Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN ES К списку тем

PVN ES
Labdien!

Man radās jautājums, kas var, lūdzu, atbildiet!

Uzņēmums (PVN naksātājs) piedāvā starpniecības pakalpojumus (bet prece nevienā brīdī neatrodas tā īpašumā) ES valsts uzņēmumam (arī PVN maksātājs).

Šī ES valsts sadarbojas ar 3.valsti kas nav ES.

1) Uzņēmumam, piestādot rēķinu, par starpniecības pakalpojumiem ir jānorāda, ka PVN ir 0% un to nav jāgrāmato?

2) PVN deklarācijā tas ies 43 un 45 rindiņā? PVN 2 deklarācija, tas tak neiet?
Annna
Annna 27.07.2009 13:35
10 сообщений на сайте

Ответы (8)

Annna
Annna 27.07.2009 14:22
10 сообщений на сайте
Vai tiešām nevienam nav pieredzes šajā jautājumā???
Annna
Annna 27.07.2009 18:20
10 сообщений на сайте
Palasiet šo VID met.norādījumi

8.7. Starpniecības aģentu sniegtie pakalpojumi

160. Starpniecības aģenta pakalpojuma sniegšanas vieta ir vieta, kur tiek veikts darījums, kurā tas piedalās kā starpnieks, ja likuma 4.pantaseptītajā daļā un 24.pantā nav noteikts citādi.

161. Ja starpniecības aģents piedalās likuma 4.pantaseptītajā daļā minēto pakalpojumu sniegšanā un pakalpojumi tiek sniegti jebkurai citas dalībvalsts personai, kas veic saimniecisko darbību, vai ES teritorijā nereģistrētai personai, par pakalpojuma sniegšanas vietu uzskata pakalpojuma saņēmēja juridisko adresi.

162. Ja starpniecības aģents sniedz pakalpojumu citas dalībvalsts apliekamai personai, pakalpojuma sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 24.pantuir tā ES dalībvalsts, kurā pakalpojuma saņēmējs ir reģistrējies kā apliekamā persona un šim darījumam piemēro nodokļa 0 procentu likmi.

163. Ja starpniecības aģents piedalās preču transporta pakalpojuma ES teritorijā sniegšanā, starpniecības aģenta pakalpojuma sniegšanas vieta ir tā ES dalībvalsts, kurā uzsāk preču transporta pakalpojumu.

164. Ja starpniecības aģents, piedaloties preču transporta pakalpojuma ES teritorijā sniegšanā, pakalpojumu sniedz citas dalībvalsts apliekamai personai, starpniecības aģenta pakalpojuma sniegšanas vieta ir tā ES dalībvalsts, kurā pakalpojuma saņēmējs ir reģistrējies kā apliekamā persona.

37.piemērs

Latvijas apliekamā persona ir noslēgusi līgumu ar Nīderlandes apliekamo personu. Līgumā ir noteikts, ka Nīderlandes apliekamā persona nodrošina Latvijas apliekamās personas preču nogādāšanu no Vācijas uz Latviju.

Šajā gadījumā pakalpojuma sniegšanas vieta ir Latvija.

Latvijas apliekamā persona kā pakalpojumu saņēmēja aprēķina PVN samaksai budžetā, kā arī atskaita aprēķināto nodokli kā priekšnodokli.

38.piemērs

Latvijas apliekamā persona ir noslēgusi līgumu ar Vācijas neapliekamo personu. Līgumā ir noteikts, ka Latvijas apliekamā persona nodrošina Vācijas neapliekamās personas preču nogādāšanu no Latvijas uz Vāciju.

Šajā gadījumā pakalp
Ilma
Ilma 27.07.2009 18:39
30495 сообщений на сайте
Tad sanāk, paskatotirs vēl likumā, ka uzņēmumam, piestādot rēķinu, par starpniecības pakalpojumiem ir jānorāda, ka PVN ir 0% un tas nav jāgrāmato???
Annna
Annna 27.07.2009 18:44
10 сообщений на сайте
Šajā gadījumā pakalpojuma sniegšanas vieta ir Latvija, jo starpniecības aģenta sniegtā pakalpojuma saņēmējs ir Vācijas neapliekamā persona un transporta pakalpojums (ar kuru šis starpniecības aģenta pakalpojums ir saistīts) sākas Latvijā.

Latvijas apliekamā persona par sniegto pakalpojumu izraksta nodokļa rēķinu, piemērojot PVN 18 % likmi.

165. Ja starpniecības aģents piedalās ar preču transportēšanu ES teritorijā saistīto pakalpojumu nodrošināšanā, starpniecības aģenta pakalpojuma sniegšanas vieta ir tā ES dalībvalsts, kurā faktiski tiek sniegts pakalpojums.

166. Ja starpniecības aģents piedalās šo metodisko materiālu 165.punktā minēto pakalpojumu nodrošināšanā un pakalpojums tiek sniegts citas dalībvalsts apliekamai personai, starpniecības aģenta pakalpojuma sniegšanas vieta ir tā ES dalībvalsts, kurā pakalpojuma saņēmējs ir reģistrējies kā apliekamā persona.

167. Ja apliekamā persona — starpniecības aģents — citas dalībvalsts apliekamai personai sniedz pakalpojumus, kas minēti likuma 24.pantā, pakalpojumam piemēro PVN 0 procentu likmi.
Ilma
Ilma 27.07.2009 18:44
30495 сообщений на сайте
Kā tad nulli var iegrāmatot?
Ilma
Ilma 27.07.2009 18:45
30495 сообщений на сайте
PVN deklarācijā tas ies 43 un 45 rindiņā? PVN 2 deklarācija, tas tak neiet?
Annna
Annna 29.07.2009 17:57
10 сообщений на сайте
Principā starpniecibas aģenti sniedz PAKALPOJUMUS. Tātad 43. un 48.rindā un PVN2 dekl. nav, jo tā ir tikai par prcēm un Jūs taču neesiet preces īpašnieks, kurš to pārdod.
Ilma
Ilma 29.07.2009 18:11
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.