Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

jaunumi par kokmateriāliem К списку тем

jaunumi par kokmateriāliem
tikko seminārā teica, ka drīz vien darījumi ar kokmateriāliem tiks veikti tāpat kā ar jebkuru preci, jo 251 un 252 MK noteikumi nesakrītot r ES direktīvām, t.i., PVN tiks aprēķināts un iekļauts gan priekšnodoklī, gan realizācijā, saprotu, ka tad vairs nebūs PVN deklarācijas pielikuma. Vai kāds zina, kur var redzēt kādu projektu šim likumam vai noteikumiem, kā būs?
Cleo
Cleo 21.07.2004 15:24
19234 сообщения на сайте

Ответы (14)

Es arī dzirdēju,bet pagaidām vēl nekāds projekts nav pieejams.Betizmaiņas vajag,īpaši,ja darījumi ar kokiem gan Latvijā,gan ES, gan uz 3.valstīm, gan muitas noliktavā.No 1.maijaburtiski muļļājos ar PVN pielikumiem.Realizācija parādās tikai deklarācijā,iepirkumi-pielikumā,muitas noliktava no nerezidentiem-nekur.Avansainvoice jaucas ar pēcapmaksas inv.Jāmaina darbs uz citu nozari, citādi atnāks svētais audits un noēdīs matus no galvas.
Sveiks
Sveiks 21.07.2004 16:32
73 сообщения на сайте
trudno s etim derevom ,v konsultacii ne na odin vopros korrektno otvetit ne mogut,osobenno po zapolneniju prilozenij po PVN deklaracii ,no vot v Komersant baltic

prilozenie"Svoj biznes" poslednij nomer est razjasnitelnoje pismo uz VID ,hotja toze ne vse jasno pro eto - (muitas noliktava no nerezidentiem-nekur).

Derzites ,kollegi,probjomsja
Sve4ka
Sve4ka 22.07.2004 14:07
174 сообщения на сайте
Vispār tuvākajās dienās jāskatās MK lapā,jo 251. un 252. noteikumi jau izmainīti:vieni-pilnīgi,otri-daļēji.
Sveiks
Sveiks 22.07.2004 15:14
73 сообщения на сайте
Atvainojos,ka iepriekš teicu,ka projekti nav pieejami,tajā pašā MK mājas lapā arī ir pieteiktie projekti.
Sveiks
Sveiks 22.07.2004 15:52
73 сообщения на сайте
Kāda adresīte?
Cleo
Cleo 22.07.2004 15:57
19234 сообщения на сайте
http://www.mk.gov.lv/index.php/?id=70
Sveiks
Sveiks 22.07.2004 16:36
73 сообщения на сайте
Тоже мне изменения. Были еще одни приличные правила, из которых было ясно, что налог начисляется, когда имела место поставка и есть в наличии накладная. Теперь и там любимое "или-или-или".

На особые изменения не надейтесь. Для Европы будет как с прочими товарами, а на внутренней территории и в третьи страны все по прежнему.
Maija
Maija 22.07.2004 16:44
28223 сообщения на сайте
Maija, tjipo kak obi4nij tovar na ES i 3tije strani?
Cleo
Cleo 22.07.2004 16:46
19234 сообщения на сайте
Как обычный товар в ЕС. А в третьи страны по-старому. Читайте сами те изменения в 251 правилах:

izteikt 2.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

“2.1. uz likuma “Par pievienotās vērtības nodokli” 13.2 panta otrajā daļā minēto kokmateriālu (turpmāk-kokmateriāli) piegādēm, kas veiktas iekšzemē, un kuru darījumu raksturs ir kokmateriālu pirkšana, pārdošana, kā arī eksports un imports:”;

izteikt 2.2.apakšpunkta ievaddaļu šādā redakcijā:

“2.2. uz šādiem pakalpojumiem, kas sniegti iekšzemē vai arī saistīti ar kokmateriālu eksportu un importu: ”;

И еще про есть "или-или-или".
Maija
Maija 22.07.2004 16:55
28223 сообщения на сайте
Spasibo< Maija, da uzh ni4evo osobo nemenjajetsja, a to gavarilji na seminare tjipo budet kak obi4nij tovar... a tut he :)) vsjo po staromu
Cleo
Cleo 22.07.2004 16:58
19234 сообщения на сайте
Jā, palasīju projektus

Galvenais kas izmainījās ir tas ka arī par KTPR pirms to saņemšanas VIDā ceturkšņa ietvaros jāsniedz starpatskaite par to izlietojumu, tāpat kā tagad ir par PPR.

