Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Kokmateriālu nodokļa kompensācija??? К списку тем

Kokmateriālu nodokļa kompensācija???
Uz 01.01.2010. uzņēmumam ir kreditora parāds pret fizisku personu par uz 2008.gadaiepirkuma akta pamata iepirktiem kokmateriāliem. Līdz 01.01.10. iedz.ien.nod nebija jāietur, bet no 01.01.2010. ir jāietur iedz.ien.nod 10% apmērā (piemērojot atttaisnoto izdevumu normu 50%). Civillikuma 1775.pantsnosaka , ka kreditoram ir pienākums atlīdzināt katru zaudējumu, kas nav nejaušs. Uzskatam, ka ieturamais nodoklis ir kreditoram netieši nodarīts zaudējums, jo mēs neesam veikuši savlaicīgu apmaksu.

Vai kompensācija par netieši nodarītajiem zaudējumiem, ko rakstiski pieprasa fiziskā persona, pamatojoties uz Civillikuma 1776.p., nodokļa apmērā ir uzkatāma par fiziskās personas neapliekamiem ienākumiem (likums"Par iedz.ien.nod." 9.panta1.d.16.p.)?
Ingad
Ingad 14.03.2010 16:15
460 сообщений на сайте

Ответы (13)

Jūsu pienākums - ieturēt un pārskaitīt.

Filozofējiet ko gribiet.
Andaz
Andaz 15.03.2010 10:55
27892 сообщения на сайте
Likumā skaidri un gaiši- IIN ietur izmaksas brīdī:-( Mēs gada beigās izkasījām visu savu kasi tukšu, lai cilvēkiem nebūtu jācieš zaudējumi, jo zināms par šo jaunievedumu bija jau labu laiku...
Barija
Barija 15.03.2010 11:34
180 сообщений на сайте
Par to skaidrs, ka jāietur pe izmaksas, bet jautājums bija par kompensāciju ši ieturējuma cilvēkam ieņēmumi apliksies ar IIN no jauna vai nē. Jāskatās likumā par IIN uzskaitīti visi ieņēmumi kas neapliekas, jāskatās tur.
Ilma
Ilma 15.03.2010 11:40
30495 сообщений на сайте
Var jau mēģināt "pārmest" atlikumu uz 55.. kontu kā īstermiņa aizdevumu, tad nav IIN jāietur, jo aizdevumiem likums nosaka tikai no % ieņēmumiem ieturēt IIN:-x
Barija
Barija 15.03.2010 14:59
180 сообщений на сайте
Man šķiet, ka te vispār runa par pavisam ko citu - ka cilvēks sūdz bezmaz vai tiesā, ka viņam ieturēts IIN pie izmaksas.

INGA, vai to Jūs jautājāt?
Andaz
Andaz 15.03.2010 17:06
27892 сообщения на сайте
Es to saprotu tā un cilvēkam tā kā būtu patiesi taisnība. Cilvēks pārdevis savu mežu tad kad IIN pēc likuma nepienācās ieturēt. Ja nauda būtu izmaksāta PIENĀCĪGĀ laikā, tad cilvēkam IIN nebūtu jāmaksā.Tagad izmaksa ir novēlota un cilvēkam pēc šis dienas likumiem ietur IIN.Tievarētu būt patiesi cilvēka zaudējumi kurus varētu prasīt kompensēt uzņēmuma nepienācīgas darbības dēļ.
Ilma
Ilma 15.03.2010 17:41
30495 сообщений на сайте
Ja tas tā - tad patiešām - kavēja izmaksu - jāmaksā parādu summa, bet IIN jārēķina summai "par virsu".

Un cilvēks vēl nokavējuma naudu par maksājumu kavējumu arī var piedzīt
Andaz
Andaz 15.03.2010 17:59
27892 сообщения на сайте
Paldies par dažādajām atbildēm!

Ne jau filozofiju es te gribēju, bet gan ko domā par šādu gadījumu citi grāmatveži- vai kompensācija(likums"Par iedz.ien.nod." 9.panta1.d.16.p.)ir šā punkta kompensācija?

Barijai - skaidrā naudā nevar apmaksāt kreditora parādus par darījumiem ar kokmateriāliem!!! Un kā Jūs domājat kreditora parādu pārtaisīt uz īstermiņa aizdevumu? Un kur nu vēl likumiskie %?

Ilmai - man jau ir tieši šis jautājums par šo punktu no likuma - es jau skatījos... !!!! Vai ".. kompensācijas izmaksas likumos un MK noteikto normu ietvaros.." īr arī šī veida kompensācijas?

Katrā gadījumā esmu nosūtījusi šo pašu jautājumu arī VID-am , bet no 23.02.2010. vēl nav atbildes. Cerēju, ka šeit dabūšu ātrāku un arī profesionālu atbildi.
Ingad
Ingad 15.03.2010 18:06
460 сообщений на сайте
Andaz.

Es jau mēģināju arī rēķināt nodokli summai "pa virsu", bet koku darījumiem arī ir attaisnotās izdevumu normas, kuras aprēķinu pataisa drausmīgi jocīgu. Tā kā mēs palikām pie kompensējamām summām - kā ir noteicis Civillikums.
Ingad
Ingad 15.03.2010 18:09
460 сообщений на сайте
MAn ne prātā nenāca, ka izmaksai jābūt skidrā naudā!:-O UN par pārtaisīšanu- man to nevajadzēja, bet...bija informācija- kapēc ne? Ja uzraksta vienošanos, ka šis cilvēks aizdod BEZPROCENTU aidevumu jūsu uzņēmumam. Tas nav nekas pretlikumīgs! Jo nekur likumos nav noteikts, ka aizdevumam OBLIGĀTI būtu jābūt ar %...;-)
Barija
Barija 16.03.2010 09:46
180 сообщений на сайте
Tad bija virtuāli jāizmaksā un to var izdarīt tikai no kases samaksa par kokmateriāliem un šo pašu summu aizdod. Tad no IIN var izvairīties:-D
Ilma
Ilma 16.03.2010 09:51
30495 сообщений на сайте
Atklāti sakot, īpaši neiedziļinājos, kā to bija izdarījuši, bet doma bija šāda...:-D Visur jau var atrast līkumiņus;-) Vajag tik rakt...bet nevajag aizrauties, manuprāt...LOL
Barija
Barija 16.03.2010 10:38
180 сообщений на сайте
Nu ree cilvēki arī neaizraujas.
Ilma
Ilma 16.03.2010 10:45
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.