Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN un pakalpojumi uz ES К списку тем

PVN un pakalpojumi uz ES
Līd šim piemēroju saviem pakalpojumiem 0% likmi uz ES bija 28. panta 6 daļa, kura nu ir izslēgta no PVN likuma.Šodien VIDā dabūju atbildi, ka tagad tas ir NEAPLIEKAMS darījums... likumā diemžēl, nevaru atrast, ka pie neapliekamiem darījumiem būtu kkas par to teikts..... Agrāk iekļāvos šajos nosacījumos:

4. panta 7 daļa:

3) juridiskie (arī advokātu, notāru), grāmatvedības, revīzijas, konsultāciju, tulkošanas, ekspertīžu, inženieru, tirgus izpētes un vadības pakalpojumi, kā arī patentu valdes darbība;

Lūdzu palīdziet atrast, kur ir teikts, ka iepr. minētie pakalpojumi neapliekas ar nodokli.

Liels paldies.
Zvincic
Zvincic 12.02.2010 17:32
7 сообщений на сайте

Ответы (27)

4.1 pants. Pakalpojumu sniegšanas vieta.

(4) Ja pakalpojums tiek sniegts jebkurai personai, kas veic saimniecisko darbību, pakalpojuma sniegšanas vieta, ja šajā pantā nav noteikts citādi, ir:

1) pakalpojuma saņēmēja saimnieciskās darbības mītnes vieta;

vai

(12) Ja pakalpojumu sniedz Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētai personai, kas neveic saimniecisko darbību, pakalpojuma sniegšanas vieta ir tā vieta, kur ir šīs personas mītnes vieta vai tās deklarētā dzīvesvieta, vai pastāvīgās uzturēšanās vieta šādiem pakalpojumiem:

3) juridiskie, grāmatvedības, revīzijas, konsultāciju, tulkošanas, ekspertīžu, inženieru un tirgus izpētes pakalpojumi, kā arī datu apstrāde un informācijas sniegšana;
Ninagur
Ninagur 12.02.2010 18:15
99 сообщений на сайте
Paldies, ar pak. sniegšanas vietu viss tākā būtu skaidrs... Mani vairāk interesēja, kaurā pantā ir teikts, ka t.i. neapliekams darījums, kā man šōdien VIDā paskaidroja. 6. pantā neko tādu nevaru atrast un 28. ir vairs tikai par precēm, par pak. vairs nav ne vārda.....
Zvincic
Zvincic 12.02.2010 18:38
7 сообщений на сайте
28., no 0 darījumiem minētie pakalpojumi ir izņemti
Zvincic
Zvincic 12.02.2010 18:40
7 сообщений на сайте
pakalpojmi tiek sniegti apliekamai personai
Zvincic
Zvincic 12.02.2010 18:41
7 сообщений на сайте
Zvincic! Kā tad atrisināji šo jautājumu? Man tas pats-no VID saņēmu nesaprotamas atbildes. Neko nesaprotu....
Msk1
Msk1 17.02.2010 16:06
2 сообщения на сайте
Сделка действительно необлагается ПВН. Попадает во 2 приложение к декларации.
Albina
Albina 17.02.2010 16:50
64703 сообщения на сайте
4.prim panta 4.daļa nosaka: ja pakalpojums tiek sniegts jebkurai personai, kas veic saimniecisko darbību, pakalpojuma sniegšanas vieta ir pak.saņēmēja saimn.darbības mītnes vieta. Savukārt likuma 12.pnata1.četrpadsmit daļa nosaka : par pakalpojumiem, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar likuma 4.primpanta 4.daļu un kuri saņemti no citas dalībv.personas nodokli aprēķina un valsts budžetā maksā pakalpojuma saņēmējs.8-)
Ievaneto
Ievaneto 18.02.2010 11:34
9 сообщений на сайте
Tātad šie pakalpojumi ir neapliekamie darījumi, nevis 0%,
Krista_r
Krista_r 18.02.2010 15:08
21 сообщение на сайте
Нет, они облагаемые, но налог платит получатель услуги. Вот такая вот коллизия...
Albina
Albina 18.02.2010 15:11
64703 сообщения на сайте
Kamēr cilvēks tās kolīzijas apgūšu, re jau jaunas kolizījas būs klāt8-)
Ilma
Ilma 18.02.2010 15:16
30495 сообщений на сайте
Ja neapliekamie darījumi - tad jau nevar atskaitīt priekšnodokli šo pakalpojumu nodrošināšanai!!??
Krista_r
Krista_r 18.02.2010 15:17
21 сообщение на сайте
Krista_r, говорят же вам, они облагаемые!
Albina
Albina 18.02.2010 15:27
64703 сообщения на сайте
Rēķinā es rakstu PVN 0%, un uzrādu deklerācijas 48.rindā un aizpildu PVN 2.pielikumu
Krista_r
Krista_r 18.02.2010 16:05
21 сообщение на сайте
Nē, rēķinā neraksta PVN 0%. Rēķinā PVN neraksta vispār, tā vismaz janvārī seminārā Solvita Āmare-Pilka no finanšu ministrijas teica. Bet nekādos norādījumos nav teikts, ka PVN nav jāraksta, vai pie PVN jāievelk svītriņa utml., tā šobrīd laikam ir katra paša brīva interpretācija. Deklarācijas 48.rindā šos pakalpojumus nenorāda, tikai PVN2.
Alag
Alag 18.02.2010 16:21
59 сообщений на сайте
Nē, rēķinā vispār nebus PVN likme, rēķinā obligāti ir jāuzrāda mūsu likuma pants vai Direktīvas pants, pamatojoties uz kuru, darījuma partnierim ir jāmaksā šis nodoklis. PVN deklarācijā šo vērtību nekur neatspoguļo, tikai PVN2 pielikumā.
Tt7
Tt7 18.02.2010 16:29
37863 сообщения на сайте
"..rēķinā obligāti ir jāuzrāda mūsu likuma pants vai Direktīvas pants, pamatojoties uz kuru, darījuma partnierim ir jāmaksā šis nodoklis.."

