Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Налог на микропредприятия. К списку тем

Налог на микропредприятия.
Кто нашел ссылку на то, что наши думцы приняли 12/08, поделитесь, плз.
Nnsventa
Nnsventa 12.08.2010 02:54
67 сообщений на сайте

Ответы (419)

Ilma
Ilma 15.09.2010 17:10
30495 сообщений на сайте
Bet vai tad tas nebūs īpašnieka - darbinieka ienākums? Īpašnieks taču to naudu izņems. Un ja tas ienākums pārsniegs 500 latus?
Inz
Inz 15.09.2010 21:59
661 сообщение на сайте
Ипашниекс ИК в принципе не может быть дарбиниексом. И зарплаты в своем ИК у него не бывает.
Albina
Albina 15.09.2010 22:04
64702 сообщения на сайте
mikrouzņēmuma gadījumā 500 ls ir neto alga. Jo šajā gadījumā neeksistē nekādi bruto, neto utt. Ir ienākumi un viss. Starp citu ipaši šai tēmai jau un īpaši nākotnē dažāda informācija iekš www.vadipats.lv
Www.vadipats.lv
Www.vadipats.lv 17.09.2010 16:29
2 сообщения на сайте
Если кто читал проект Правил, может пояснит, что имеется в виду -

"Mikrouzņēmuma īpašniekam, kuram darba attiecības nav noformētas ar darba līgumu mikrouzņēmumā, deklarācijas 7. rindas sadaļas „Mēneša ienākums” ailēs norāda visu attiecīgā ceturkšņa mēnesī gūto ienākumu mikrouzņēmumā."

То есть, допустим:

- я владелец микропредприятия

- у меня, 2 работника с зарплатой 500 Ls в месяц

- общий доход предприятия по месяцам: 2000+2000+2000=6000 Ls.

Получается, что если я как владелец не оформил сам с собой трудувой договор, то в 7-й строке я должен показать для себя в месяц даже не 2000-(500+500)=1000, а все 2000 Ls ???!!!

То есть по всему выходит, что налог 9% - это фикция, и реально он такой только если мои доходы - в пределах 500 Ls в месяц. А в максимальном варианте - 5 человек x 500 Ls x 12 месяцев = 30000 Ls в год. А никакие не 70000.

Что скажете?
Proger
Proger 17.09.2010 21:00
343 сообщения на сайте
Nu tieši tā es arī saprotu... Pēc pašreizējās informācijas un likumdošanas tā iznāk...
Inz
Inz 18.09.2010 12:00
661 сообщение на сайте
Tās nu gan tad būtu muļķības. Nez vai tā to likumdevēji būtu domājuši.Ja arī ieņēmumi ir 2000 mēnesī, tad ir arī izdevumi un ja arī kaut kas paliek pāri tad tie nebūt nav MU īpašnieka ienākumi.Varbūt, ka viņš tos atstāj tālākām investīcijām ( nesadalītā peļņa ) vai arī ja sadala dividendēs tikai tad rodas viņa ienākums kas apliekas tad ar IIN.

Bet nekas netraucē noslēgt darba līgumu kaut vai par 10 Ls mēnesī. Kaut gan tieši tagad īpašniekam ir izdevīgi sev uzrādīt algu 500 Ls, jo papildus nodokļi no tā nerodas.
Ilma
Ilma 18.09.2010 13:26
30495 сообщений на сайте
Šodien saņēmu "Darbinieku avīzi" - arodbiedrību izdevums.

Tajā arī mēģināts skaidrot šo nodokli.

Man arī nav skaidrs - ja pašnodarbināta persona, kam ir/nav darbinieki (tas nav būtiski), no sava konta izņem naudu personīgiem izdevumiem, tā skaitās vai neskaitās darba alga?

Un kuras summas skaitīsies kā alga - tās kas pārskata periodā (ceturksnī) faktiski izņemtas, vai tās, kas "paliks pāri" gada beigās pēc visiem izdevumiem?

Un ja "peļņa" gadā būs 10 000 Ls, bet izņemti personīgām vajadzībām tikai 3 000 Ls?

Es personīgi neko nesaprotu.

