Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN pēc 01.07.2010. К списку тем

PVN pēc 01.07.2010.
Labdien!

Varbūt tēma jau skatīta, bet kas notiek ar manu pārmaksu pēc pirmā jūlija?? vai man būs jāmaksā PVN budžetā, ja sanāk pēc deklarācijas (jānodod katru mēnesi) Paldies!!
Inesevase
Inesevase 20.05.2010 14:00
111 сообщений на сайте

Ответы (232)

Tepat pajautāšu - par PVN pārmaksām, kas vecākas par 3 gadiem, kā VID skatīsies, ko dzēst/norakstīt - vai tiešām katru atsevišķu mēneša deklarāciju, vai tur pārmaksa, vai aprēķināts pvn?

Jeb pietiek zināt, ka saldo uz 30.6.2007 ir pozitīvs (tātad PVN pārmaksas nav) un neko nedzēsīs?

Vienkārši ir situācija,ka vairākus mēnešus 3-5 gadus atpakaļ bijusi PVN pārmaksa, kas 'dzēsās' ar nākamo mēnešu deklarācijām un uz 30.6.2007 vairs pārmaksas nav. Tad vai pastāv absurda iespēja, ka šo atsevišķo mēnešu deklarāciju pārmaksas pēkšņi tiks 'nodzēstas', jo tajā laikā netika rakstīti iesniegumi VIDam pārnest pārmaksas un PVN kārtējiem maksājumiem?
Saulite777
Saulite777 08.07.2010 14:06
224 сообщения на сайте
Nekas uz atpakaļu netiks nodzēsts.
Ilma
Ilma 08.07.2010 14:19
30495 сообщений на сайте
Gribu nodot pusgada PVN deklarāciju un nesaprotu, ko īsti darīt ar to pārmaksu. Vai man kaut kas papildus vēl jāsūta VIDam, lai uzskaitītais PVN automātiski dzēstos ar pārmaksu?
Iluka
Iluka 19.07.2010 21:17
97 сообщений на сайте
я вот подумала, предналог же никто не запрещает отчислить позже, чем на него возникло право. Так можно июньский предналог отчислить в июльской декларации, несколько уменьшив переплату.
Moshka
Moshka 19.07.2010 23:47
117 сообщений на сайте
Iluka,nekas nav jāsniedz.

Moshka, nesaprotu Jūsu domu gājienu priekš kam tad tas vajadzīgs.
Ilma
Ilma 20.07.2010 08:51
30495 сообщений на сайте
Илмочка, очень просто: не будет переплаты за июнь(за счет того, что не показали предналог), а будет меньше налог за июль.
Irena22
Irena22 20.07.2010 10:20
42998 сообщений на сайте
Ā, tad gan, viss skaidrs:-) To jau var.
Ilma
Ilma 20.07.2010 14:38
30495 сообщений на сайте
Так вот и придется нам заниматься таким мартышкиным трудом, причем каждый месяц.
Bagira_lv
Bagira_lv 21.07.2010 12:18
2164 сообщения на сайте
А прикольно, что в базе переплата пока как переплата висит.
Ksjusha
Ksjusha 21.07.2010 13:58
11011 сообщений на сайте
А как она по-другому может висеть?
Inst
Inst 21.07.2010 14:35
нет сообщений на сайте
видимо 23 июля подкорректируют
Tatjana77
Tatjana77 21.07.2010 15:34
7478 сообщений на сайте
Stipri šaubos:-S
Ilma
Ilma 21.07.2010 16:01
30495 сообщений на сайте
Es jums teikšu tā, tā valsts ir vieni riktīgi "metēji". Uzņēmējs ar savu prātu, zināšanām, naudu un risku pelna valstij PVN, bet tad kad likumīgi grib pienākošos pārmaksu saņemt atpakaļ, tad tagad ar 1.jūliju viss ir iestrādāts tā, ka, pirmkārt, neko sakarīgi nevar saprast, otrkārt, dabūt savu naudiņu laicīgi atpakaļ normāli nav iespējams. Vēl jo vairāk, ja palasa likumu, tad vairums priekšnodokli varēs dabūt atpakaļ tikai pēc gada deklarācijas!

