījuma, jo cik es saprotu CMR jūs nevārāt rakstīt, jo neesat starptautisko kravu parvadatājs.
Katikiv
Katikiv 04.06.2009 15:36
224 сообщения на сайте
MK 1038 II.Pavadzīmju lietotāji un lietošanas kārtība

8.Pavadzīmi drīkst nenoformēt:

8.2.parpreču piegādi, izsniegšanu un pārvietošanu starptautiskajos darījumos, ja pārvietošanu apliecina atbilstoši normatīvajiem aktiem noformēti starptautiskie pārvadājumu dokumenti un piegādi un izsniegšanu apliecina atbilstoši grāmatvedības normatīvo aktu prasībām noformēti attaisnojuma dokumenti;
Julijaabd
Julijaabd 04.06.2009 15:38
1285 сообщений на сайте
Paliek jautājums:

atbilstoši grāmatvedības normatīvo aktu prasībām noformēti attaisnojuma dokumenti -kas tas ir par dokumentu, ja tas nav CMR?
Katikiv
Katikiv 04.06.2009 15:41
224 сообщения на сайте
Jau likuma punktā minēts-Pavadzīmi drīkst nenoformēt:(nevis nenoformē vai nedrīkst noformēt), tāpēc pieturos pie tā, ka, kā minēts konvencijā (ka noformē pavadzīmi ar stingrās uzskaites numuru, ja nenoformē CMR). Es saprotu, ka starptautiskajos darījumos noformē Invoice, bet tā jau vien ir tā pati pavadzīme-rēķins, tikai noformē ar VID numuru.

Katikiv- arr attaisnojuma dokuments es saprotu: ceļazīme(ja ved preci pats pārdevējs) vai pavaddokuments (pavadzīme)(ja ved pircējs)-par ko mums vislielākā diskusija izvērsās, vai arī CMR (ja preci ved trešā persona(transporta pakalp. kompānija).
Mikel
Mikel 04.06.2009 16:47
811 сообщений на сайте
Vēlreiz šodien par šo jautājumu runāju ar VID, izgājām cauri likumdošanai, un tomēr VID apgalvo, ka ja preci mēs vedam paši pircējam vai ja pircējs pats paņem preci un ar savu transportu aizved, tad jābūt pavadzīmei ar stingro numuru un CMR nav!
Mdaina
Mdaina 04.06.2009 18:16
250 сообщений на сайте
Nuja tad tā ir pārdošana Latvijas teritorijā ar 21% PVN.
Ilma
Ilma 04.06.2009 19:02
30495 сообщений на сайте
Nu nav nekur likumā tāds punkts, ka PPR ar stingrās uzskaites numuru lietojamas tikai LV teritorijā. Un kur nu vēl tas, ka, izrakstot PPR ar stingrās uzsk. numuru darījums jebkurā gadījumā apliekams ar PVN 21%.

Es saprotu to, ka grūti aprast ar domu, ka foruma dalībniekiem, kuriem ir varbūt mazāka grāmatvedības pieredze (darba gadu stāžs)varētu būt lielāka taisnība šad tad par vecāka gada gājuma grāmatvežiem. Bet nu tāpēc mēs dzīvojam visu dzīvi un visu dzīvi arī mācamies.;-)
Mikel
Mikel 04.06.2009 20:15
811 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.