Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN pēc 01.07.2010. К списку тем

PVN pēc 01.07.2010.
Labdien!

Varbūt tēma jau skatīta, bet kas notiek ar manu pārmaksu pēc pirmā jūlija?? vai man būs jāmaksā PVN budžetā, ja sanāk pēc deklarācijas (jānodod katru mēnesi) Paldies!!
Inesevase
Inesevase 20.05.2010 14:00
111 сообщений на сайте

Ответы (232)

И на том спасибо!
Irena22
Irena22 07.10.2010 16:31
42998 сообщений на сайте
Jā, bet man te vieniem jūnijā uzskaitās budžetam parāds teiksim 2000 Ls, bet jūlijā PVN pārmaksa 5000 Ls. Tagad iznāk viņiem jāsamaksā 2000Ls, jo ar jūlija pārmaksu tas nedzēšas. Vispār stulbums. Vid tagad spīdzina to uzņēmumu uzskaita nokavējuma naudas un draud slēgt bankas kontu.Nekascits neatliek kā prasīt nosokļu samaksas pagarinājumu sastādot grafiku līdz gada beigām kamēr varēs dabūt pārmaksu atpakaļ kontā un nomaksāt parādu. Murgs.Tassaucas atbalsts uzņēmējdarbībai:-|
Ilma
Ilma 08.10.2010 09:19
30495 сообщений на сайте
Diemžēl, tā tagad patiešām ir "sakārtots". Es arī ar to "iekritu" - aprēķināja kavējuma naudu.

Un pārmaksa (kas bija uz 01.07.2010) joprojām nav pārcelta.

Aivars007
Aivars007 08.10.2010 09:42
26984 сообщения на сайте
Когда переплату перенесут, кавеюма найду снимут.
Albina
Albina 08.10.2010 09:45
64703 сообщения на сайте
Ar pārmaksu vēl var tikt galā un pārcelt agrāk vai vēlāk. Bet uzskaitīto, lai varētu dzēst ar nākošo pārmaksu saprotu vienkārši nekur nepārceļ. Tā teikt šoreiz variantu nav.Jāsamaksā un viss neskatories, ka otrajā pusgadā ir pārmaksa kas to varētu dzēst.
Ilma
Ilma 08.10.2010 09:45
30495 сообщений на сайте
Если подали заявление на перенос переплаты, которая образовалась до 01.07.2010, то никаких проблем не должно быть. А вообще, у них у самих в ВИДе с этим вопросом такой бардак, что толком никто ничего не может объяснить. Единственное решение - идти туда и давить их массой аргументов, до тех пор, пока не перенесут то, что положено.
Tt7
Tt7 08.10.2010 10:17
37863 сообщения на сайте
Man pārmaksu par jūniju pārcēla, kavējuma naudu dzēsa tikai daļēji, jo par jūliju samaksāju tikai PVN starpību un par laiku, kamēr attapos uzrakstīt pieprasījumu, kavējuma naudu nepārrēķināja, palika santīmi, skaidroties neiešu žēl laika, kaut gan principa pēc vajadzētu. Zvanīja telefoniski, prasīja par dažiem darījumiem, partneriem, bija jautājumi par 2007 gada darījumiem ar dažām firmām (no blakus avotiem zinu, ka šīm firmām ir problēmas). Šķiet atbildes apmierināja, tiesa, pārmaksa bija zem simts latiem.

Par pārmaksām pēc 1 jūlija arī variantu netrūkst, konsultanti atbild ļoti dažādi. Viens gan skaidrs, ka juceklis visiem un kārtējo reizi ir dažādi tulkojami viedokļi.
Zinme
Zinme 08.10.2010 14:12
1187 сообщений на сайте
Laimīgie, man otrāds gadījums, man uzskaitīto pirmajā pusgadā nepārnes, lai dzēstu ar otrā pusgada pārmaksu:-D
Ilma
Ilma 08.10.2010 14:13
30495 сообщений на сайте
Es kaut kā nesaprotu. Ja jau otrajā pusgadā ir pārmaksa, tad to viņi paši "pēc nodokļu administrēšanas pasākumu veikšanas" "atzīs" par pārmaksu (kam būtu jānotiek 30 dienu laikā), pirms tam novirzot jebkādiem nodokļu parādiem. Un ja 1.pusgadarezultāts ir parāds, tad it kā tam vajadzētu dzēsties. Kādi ir argumenti?

