Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

VID Inkaso un atskaišu koriģēšana par inkaso periodu, vai būs audits? К списку тем

VID Inkaso un atskaišu koriģēšana par inkaso periodu, vai būs audits?
Sveiki! Varbūt ir kādam pieredze, kas notiek, ja ir uzlikts inkaso, bet īpašnieks atjēdzies, ka nav atdevis veselu kaudzi ar degvielas čekiem par konkrēto periodu(no februāra līdz maijam), līdz ar to nodokļu parāds tiek samazināts, un mašīnas tak neiet uz gaisa, bet čekus atdeva tikai tagad. Ko darīt? Taisīt korekcijas, vai labāk vadīt tekošajā periodā, bet tur atkal lielas summas kopā, jo čeki daudz.

Sēžu pie čeku kaudzes un nesaprotu, ja ievadīšu korekcijas vai būs audits, jebšu tomēr varētu arī nebūt audits. Ja likšu tekošajā tad atkal aizdomīgi kur tik liels priekšnodoklis, jo gandrīz par pusgadu degvielas čekus marinēja.
Agme
Agme 28.06.2010 12:56
28 сообщений на сайте

Ответы (11)

Par auditu ir kā ar bitēm. Var būt bet pilnīgi ticams, ka var arī nebūt.Es liktu tekošajā avansa norēķinā. Ko baidīties, kad iesniedza, tad arī taisam avansa norēķinu. Viss taču redzams par kādu periodu ir čeki. Tikai ja ziniet, ka mašīna taču brauc kā sakiet, tad vajadzēja arī čekus unceļazīmes par nobrauktiem mēnešiem prasīt un odometra rādītājus uz mēneša sākumu un b eigām un saskaņot visu ar čekiem.
Ilma
Ilma 28.06.2010 13:00
30495 сообщений на сайте
Paši esat vainīgie, ceļazīmes jānodod katru mēnesi, ko gaidījāt tik ilgi?
Kirsbauma
Kirsbauma 28.06.2010 13:13
1581 сообщение на сайте
Es īpašniekam katru dienu borēju par čekiem, bet viņam viss bija vienalga, kamēr inkaso neuzlika, tikai pēc tam čekus atnesa , ja būs VID audits, ta ņemšanās būs man, ne jau viņam.
Agme
Agme 28.06.2010 13:14
28 сообщений на сайте
Ceļazīmes par kilometriem šoferi ir rakstījuši katru mēnesi, a čeki pie īpašnieka, jo viņš lej degvielu. Ar smadzeņu skalošanu šajā gadījumā bija par maz, bet uzzīmēt čekus es pati nemāku, ja cilvēks nespēj tos līdz grāmatvedim laicīgi atnest.:-@

Tāpēc arī prasu, kādi varianti varētu būt, jo ir par vēlu runāt, kā būtu bijis pareizi, ja ir jau izdarīts nepareizi. Jautāju par iespējamajām sekām.
Agme
Agme 28.06.2010 13:18
28 сообщений на сайте
Es Jūsu vietā noteikti grāmatotu visu ar īstajiem datumiem un koriģētu PVN deklarāciju (-as).

Tas NAV noziegums, tas ar likumu ir atļauts.

Jo pretējā gadījumā sanāk, ka nobrauca degvielu, kuras nemaz grāmatvedības uzskaitē nebija.

Nebaidieties, šeit nav nozieguma - dzīve ir dzīve.

Lai veicas!
Aivars007
Aivars007 28.06.2010 13:35
26984 сообщения на сайте
Re ir divi varianti, bet kuru piemērosiet Jūs, Agme, tikai Jums izšķirties.
Ilma
Ilma 28.06.2010 13:37
30495 сообщений на сайте
Protams, arī Ilmas ieteikums nav zemē metams. Ja tā nebūtu bijusi degviela, es arī tā darītu.

Bet tā kā esmu pieradis pie lietu kārtības un pie loģikas (nevar izlietot to, kā tajā brīdī it kā nemaz nav), šajā gadījumā es rīkotos tā, kā rakstīju augstāk.
Aivars007
Aivars007 28.06.2010 13:39
26984 сообщения на сайте
Piekrītu, ka man arī patīk degvielas izlietojumam kārtība, ka degvielas čeki tiek nodalīti pa mēnešiem.Citādi avansa norēķinos, liekot tur vecākus čekus , iznāk norādīt čeka datumu tikai paskaidrojumā un ej tad nu šķiro.Bet par papildu darbu, pieprasīt papildu samaksu no darba devēja ( tas protams diemžēl nez vai būs reāli):-|
Ilma
Ilma 28.06.2010 13:45
30495 сообщений на сайте
No nodokļu parāda viedokļa labāk labot deklarācijas, jo samazināsies nokavējuma nauda. Audita risks ir atkarīgs arī no citiem apstākļiem, bet vispār 1) inkasso tiek uzlikts daudziem un bieži; 2) ja VID auditētu katru, kas mēdz labot deklarācijas, tad viņiem nekam citam nepaliktu laika.
Ilzex
Ilzex 28.06.2010 14:28
2676 сообщений на сайте
Vai tomēr nav tā, ka priekšnodokli nav vēlams koriģēt uz lielāku? Vismaz revidenti par to parasti runā. Labāk izdevumus likt datumos, kad čeki, bet PVN - pārgrāmatot tekošajā mēnesī...?
Pinkrose
Pinkrose 29.06.2010 10:48
447 сообщений на сайте
Ko nozīmē - ir vēlams, nav vēlams? Kāda ir situācija, tāda arī jādeklarē.

Nav jau VID un nodokļu sistēma nekāds cietums. Un katra nodokļa korekcija nav jāuzsskata par noziegumu.
Aivars007
Aivars007 29.06.2010 14:24
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.