Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN proporcija un ES К списку тем

PVN proporcija un ES
Sveikiņi!

Esmu ļoti daudz konsultējusies par šo jautājumu arī, VID'ā, bet skaidras atbildes nav:-< Mums nācās reģistrēties PVN maksātājos, jo saņemam 1 pakalpojumu (70 Ls mēnesī)pakalpojumu no Lietuvā reģistrētas personas, kaut arī sniedzam galvenokārt nepaliekamus pakalpojumus, pamatojoties uz PVN likuma 6.panta13.punktu. Ļoti reti gadās kāds apliekams darījums (piem.konsultācija). Tagad dēļ šitā štrunta mums ir jārēķina proporcija, taču, ņemot vērā, PVN likuma 10.panta11. un 9.punktusanāk, ka proporcija nav jārēķina, bet pamatojoties uz šī panta 11.3.punktujārēķina tikai par gadu un jānorāda PVN gada deklarācijā. Vai es pareizi saprotu? Pirmstaksācijas gadā veikto apliekamo darījumu vērtība no kopējo darījumu vērtības ir mazāka par 5%:

Apliekamie - 99,95 Ls

Nepaliekamie - 43582,80 Ls

Proporcija: 99,95/43682,75 = 0,0023 * 100 = 0,23% Vai pareizi?

1) Kā būtu pareizi rīkoties ar to pakalpojumu ar ES? Tā it kā būtu tā summa jāiekļauj PVN deklarācijas 50.rindā un aprēķināto PVN 55. un 64.rindā (reverss), bet kā šajā situācijā, ja ir apliekamie un neapliekamie darījumi?

2)Reģistrēties PVN maksātājos mums vajadzēja jau gada sākumā, bet gan VID'ā, gan seminārā, gan arī citi grāmatveži visu laiku teica, ka nevajag, beigu beigās tomēr vajadzēja. VID'ā teica, ka to PVN summu par apliekamajiem darījumiem no gada sākuma līdz reģistrācijas brīdim ir jāiekļauj pirmajā PVN deklarācijā, bet nevarēja pateikt kā to izdarīt:-D Varbūt Jūs zinat?

3)Varbūt varat ko ieteikt kā veikt šādu PVN uzskaiti, vai arī kur ko tādu var izlasīt? Esmu meklējusi, bet nevaru atrast, kur būtu kādi piemēri vai kāda metodika tieši par PVN proporciju!

Palīdziet, lūdzu, ļoti negribas kļūdīties!!!
Dadzis9
Dadzis9 19.07.2010 11:59
25 сообщений на сайте

Ответы (3)

Lūdzu, palīdziet tikt skaidrībā;-) Izsakiet savu viedokli!
Dadzis9
Dadzis9 20.07.2010 09:39
25 сообщений на сайте
Paskatieties manā failu glabātuvē, tur bija paraugs pirms-reģistrēšanās summu iekļaušanai pirmajā deklarācijā.
Aivars007
Aivars007 20.07.2010 10:26
26984 сообщения на сайте
Liels Jums paldies:-)
Dadzis9
Dadzis9 20.07.2010 14:59
25 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.