Manā jautājumā gan nav nekādu pozitīvu ziņu. Pārmaksa, kas tiek fiksēta uz 30.06.2010 ir "kā akmenī iecirsta". VIDs atzīst, ka tas nav pareizi, jo nodokļu maksātājiem vēl 3 gadus ir tiesības koriģēt deklarācijas, tādēļ būs daudz tādu, kas mēģinās precizēt deklarācijas, bet rezultātā iegūs vai nu tekošo pārmaksu, vai tekošo parādu. Vienīgais, ko viņi piedāvā - rakstīt iesniegumu, lai pārmaksu novirzītu uz tekošajiem nodokļiem.
Ilzex
Ilzex 08.10.2010 14:47
2676 сообщений на сайте
Ilzex, diemžēl izskatās tā, ka pārmaksa PVN pēc 01.07. attiecas tikai uz novirzīšanu nodokļu parādiem, kas ir citi nodokļi nevis PVN, PVN parāds uz 01.07.stāv kā akmenī iecirsts kamēr nesamaksā.

un arguments varbūt ir šis PVN likums

(12.3prim.) Valsts ieņēmumu dienests, veicot nodokļu administrēšanas pasākumus, 30 dienu laikā pēc tam, kad saņemta nodokļa deklarācija par taksācijas periodu, pārceļ apstiprināto pārmaksāto nodokļa summu uz nākamo taksācijas periodu līdz taksācijas gada beigām, sedzot nākamajos taksācijas periodos valsts budžetā maksājamo nodokļa summu.

Tas viss gan esot bijis mutiski, varbūt jāraksta rakstiski;-)
Ilma
Ilma 08.10.2010 18:49
30495 сообщений на сайте
Задали вопрос VIDu- фирма ликвидируется, и куда деть НДС который не "возвратный":

Jautājums: Labdien!

05.10.2010. tika saņemta SIA "Nodokļu maksātāja atlikumu vēsture uz 01.10.2010.", kur ir redzams, ka Pievienotās vērtības nodokļa pārmaksa uz n-to sastāda XXX.XXLs, 2010.gada31.jūlijā ir ieraksts ar atzīmi: N.aut.p.n, uz kopējo summu Ls XXX,XX. Līdz ar to SIA Pievienotās vērtības nodokļa atlikusī summa uz 01.10.2010. sastāda.Ls 0,00 (Nulle lati 00 santīmi).

Cik saprotams no izdrukas, Pievienotās vērtības nodokļa summa ir dzēsta sakaņā ar likumdošanas aktiem.

Līdz ar to rodas jautājums par šīs PVN summas norakstīšanu grāmatvedības uzskaitē:

Vai šī norakstāmā PVN summa ir norakstāmi uz izmaksām, kuras UIN deklarācijā samazina apliekamo ienākumu?.

Получили ответ:

Labdien!

Jautājums ir atklāts, atbildi varēsim sniegt pēc Finanšu Ministrijas viedokļa izteikšanas.

Sekojiet līdz skaidrojumiem VID mājas lapā.

Atbildei ir informatīvs raksturs.

Visi nodokļu normatīvie akti ir atrodami VID mājas lapā www.vid.gov.lvsadaļā Tiesību akti

Ar cieņu,

VID konsultanti

Вот такие пироги- они сами не знают как быть.
Cicerons
Cicerons 13.10.2010 11:28
160 сообщений на сайте
Man jautājums par pārmaksām pēc 1.7.2010. Vai kādam reāli jau ir pārnesta tā pārmaksa uz citu nodokļu parādiem bez iesnieguma? Mums septembra deklarācijā ir pārmaksa un nesamaksājām VSAOI un IIEN par septembri, pamatojoties uz šo:

(12(4)) Ja apliekamajai personai ir pievienotās vērtības nodokļa parāds vai citu nodokļu, nodevu vai citu valsts noteikto maksājumu parāds, Valsts ieņēmumu dienests pārmaksāto nodokļa summu pirms tās pārcelšanas uz nākamo taksācijas periodu novirza likumā “Par nodokļiem un nodevām” noteiktajā kārtībā kārtējo nodokļu maksājumu un nokavēto nodokļa maksājumu veikšanai.

Bet EDS redzams, ka kavējuma naudas ir uzrēķinātas, PVN Aktuālie parādi ir ar "+" (pārmaksa atzīta), taču savstarpēji nekas dzēsts nav. Kas būtu jādara? Jo naudu iesaldēt negribas.
Saulite777
Saulite777 08.11.2010 17:18
224 сообщения на сайте
Tieši tā arī notiek.Likuminedarbojas.Stāv PVN pārmaksa ar visādiem nosaukumiem sākot no 01.07.par07., 08.,09.,10. nu jau 11. neredz nekādu nodokļa pārmaksas novirzi uz nodokļu citu parādiem.Kur solītais pašu VID iniciatīva. Ne čiku ne grabu, klususms.;-)
Ilma
Ilma 08.11.2010 19:52
30495 сообщений на сайте
Pastāstīšu par mana gadījuma noslēgumu. Ja atceraties situācija bija apmēram tāda - pēc 2.ceturkšņa deklarācijas uz 01.01.2010 sistēma fiksēja pārmaksu, piem. 700 Ls. Deklarācija tika labota un pārmaksai vajadzēja samazināties par 300 ls un būt 400 Ls. Tā vietā man NMDS stāvēja "automātiski neizmantojamā pārmaksa" 700 Ls un tekošais nodokļa parāds 300 Ls. Pēc vairākkārtējiem zvaniem izrādījās, ka viņi saprot, ka tā ir kļūda, bet neko nevarot izdarīt.

