Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN es К списку тем

PVN es
Labdien!

Latvijas PVN maksātājs piestāda rēķinu Francijas PVN maksātājam par sniegtajiem transporta pakalpojumiem 15000 EUR.

Francijas PVN maksātājs piestāda rēķinu par 10000 EUR, kurā ir norādīti viņa izdevumi par degvielu, telefona sakariem un maksa par ceļiem.

Francija ieskaita starpību 5000 EUR.

Kā šāds darījums būtu jāgrāmato un, kā jāparāda PVN deklarācijā?

Nav nekāda nomas līguma.

Francija izmanto Latvijas mašinu un šoferi kravu pārvadājumiem uz Itāliju.

Latvijā šim šoferim tiek aprēķināta darba alga. Kā ir ar komandējumiem?

Un vai vispār šāda shēma būtu pareiza?

Kāds būtu jānoslēdz līgums ar Franciju?

varbūt Latvija var piestādīt rēķinu tikai par starību 5000 EUR?

Varbūt kāds var palīdzēt!:-(

Piedodiet par tik juceklīgu jautājumu, bet nezinu kā lai tiek galā ar šo situāciju:-<
Saliela
Saliela 11.02.2010 23:40
75 сообщений на сайте

Ответы (3)

Labdien Saliela,

1.LatvijasPVN maksātājs piestāda rēķinu:

D2310 - K6110 15000.00 EUR ar PVN 0%

2.Saņemts rēķins no Francijas. No jautājuma nav saidrs vai ar TVA 0% vai ar 19.6%.

D7XXX - K5310 10000.00 EUR

3. Saņemta apmaksa uz starpību:

D2621 - K2310 5000.00 EUR

4. Savstarp.parādu ieskaite (Akts, vai cits dokuments)

D2710 - K2310 10000.00 EUR (LV-Rēķina atlik.summa)

D5310 - K2710 10000.00 EUR (F-Rēķins)

5. Šoferim jāaprēķina algu un dienesta brauciena kompensācijas dienas naudu.

6. Ja francu rēķins ar TVA 0% - tad reverss un iekļ.PVN deklar.(ES darījumi).

Ja ar TVA 19.6% (vai cik?) - tad neiekļ.uz PVN dekl. bet prasīt atmaksu no Francijas VIDa. http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=4446&hl=1

7. Līgums jau ir noslēgts tikai ne papīra formātā bet ar biznesmēnu vārdu un apstiprināts ar rokas spiedienu.
Ribi
Ribi 12.02.2010 04:16
285 сообщений на сайте
Lai no ES dalībvalsts saņemtu PVN atpakaļ, tad ir jābūt pirmdokumentiem par iegādāto degvielu, maksa par autobāņiem un sakariem, jo uz kāda pamata prasīsiet PVN atpakaļ. Ja nebūs maršruta lapas un CMR, tad kā aprēķinās komandējuma naudu, jo katrā valstī ir cita komandējuma nauda, komandējuma nauda pārsngies d/algu, kā uz to skatīsies VID. Varētu būt, ka maršruta lapās un CMR parādīsies virsstundas un nakts stundas, kas ir apmaksājamās (tās var redzēt arī pēc tahogrāfa).

Ja PVN prasīs atpakaļ, dat būs vēl grāmatojums, kas samazinās izmaksas (jo Francijas Rēķina pilnu summu sākumā grāmatos uz izmaksām), tad būs grāmatojums, kas samazina izmaksas par PVN summu.
0912
0912 12.02.2010 08:46
8 сообщений на сайте
Paldies par atbildēm!:-)
Saliela
Saliela 12.02.2010 15:20
75 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.