Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

10000 un PVN ??? К списку тем

10000 un PVN ???
LŪDZU, LŪDZU PALĪDZIET TIKT SKAIDRĪBĀ:(

IK, kurš nav reģistrējies kā PVN maksātājs, 2009.gadā sniedza Dānijas firmai, PVN maksātājai, celtniecības pakalpojumus. IK nepamanīja, ka darījumu summa ir krietni pārsniegusi 10000 un nebija reģistrējies kā PVN maks. To pamanīja VID un atnāca pārbaudē, kur, no starpības kas pārsniedza 10000 uzrēķināja PVN (PVN pāri 2000...) Tagad , es kā jaunpaņemtā grāmatvede šajā IK ņemu un laužos, vai VID to ir izdarījis pamatoti. Jo proti, šis darījums nav noticis iekšzemē (kā to VID definējis) , jo pēc PVN likuma skaidri un saprotami , ka pakalpojumu sniegšanas vieta ir Dānija!!! Tātad 0%... bet , likumā it kā skaidri un gaiši rakstīts, ka ja neesi rēģistrējie kā pVN maks, bet summa pārsniedz 10000 , PVN aprēķina un maksā budžetā... To visu es saprotu, bet kāpēc man jārēķina ar 21 % , ja reiz tie ir ar 0 % apliekami darījumi (2009 gadā bija 0%, šogad cik saprotu- nepaliekas )!!!! varbūt jums kādam ir bijusi pieredze šajā jomā un varat man tikt skaidrībā Lasu es te PVN likumU, bet ja godīgi, esmu saprutojusies

12.pants1.10punkts

Piemērojot šā likuma 3.panta5.3 daļu, fiziskās vai juridiskās personas un šādu personu ar līgumu vai norunu saistītas grupas vai to pārstāvji, kuru veikto ar nodokli apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā ir pārsniegusi 10 000 latu, ar to taksācijas periodu, kad šī summa pārsniegta, aprēķina un maksā valsts budžetā nodokli par piegādātajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem saskaņā ar šā likuma 2.panta9.1 daļu.
Mazamazina
Mazamazina 03.08.2010 12:42
264 сообщения на сайте

Ответы (2)

2.panta. 9.1.daļa:

Ja fiziskās vai juridiskās personas un šādu personu ar līgumu vai norunu saistītas grupas vai to pārstāvji saskaņā ar šā likuma 3.panta5.3 daļu nav reģistrēti Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā pirms šā likuma 3.panta5.3 daļā noteiktā sliekšņa pārsniegšanas, tie līdz reģistrācijas brīdim Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā aprēķina nodokli no apliekamo darījumu vērtības, kas pārsniedz 10 000 latu. Aprēķināto nodokli no apliekamo darījumu vērtības, kas pārsniedz 10 000 latu, iekļauj minētajā vērtībā.
Mazamazina
Mazamazina 03.08.2010 12:43
264 сообщения на сайте
Marija Kaņepe - zvērināta revidente - tālrunis, lai pieteiktos uz konsultācijām 29244373
Andaz
Andaz 05.08.2010 11:50
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.