Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

deklarācija strādājošam invalīdam К списку тем

deklarācija strādājošam invalīdam
Aizpildīju gada ienākumu deklarāciju strādājošam invalīdam. Ierakstu darbu algu + invaliditātes pensiju 03.rindā, VSAOI iemaksas 04.rindā, piemērotos atvieglotos par invaliditāti 14.rindā un invaliditātes pensiju 12.ailē. Invaliditātes pensija ir Ls 1200, tā visa ir arī neapliekama. Taču VID liek rakstīt 12.ailē 1900 laikam (precīzi neatceros, taču lielāku skaitli, kā faktiski saņemtā invaliditātes pensija) un, tā kā ir strādāts, maksāts IeIeN, tad sanāk nodokļu pārmaksa. Vai VID ir taisnība un var rakstīt 12.rindā lielāku skaitli, nekā norādīts VSAA paziņojumā? Negribas, ka vēlāk VID pateiks, atvainojiet, kļūdījāmies, un tagad tos 90 latus atmaksājiet atpakaļ + vēl nokavējuma naudas.
Viinodzinja
Viinodzinja 24.03.2010 19:37
127 сообщений на сайте

Ответы (16)

Pēc manām domām VID taisnība, jo pensijām neapliekamais minimums mēnesī ir 165 Ls.Tātad 165 x12 = 1980 Ls kas arī jāraksta 12.rindā tas ir pensijas neapliekamā ar IIN summa,ja pensijā saņemts mazāk un kaut kur ir ieturēts IIN, tad par neapliekamās summas un pensionār minimuma starpību IIN valstij ir jāatmaksā. Un Jūsu pensionārs var saņemt IIN paŗmaksu atpakaļ.
Ilma
Ilma 24.03.2010 21:36
30495 сообщений на сайте
Man liekas, ka Jums kaut kas ir pašā deklarācijā nepareizi.Kā es saprotu, tad runa ir par D formu. Jā, 01.rindaun 03.rinda= darba alga + pensija.Betkas Jums ir 04.rindā??? Tur ir neapliekamie ienākumi, kas ir pārnesti no D1 03.ailes Tādu Jūsu invalīdam D1 formā nevajadzētu būt. Varbūt Jūs kļudījāties nolasot un ir 05.rinda tad tik tālu būtu skaidrs. Vai nu, vai nu!

No savas personīgās pieredzes zinu, jo deklarēju pati sevas polises izmaksas un zobārstu, bet vienmēr, arī par 2008.gadu12. rindā liku tāpat kā Jūs invaliditātes pensijas summu, kaut paraleli strādāju un ir IIeN, nevis neapliekamo minimumu pensionāriem(165x12).Kaut kā neticu un neesmu dzirdējusi, ka strādājošie invalīdi tādā veidā var saņemt caur deklarāciju no darba algas samaksātā IIen daļu.Tagad nav laika, bet dienā jāpaskatās. To, ka pensionārs var deklarēties un no pensijas ieturētā IIeN saņemt, tas jā, bet par invalīdiem jāaizdomājas. Varbūt, ka VID kļudījās.Uzrakstiet, lūdzu, kā beidzās.
Vijoliite
Vijoliite 25.03.2010 06:45
1711 сообщений на сайте
Jā, aizdomājos, jo palasīju tikko Likumu "Par valsts pensijām". Iespējams, ka VIDam taisnība, bet par 2008. gadu tā nebija. Jāsteidz šogad nodot savu deklarāciju
Vijoliite
Vijoliite 25.03.2010 07:22
1711 сообщений на сайте
Katrā ziņā man prieks, ka tiksiet pie liekas naudiņas.

Taču vienalga gribētos saprast, kāpēc tā. Iepriekšējos gados bija jānorāda tādā pašā apmērā, kā saņemtā invaliditātes pensija, bet pēkšņi jānorāda Ls 165 * 12. Ka pēc tam nesanāk raudāt.
Viinodzinja
Viinodzinja 25.03.2010 17:35
127 сообщений на сайте
Vijolīt! Šāda kārtība bijusi vienmēr: ja pensijas neapliekamā daļā pārsniedz pensiju, tad starpība tiek attiecināta uz pārējiem ienākumiem, no kuriem bija ieturēts IIN.

Tādējādi izveidojas pārmaksātais IIN.

Prieks par Vīnodziņas prieku!
Mu-maija
Mu-maija 26.03.2010 09:07
15862 сообщения на сайте
Par iepriekšējiem gadiem manas nodaļas VIDs piemēroja gada neapliek.pensionāram = saņemtā invaliditātes pensija. Tad jāsniedz labojumi par 7. un 8.gadu
Viinodzinja
Viinodzinja 26.03.2010 12:09
127 сообщений на сайте
Iepriekš bija citi likumi.Jāskatās kad pieņemta likuma jaunā variācija.
Ilma
Ilma 26.03.2010 14:59
30495 сообщений на сайте
Labdien!