Nāca klāt tas pats strīdīgais rekvizīts - kokmateriālu piegādes vai pakalpojuma sniegšanas datums - , kā arī noteikumos PVN piemērošanas kārtība attiecināma uz kokmateriālu piegādēm iekšzemē, uz pakalpojumiem, kas sniegti iekšzemē vai ir saistīti ar kokmateriālu eksportu un importu. NU un tas vai vai vai..... Kokmateriālu piegāde (pakalpojumu sniegšana) ir notikusi, ja kokmateriāli ir nosūtīti (pakalpojums sniegts) VAI izrakstīts KTPR VAI atlīdzība par kokmateriāliem (pakalpojumu) ir saņemta pirms kokmateriālu nosūtīšanas (pakalpojumu sniegšanas)- to es saprotu tā, ka tas datums - kokmateriālu piegādes (pakalpojuma sniegšanas) datums rekspektīvi sakrit ar KTPR izrakstīšanas datumu vai avansa maksājuma datumu.

Man tikai nav skaidrs kā tas ir kokmateriālu piegāde (pakalpojumu sniegšana) ir notikusi, ja kokmateriāli ir nosūtīti (pakalpojums sniegts) - ja noteikumi nosaka, ka KTPR ir kokmateriālu pavaddokuments, tātad kokmateriālus nevar nosūtīt nesastādot KTPR, kādreizējā un vietā tagad ir VAI... Varbūt es kaut ko līdz galam nesaprotu?
Cleo
Cleo 23.07.2004 09:29
19234 сообщения на сайте
Un vēl jautājums - Pavadzīme- rēķins ir PVN rēķins kokmateriālu piegādes vai pakalpojumu sniegšanas darījumos, JA kokmateriālu piegādātājs vai pakalpojumu sniedzējs ir VID reģistrēta ar PVN apliekama persona. Tikai? un ja nereģistrēta? un tur pat ir virkne darījumu, par kuriem jāizraksta KTPR, tais skaitā fiziska perosna, pārdodot ciršanas tiesības, noformē KTPR, bet tā fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā PVN apliekama persona. Es laikam neprotu lasīt likumus!!!

Ha, un jā jaunums :)) - Kokmateriālu piegādes vai pakalpojumu sniegšanas darījumos, kuru vērtība bez PVN ir mazāka par 100 LVL, pavadzīmē rēķinā var nenorādīt rekvizītus - atsauci uz 0% likmes piemērošanu, atsauci uz 13.2.panatapiemērošanu un pilnvarotās personas datus. Kā tas ir savienojams ar PVN likuma 8.panta5.1. punktu? Es laikam tiešām neko nesaprotu, kā tie likumi jālasa?
Cleo
Cleo 23.07.2004 09:42
19234 сообщения на сайте
16. Kokmateriālus eksportējot, pavadzīmi-rēķinu noformē pirms starptautiskās transporta pavadzīmes un muitas deklarācijas noformēšanas, ja kravas iekraušanas vietā nav noformēta starptautiskā transporta pavadzīme un muitas deklarācija.

17. Kokmateriālus importējot, pavadzīmi-rēķinu nenoformē, ja Latvijas Republikas muitas teritorijā nemainās starptautiskajā transporta pavadzīmē norādītais kokmateriālu saņēmējs vai saņemšanas vietas adrese.

18. Pavadzīmi-rēķinu noformē par eksporta un importa kokmateriālu transportēšanas pakalpojumiem, kas sniegti iekšzemes nodokļu maksātājiem (rezidentiem), neatkarīgi no tā vai pakalpojumus sniedz iekšzemē vai trešajās valstīs vai trešajās teritorijās.

19. Pavadzīmi-rēķinu nenoformē, piegādājot kokmateriālus vai sniedzot pakalpojumus Latvijas Republikā nereģistrētai trešās valsts vai trešās teritorijas personai.

Un šitie 4.punktiman nav skaidri, kad tad ir jānoformē un kad nē KTPR ? Varbūt kāds prot labāk lasīt likumus, kas man var vienkāršā valodā izskaidrot?
Cleo
Cleo 23.07.2004 09:47
19234 сообщения на сайте
Kā tas ir savienojams ar PVN likuma 8.panta5.1. punktu?

Никак. И не должно. На счета до 100 латов распространяется ч. 6 ст. 8. По ней ссылки на статью закона не требуется.

Про оформление: накладная нужна только на территории Латвии и только для латышей. За границей и для иностранцев она необязательна при выполнении определенных условий.
Maija
Maija 23.07.2004 09:57
28223 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.