vai Jūs lūdzu varat padalīties pieredzē, ko Jūs minat/minētu rēķinā, lai ārzemju partneris saprastu šo atsauci
An
An 06.04.2010 18:58
8 сообщений на сайте
Tad jau jāraksta ES direktīva, to visa ES sapratīs
Ilma
Ilma 06.04.2010 19:08
30495 сообщений на сайте
Man arī nav īsti skaidrs par pakalpojumu sniegšanu ES valstīm (mums strādnieki komandēti uz Lietuvu veikt pretkorozijas darbus, ir līgums ar lietuviešu firmu). Mūsu VID atbildēja, ka 4 prim panta 4.daļa nosaka pakalpojumu sniegšanas vietu, un rēķinā nav jāraksta atsauce uz šo pantu (vispār nekā neesot jāraksta). Rēķinā uzrādīt kopsummu, nepieminot nekādu PVN. Tad vēl: sākot ar marta mēnesi šie darījumi tomēr jāuzrāda arī deklarācijā. Bija labojumi par deklar.aizpildīšanu sākot ar 1.aprīli (tas ir sākot par martu)

Vai tiešām lietuviešiem būtu jāmaksā PVN pēc mūsu piestādītā rēķina???

Mēs nevaram iestāstīt lietuviešu partneriem, ka pakalpojums ir "bez PVN". Kā tas viss skanētu angļu valodā - bez PVN, vai nav PVN? Varbūt ir kādam kaut kas līdzīgs? Lūdzu padalaties.
Elita
Elita 06.04.2010 21:51
1310 сообщений на сайте
PVN vietā vienkārši ievelkiet svītru un Lietuvieši paši zinās, ka jātaisa PVN reverss, ja būs kvalificēti grāmatveži.Tieši tāpat kā latviešu kvalificēti grāmatveži, ja saņem no Lietuvas rēķinu, kur PVN vietā ir svītra:-D
Ilma
Ilma 06.04.2010 22:30
30495 сообщений на сайте
Pakalpojumiem, kuru sniegšanas vieta nav Latvija, nodokli nepiemēro, tie vairs nav ar 0% likmi apliekami darījumi. Rēķinā nodokli neuzrāda vispār, pamatojumam atcauce uz Article 196 of the Council Directive 2006/112/ES

Sākot ar 01.03.2010, PVN deklarācijā ši darījuma vērtība ir jāiekļauj 48.2 rindā, un PVN2 pārskatā
Tt7
Tt7 07.04.2010 11:15
37863 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.