Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām К списку тем

Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām
Labdien:-)

Man ir jautājums par atskaiti"Paziņojums par fiz.pers izmaksātajām summām". MK noteikumus un VID metodiku esmu lasījusi, bet uz mani interesējošo jautājumu atbildi neradu. Arī dažādās VID nodaļās man atbildēja dažādi:-< Ja darbiniekam algas par 2009.gaduir aprēķinātas, bet pilnībā nav izmaksātas, jo šie darbinieki ir īpašnieki un ja naudas nepietiek, tad sev nemaksā. Tātad, kādu summu uzrādīt šajā paziņojumā - bruto algu no izmaksātajiem ienākumiem vai aprēķinātajiem un attiecīgi arī IIN? Paziņojums ir par izmaksātajām summām:-/ Vienā VID iestādē man teica, ka IIN Paziņojumā ir jāsakrīt ar IIN ikmēneša SOC. atskaitē, citā atkal teica, ka jāraksta aprēķināto bruto algu un, līdz ar to, arī aprēķināto IIN, bet trešajā VID'ā, ka tagad jāraksta izmaksātie ienākumi un pēc tam jātaisa labojumi par vēlāk izmaksātajām 2009.gadā aprēķinātajām algām. Man liekas, ka tas ir sviests>:-0 Skaidrs, ka algas ir labāk izmaksāt, tad kad vajag, bet situācija ir tāda kāda ir un Valsts uzņēmējdarbības vidi pastāvīgi tikai pasliktina:-< Padalieties, lūdzu, savās domās par šo jautājumu!
Dadzis9
Dadzis9 05.02.2010 11:44
25 сообщений на сайте

Ответы (10)

Jāraksta aprēķināto bruto algu un, līdz ar to, arī aprēķināto IIN
Rohan
Rohan 05.02.2010 12:05
497 сообщений на сайте
Par VSOI vienmēr jārāda aprēķinātās algas un VSOI, par IIN kad alga izmaksāta.
Ilma
Ilma 05.02.2010 12:08
30495 сообщений на сайте
Man bija līdzīga problēma. Es domāju, ka jāskatās, lai sakristu ar IIN soc.atskaitē. Ja tur rādījāt ieturēto IIN, tad būtu loģiski arī paziņojumā rādīt IIN. Protams, sanāk, ka kreditējat valsti IIN apmērā, bet IIN saistības uzņēmumam jau nerodas no paziņojuma, bet gan tā brīža, kad soc.atskaitē iekļāvāt IIN.

Faktiski jūsu situācija ir tāda, ka korekti aizpildīt paziņojumu nav iespējams.

Es reiz no VID saņēmu tādu skaidrojumu, ka ja nav izmaksātas algas, bet ir maksātas sociālās iemaksas, tad var uzskatīt, ka cilvēks ir saņēmis ienākumu darba ņēmēja sociālo iemaksu apmērā, un man ieteica kā aprēķināto algu rakstīt šo DŅ VSAOI iemaksu apmēru un to pašu summu likt izdevumu pusē. Rezultējošais IIN =0, bet tiek parādītas veiktās sociālās iemaksas.

Es droši vien paziņojumā liktu faktiski saņemtās summas, bet problēmas radīsies tad, ja šīs aizkavētās algas tiks izmaksātas - kādu IIN likmi piemērosiet? It kā vajadzētu 23, bet kā par tām izveidosiet nākamā gada paziņojumu?
Ilzex
Ilzex 05.02.2010 12:33
2676 сообщений на сайте
Paldies par atbildītēm:-D Man jau zvanīja no VID par tiem Paziņojumiem, teica, lai iesniedzot paskaidrojumu VID'ā. Paši viņi īsti nezin, kā ir pareizi. Ja domā loģiski, tad šis paziņojums ir par Izmaksātajām summām un lai sakristu Paziņojumā uzrādītais IIN ar SOC. atskaitē uzrādīto IIN summu ir jāraksta tikai izmaksāto ienākumu IIN. Vienīgi mūsu valstī maz kas ir loģiski:-<

Veiksmi Jums:-)
Dadzis9
Dadzis9 05.02.2010 13:43
25 сообщений на сайте
Пршу прощения, чтобы не открывать новую темку, можно я сдесь спрошу. ЭДС не дает подать сообщение из-за того что доход, с которого рассчитывается налог не равен "доход*23%". Это происходит из-за того, что в январе 2009 года з/п выплачивалась за декабрь 2008 и налог удерживался по ставке 25%. З/п за январь 2009 выплачивалась в феврале уже по ставке 23%. Поэтому не вся з.п за 2009 облагалась 23%. Как вы решили эту проблему, или я не правильно что-то заполняю.
Moshka
Moshka 05.02.2010 17:06
117 сообщений на сайте
Неправильно.

О з.пл. 2008го надо было в прошлом году сообщать.А сейчас отчёт за 2009й(январь-декабрь. И не важно,что за декабрь выплата в январе!
Slazda
Slazda 05.02.2010 17:16
1613 сообщений на сайте
Не решали эту проблему - её не было:-O

В сообщении 2009 года - зарплата 2009 года.
Ilonika
Ilonika 05.02.2010 17:19
1047 сообщений на сайте
Спасибо за ответы. Просто подумала, что сообщение о выплаченных суммах, а не начисленных. Тогда у меня и оборот по кредиту на счете удержанного налога не совпадет с тем, что в сообщении. Общая сумма из ежемесячных сообщений за год тоже будет отличаться от годовой. Хотя может они и не должны совпадать Спасибо еще раз.
Moshka
Moshka 05.02.2010 17:34
117 сообщений на сайте
Хммм... Теперь ЭДС не дает подписать это сообщение. Ошибок в нем теперь нет, но значек "подписать" не появляется. Никто не знает, почему такое может быть?
Moshka
Moshka 05.02.2010 17:56
117 сообщений на сайте
Посмотрите, что у Вас с правами.
Iriss
Iriss 05.02.2010 18:10
12893 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.