Pēc iesnieguma par to, lai "pārmaksu novirzītu tekošajiem nodokļiem" (kuri tādi nemaz nav), VIDs apmēram 2 nedēļu laikā tomēr veica kaut kādas kustības. Es saņēmu vēstuli, kurā bija uzrakstīts, ka viņi izskatījuši manu iesniegumu un, ka viņi nevar novirzīt 300 Ls uz tekošajiem nodokļiem, jo mana pārmaksa uz 01.01.2010 ir tikai 400 Ls. Ja es nezinātu, ka tas ir tieši tas, ko es prasīju, tad no viņu vēstules to pilnīgi nevarētu saprast. Galvenais, ka tagad NMDSā stāv "vecā pārmaksa" 400 un tekošo parādu nav
Ilzex
Ilzex 09.11.2010 09:52
2676 сообщений на сайте
Kā īsti ir ar PVN pārmaksu, kas ir izveidojusies pirms 01.07.2010.- vai jāraksta VIDam kaut kāds speciāls iesniegums, lai ar pārmaksu dzēš tekošo maksājamo PVN, jeb tas viss notiek automātiski- iesniedzu pvn dekl. par 2.pusgaduun gaidu, kad VIDs pats pārnesīs pārmaksu un dzēsīs maksājamo PVN?
Barbux
Barbux 12.01.2011 14:23
99 сообщений на сайте
Nē par pirmo pusgadu jāiesniedz pieprasījums VID - neko automātiski nepārnesīs.
Ilma
Ilma 12.01.2011 14:29
30495 сообщений на сайте
Tas pieprasījums ir jāuzraksta vienkārši iesnieguma veidā?
Barbux
Barbux 12.01.2011 14:37
99 сообщений на сайте
Jā.Skatiet pie PVN liekas metodiskajos norādījumos aprakstīts.
Ilma
Ilma 12.01.2011 15:17
30495 сообщений на сайте
Мы получили такое письмо на е-майл:

Labdien!

Saskaņā ar likuma „Par pievienotās vērtības nodokli” 12.6 daļu, beidzoties taksācijas gadam, VID šā panta 12.5 daļā minēto pārmaksu atmaksā apliekamās personas norādītajā bankas kontā 10 dienu laikā pēc tam, kad VID apstiprinājis pārmaksāto nodokļa summu par taksācijas gadu.

Saskaņā ar minēto VID NP Rīgas Ziemeļu rajona Klientu apkalpošanas centrs lūdz Jūs līdz 21.02.2011. paust savu viedokli par pārmaksas turpmāko izmantošanu:

1.javēlaties PVN pārmaksu atstāt turpmākajiem PVN maksājumiem, lūdzam par to iesniegt iesniegumu VID NP Rīgas Ziemeļu rajona Klientu apkalpošanas centrā Katrīnas ielā 5 vai izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu;

2.javēlaties PVN pārmaksu saņemt uz savu norēķinu kontu, lūdzam iesniegt precizētu PVN deklarāciju par 2010.gadadecembri norādot kredītiestādes konta numuru, aizpildot PVN deklarācijā tam paredzētos lauciņus.

Читаю ПВН закон, и не нахожу в нем, что налога плательщик может писать заявление, что бы переплату ( которая образовалась на конец года ! ) перенесли на следующий год ? А в ПВН декларации, при заполнении номера банковского счета ( у нас 3 разных банка) - обязательно надо указать сумму а сумма не понятно какая (у нас примерно 4500,00 Лс,) , потому как ПВН переплата, которая образовалась до 30,06,2010 « заморожена» , мы написали заявление, что бы перенесли на второе полугодие – теперь ждем ответа, До налоговой дозвонится не возможно ! Поделитесь ув. коллеги, как у вас ? Как указать ном. счета, будет ли ВИД дополнительно что – то проверять ( в течении года мы не однократно посылали, по запросу, копии док. которые были включены в ПВН декларацию ) ?
Lune
Lune 16.02.2011 17:11
192 сообщения на сайте
Man VID pats pārmaksu uz 31.12.2010. ieskaitīja kontā vienam darban 09.02.2011.
Linete
Linete 16.02.2011 17:16
2983 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.