Man ir situācija, uzņēmums ražo preci Latvijā un sūta uz ES. Loģiski ka izveidojas liels priekšnodoklis, kuru pēc 1.jūlija saskaņā ar likumu varēs prasīt atpakaļ, negaidot gadu, bet VID ir aizkavējis priekšnodokļa novirzīšanu jau no maija, kau arī viss ir kārtībā un nav nevienas rindiņas no viņiem, kas par lietu, ja būtu pretenzijas, tad būtu noraidījuma vēstule. Bet kas notiek ar uzņēmēju, nauda ir iesaldēta. Līdzīga situācija ir arī citam uzņēmumam. Man personīgi ir radies iespaids, ka tas ir apzināti, jau mēnesi iepriekš nobloķēt priekšnodokļa atgūšanu vai novirzīšanu uz citiem nodokļiem. Rezultātā gan uzņēmējam gan grāmatvedim jākavē laiks, jābeidz nervi, lai tiktu skaidrībā, nemaz nerunājot, pie naudas! Un kas šī par rakstīšanu, tagad vairums "cep" vēstules par tā saukto veco nodokli, kāds vecais un jaunais, absurds! VID vēsturē viss redzmas!
Mdaina
Mdaina 21.07.2010 22:03
250 сообщений на сайте
Sirds ir pilna arī par to stulbo auto nodokli. Grāmatvedis kā tāds muļķis ņemas krustu šķērsu lai visu aptvertu un pareizi izdarītu, ievērotu visus nodokļus un atbilstošo likumdošanu un pareizi sakārtotu grāmatvedībā. Riņķi murgo par projektiem un katrs nu cenšas izlobīt ko tad tā valsts riktīgi atkal no mums grib. Ja reiz ir jauns nodoklis, tad vispirms skaidri un gaiši viss bija precīci jāiekļauj likumdošanā, kādēļ mums grāmatvežiem tagad savi nervi jābojā atrodoties starp likumdevēju un uzņēmēju. "Nošaut" tos muļķus, kas šādi veido likumus!
Mdaina
Mdaina 21.07.2010 22:14
250 сообщений на сайте
Mdaina, вы абсолютно правы.
Albina
Albina 21.07.2010 22:18
64703 сообщения на сайте
Неясность и неоднозначность трактовки наших законов - абсолутно осознано! Если к Вам пришли, чтоб можно было бы штрафовать по любому. Вот кто им не давал вывесить в ЕДС форму, в кот. я бы поставила только галочки и суммы, на какие налоги направить переплату?

Я до сих пор не понимаю, как теперь со сроками акцептовки - мне этот срок будет nokavejuma nauda?
Nnsventa
Nnsventa 22.07.2010 02:24
67 сообщений на сайте
Varbūt kāds man var pastāstīt, kā reāli dzīvē izpaudīsies akcepts???
Mdaina
Mdaina 22.07.2010 08:00
250 сообщений на сайте
Да они сами там ничего не знают, так прямо и говорят.
Albina
Albina 22.07.2010 09:54
64703 сообщения на сайте
Reāli dzīvē tas izpaudīsies, ka jūsu PVN pārmaksa parādīsies kā pārmaksa atlikumā vai parskaitīta citu nodokļu apmaksai:-D
Ilma
Ilma 22.07.2010 10:38
30495 сообщений на сайте
Nedaudz mulsina vārdi "pirms pārmaksātās nodokļa summas pārcelšanas uz nākamo taksācijas periodu novirza to kārtējo nodokļu maksājumu un nokavēto nodokļu maksājumu veikšanai." Piemēram, ja es 5.augustā iesniedzu soc.iedz.atskaiti VID 5.augustā izskata manu PVN pārmaksu par jūliju un NOVIRZA KĀRTĒJO NODOKĻU maksājumu veikšanai. Es, savukārt, būdams apzinīgs - nodokli samaksāju 5.augustā, bet VID šo naudu saņem 3 dienas vēlāk. Rezultātā man rodas soc.pārmaksa, bet augustā iesniegtais PVN maksājamais ir parāds. Tā varētu būt?
Ivite
Ivite 30.07.2010 16:22
64 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.