Mums nav skaidra IIN deklarācijas aizpildīšana pensionāram. Vai pareizi saprotam, ka pensionārs - saimnieciskās darbības veicējs, kuram no pensijas ir arī ieturēts nodoklis,aizpildot gada deklarāciju, pielikumā D6 aizpilda visas rindas un rēķina proporciju, jo ir gūti ienākumi, kam piemēro atšķirīgas nodokļa likmes. D lapā 19.rindā "nodoklis" tad summē D6 pielikuma 5.un8.rindu. Neloģiski sanāk, ka pensijas neapliekamais minimums tiek dalīts proporcionāli, līdz ar to, protams, nodoklis no saimnieciskās darbības sanāk daudz lielāks.Varbūt esmu kādu skaidrojumu palaidusi garām. Par 2008.gadapensijām bija atsevišķi atrunāts pārejas noteikumos. Kā rīkoties šogad? VID nemāk atbildēt.

Varbūt kādam ir līdzīga situācija? Lūdzu, palīdziet!:'(
Ilgako
Ilgako 26.03.2010 17:19
11 сообщений на сайте
Bija-bija.

Pensijas neapliekamā daļā netiek iekļauta attainoto izdevumu proporcijas aprēķinā.
Mu-maija
Mu-maija 26.03.2010 22:00
15862 сообщения на сайте
"Šāda kārtība bijusi vienmēr: ja pensijas neapliekamā daļā pārsniedz pensiju, tad starpība tiek attiecināta uz pārējiem ienākumiem, no kuriem bija ieturēts IIN.

Tādējādi izveidojas pārmaksātais IIN."

Man šāda kārtība ir pagājusi garām - gan kā grāmatvedei, gan kā deklarētam invalīdam.:-( gan arī no VID).Un arī tagad nezinātu, ja nebūtu Vinodziņas jautājuma.Es sapratu to tā, ja pensija(vecuma,invaliditātes) ir lielāka par neapliekamo minimumu, tad tiek ieturēts IIeN, kurš var tikt atgriezts tāpat kā tā nodoklā daļa, kas ieturēta no darba algas.Bet ja ir otrādi, un manā gadījumā ir tā, ka pensija ir mazāka par neapliekamo minimumu, neviens taču man neatmaksās no pārsniegtās daļas arī tajā gadījumā, ja es būšu IIeN maksājusi no darba algas.Jovienkārši deklarācijā bija jāliek tikai invaliditātes pensija un nevis(165x12).

Paldies Mu-maija un Viinodzinja!Tad tiešām rodas jautājums par 2007. un 2008.gadu.Laipaiet 1.aprīlis, tad došos ar savu 2009.gadadeklarāciju un atgriezīšos tēmā:-)
Vijoliite
Vijoliite 27.03.2010 05:23
1711 сообщений на сайте
Faktiski, es stāstīju tieši par to situāciju, kad pensija ir mazāka par 165 un no tās netika ieturēts IIN, bet bija ieturēts no darba samaksas!

Tad, ieliekot deklarācijā 165 x 12, rodas IIN pārmaksa, kuru jebkurā gadījumā VID atgriež.

Teciet vien uz VID un tad pastāstiet pārējiem savu pieredzi!
Mu-maija
Mu-maija 27.03.2010 09:24
15862 сообщения на сайте
Mu-maija,paldies! Es šorīt savā deklarācijā saliku šo variantu, nu man sanāk,ka es saņemšu atpakaļ 184,15 latus( bez saviem attaisnotajiem izdevumiem)- patreiz tie mazsvarīgi:), nu kam es neesmu spējīga noticēt.Praktiski 98,28x12=1179,36, un, ja man var piemērot 1980, tad 1980,00-1179,36= 800,64x23%= 184,15.Un priecīgākais ir tas, kas man ir no kā saņemt, jo samaksātais IIeN ir krietni lielāks.Nu, kas tik dāsni mūs, mazo invalīdu pensiju saņēmējus, atdarīs? Jau atvieglojumi 1008 lati tika piemēroti.

Mu-maija, es tiešām Jums ļoti uzticos un ticu katram Jūsu vārdam, bet, ja šoreiz es caur Jums to būšu atklājusi,būšu bezgala priecīga un pateicīga par informāciju gan Jums, gan Viinodzinjai.:-)

Atgriezīšos, kad būs jaunākā informācija.

Jauku Jums visiem un mīļu Pūpolsvētdienu!
Vijoliite
Vijoliite 27.03.2010 09:56
1711 сообщений на сайте
Vienkārši neticu tādai laimei. Tā ir diezgan nozīmīga naudas summa, kas sanāk kopā pa visiem trīs gadiem, par kuriem vēl var iesniegt deklarāciju jebšu tās labojumu.
Viinodzinja
Viinodzinja 27.03.2010 19:36
127 сообщений на сайте
Paldies par skaidrojumu. Kas neriskē, tas ....
Viinodzinja
Viinodzinja 27.03.2010 19:36
127 сообщений на сайте
Nu rikēt jau nav ar ko. Zaudēt neko nav iespējams:-D
Ilma
Ilma 27.03.2010 20:02
30495 сообщений на сайте
Viinodzinja- nebūs par trim gadiem, Mu-maija šodien skaidro citā tēmā mūsu jautājumu. Bet par 2009. gan ir Jums pareizi, un ceru, ka man arī būs.

http://www.vgk.lv/lv/forum/7/90405/
Vijoliite
Vijoliite 31.03.2010 20:54
1711 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.