Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

preču iegāde ES К списку тем

preču iegāde ES
Pastāstiet lūdzu nianses par PVN.Es-pašnodarbinātais,ar PVN neapliekos,pērku no firmas ES preci(ir PVN maksātājs).Kas PVN maksās, cik un kam? Varbūt man jābūt obligāti PVN apliekamajam?Vai var to preci vest uz LV tikai ar pavadzīmi, vai vajadzīgs kāds vēl dokuments?
Ozona
Ozona 23.09.2009 10:26
4 сообщения на сайте

Ответы (11)

(2) Ja neapliekamā persona veic preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā, tā nodokli neaprēķina un valsts budžetā nemaksā līdz šā likuma 26.pantapirmajā daļā minētā reģistrācijas sliekšņa sasniegšanai.

(3) Ja neapliekamā juridiskā persona vai fiziskā persona, kas veic saimniecisko darbību, ir sasniegusi šā likuma 26.pantapirmajā daļā minēto reģistrācijas slieksni, tad tā pēc reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā aprēķina un maksā valsts budžetā nodokli, piemērojot šim darījumam atbilstošo nodokļa likmi saskaņā ar šā likuma 5.pantapirmo vai trešo daļu.

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/likumi/par%20pievienotas%20vertibas%20nodokli_jauns.doc
Tt7
Tt7 23.09.2009 10:36
37863 сообщения на сайте
Paldies, Tt7!

Bet otra puse taču rakstīs PPR ar poļu PVN, ne? Šeit pārdodu (var ar kvīti?)preci tālāk fiziskām personām ar LV PVN, laikam taču. Kas notiek ar šiem abiem PVN?
Ozona
Ozona 23.09.2009 10:55
4 сообщения на сайте
Ну откройте ссылку, прочтите хоть один раз этот закон, если столько вопросов по ПВН.
Tt7
Tt7 23.09.2009 10:57
37863 сообщения на сайте
Kādu laiku atpakaļ esmu lasījusi, manuprāt, viņš liekas saprotams tiem, kam jau reāla pieredze un meklē atbildes reālā situācijā nevis plānojot, kad visāda kaudze noteikumu jālasa, lai kko savu pasāktu. Tas man aizņems pusgadu, tikmēr pārējie, kam jau pieredze, jau būs zirga auļos aizskrējuši garām. Tāpēc man liekas ātrāk uz savu jautājumu padomus saņemt jau no zinošiem cilvēkiem. Un kad pieķeršos pie likuma, pievērsīšu uzmanību jau lietām ,kas attiecas tieši uz mani.
Ozona
Ozona 23.09.2009 11:14
4 сообщения на сайте
Замечательно! Прям, как наше правительство, когда коснётся, тогда и буду думать, что делать и какLOL
Tt7
Tt7 23.09.2009 11:56
37863 сообщения на сайте
Имя пользователя Ozona

Адрес электронной почты ***

Дата регистрации 21.09.2006 13:00

Род занятий Бухгалтер

Количество тем на форуме 1

Количество сообщений на форуме 2

Время последнего посещения 23.09.2009 10:16

Nu jau būtu laiks iemacīties lasīt likumus
Meek
Meek 23.09.2009 12:23
5673 сообщения на сайте
Paldies! Šeit laikam vieta tikai dažām draudzenēm, kas apmainās ar nestandarta gadījumu apspriešanu savā starpā (kurus arī varbūt vajag pašām izlasīt likumos?) Visas tēmas nelasīju, bet attieksme ir apmēram vienāda, ka dumiķiem te nav ko darīt.

Un pēc kā var spriest, ka sen jau būtu jāmācās lasīt likumus? Pēc trīs gadu atpakaļ iereģistrēšanās vai, ka grāmatvedis? Tas nav mans CV. Savā pieredzē neesmu bilancspējīgs, nav bijis darīšanas ar PVN un sava uzņēmuma arī nav bijis. Ko nu? Laikam jāemigrē lasīt sēnes.
Ozona
Ozona 23.09.2009 13:10
4 сообщения на сайте
Ozona, если Вы будете PVN плательщик, то поставщик из ЕС, тоже PVN плательщик, выставит Вам счет с 0% ставкой. При продаже товара в Латвии начислите PVN.
Irena22
Irena22 23.09.2009 14:18
42998 сообщений на сайте
Иренчик, ну что ж ты так скупо то разъяснила?:-O Вопрошающий вообще не в курсах, когда ему этим плательщиком становиться и зачем, уж будь любезна, процитируй весь закон, а то бизнесмену или вуменьше недосуг его штудироватьLOL
Tt7
Tt7 23.09.2009 14:27
37863 сообщения на сайте
Тань, так ты уже сама процитировала, я только немного пояснила.

Будут у автора еще вопросы, постараюсь не скупится.
Irena22
Irena22 23.09.2009 14:37
42998 сообщений на сайте
Не скупись, не скупись. А то у чела времени нет, а у тебя, видать, навалом.
Martinas
Martinas 23.09.2009 15:18
38532 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.