Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

debitori biedrību grāmatvedībā К списку тем

debitori biedrību grāmatvedībā
Labdien!

Man ir šāda situācija:

uz 2009.gadasākumu bilancē debitoru parādos bija summa par nesaņemto biedru naudu no 2 biedriem. 2008.gadā šī nauda tika iegrāmatota 6. grupā kā ieņēmumi no biedru naudas.

2009.gadavidū šie biedri tika izslēgti no biedrības, kā arī netika no viņiem saņemta biedru nauda.

Kā lai 2009.gadā šo naudu noraksta izdevumos? Vai likt uz kādu 7. gr. kontu?:-<
Saliela
Saliela 29.01.2010 00:15
75 сообщений на сайте

Ответы (5)

2008. gadā viņi Jums biedru naudu samaksāja, un Jūs to arī izlietojāt. Tātad bija saņemts un arī izdevumi, bet 2009. Jūs neko nesaņēmāt no izslēgtā biedra, tātad arī nebija izdevumu....

Un ko tad grāmatot?
Livijano
Livijano 29.01.2010 10:01
601 сообщение на сайте
MK noteikumi Nr.808, Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem

34. punkts - Postenī "Biedru nauda, iestāšanās nauda un citas gadskārtējās iemaksas" norāda pārskata gadā iekasēto (biedrības vai arodbiedrības kasē vai bankas kontā iemaksāto) biedru naudu, iestāšanās naudu un citus biedrības vai arodbiedrības kasē saņemtos tās biedru vai biedru kandidātu, locekļu vai dalībnieku obligātos gadskārtējos naudas maksājumus.

Tātad kļūdains ir 2008.gadapārskats, jo biedru naudas jāgrāmato pēc naudas saņemšanas, ne uzkrāšanas principa
Zane.cilipane
Zane.cilipane 29.01.2010 10:44
27 сообщений на сайте
Tam es piekrītu:-)
Ilma
Ilma 29.01.2010 10:46
30495 сообщений на сайте
Paldies par atbildēm!
Saliela
Saliela 29.01.2010 11:30
75 сообщений на сайте
Es arī biedru naudas grāmatoju tikai pēc naudas saņemšanas.Savādāk būs riktīgs ķīselis.:-D
Kirsbauma
Kirsbauma 29.01.2010 19:29
1581 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.