Un vēl - neviens no valdības (VID) atklāti nerunā par to, KĀDAS summas (naturālā izteiksmē) skaitīsies darbiniekam kā sociālās iemaksas? Un kāda ir sakarība starp mikrouzņēmuma apgrozījumu (no kā maksā nodokli) un darbineka algu?

Kāds "rezons" ir obligāti saņemt darbinieka rakstveida piekrišanu šādai nodokļa maksāšanas kārtībai, ja nodoklim (no apgrozījuma) un darbinieka algai nav tiešas sakarības?

Vai arī es esmu nu jau tik dumjš, ka neko vispār nesaprotu?

Kāds no korifejiem, lūdzu, var ieviest skaidrību?

Vai kāds varbūt zina par kādu semināru, kuru vadītu vismaz VID amatpersona? Jo, lasot dažādos rakstus dažādos preses izdevumos, man nav nekādas ticamības. Kaut ko skaidro, kaut ko noklusē, katrs saprot pa savam, ko nesaprot, to mēģina uzminēt, ko likumdevējs "ir domājis". Vārdu sakot - zīlēšana kafijas biezumos.

Ja netiks ņemti vērā absolūti nekādi atvieglojumi - kas ar ārstēšanās izdevumiem, mācību izdevumiem? Arī tos "norakstīs skurstenī"?

Kas notiks ar pašnodarbinātās personas (kura maksā MU nodokli) IIN gada deklarāciju? Kā tajā aprēķinās IIN? Jo liela daļa pašnodarbināto personu strādā pie kāda darba devēja un saņem "normālo" algu.
Aivars007
Aivars007 18.09.2010 14:14
26984 сообщения на сайте
No MK noteikumu projekta

Mikrouzņēmuma īpašniekam, kuram darba attiecības nav noformētas ar darba līgumu mikrouzņēmumā, deklarācijas 7. rindas sadaļas „Mēneša ienākums” ailēs norāda visu attiecīgā ceturkšņa mēnesī gūto ienākumu mikrouzņēmumā.

Tas nozīmē, ka pašnodarbinātām personām katru ceturksni "jāslēdz" aprēķini. Līdz šim ar vārdu "ienākums" saprata apliekamo ienākumu. Šajā MK noteikumu projektā terminu skaidrojuma vispār nav.

Dokumenta autore Mačivka, 67095493

Sandra.Macivka@fm.gov.lv

Diezin, viņa pati vispār saprot, ko raksta?
Aivars007
Aivars007 18.09.2010 14:21
26984 сообщения на сайте
Tā arī izskatās, ka pēdējā laikā likumus raksta personas, kam nav nekādas saprašanas par grāmatvedību. Arī VID konsultanti neko sakarīgu nemāk vēl skaidrot, bet pirmās deklarācijas jau jāsniedz līdz 15. oktobrim...
Inz
Inz 18.09.2010 15:18
661 сообщение на сайте
Domāju, ka VID pašreiz neskaidro neko. Atskaites veidlapa liekas arī ir tikai projekts. Vismaz VID lapā nevaru ieraudzīt.

Man arī nav skaidrs - ja pašnodarbināta persona, kam ir/nav darbinieki (tas nav būtiski), no sava konta izņem naudu personīgiem izdevumiem, tā skaitās vai neskaitās darba alga?

- Tā neskaitās nekāda alga, jo pašnodarbinātās personas algu nesaņem.Bet brīvi iegulda savus līdzekļus un izņem savus ieguldītos un nopelnīto.Kāda te nozīme algai.VSAOIu.c. tāpat aiziet no MUN maksājuma tikai tas % cik iznācis no ieņēmumiem nevis no kādas lai kāda tā būtu alga.Unnevar skaitīt par ienākumu pašn. personai viu ieņēmumu izdevumu starpību mēnesī jo tas ir absurds.

Kāds "rezons" ir obligāti saņemt darbinieka rakstveida piekrišanu šādai nodokļa maksāšanas kārtībai, ja nodoklim (no apgrozījuma) un darbinieka algai nav tiešas sakarības?

- rezons ir ļoti liels, jo MU darbinieki ir ļoti salīdzinoši vāji visbiežāk apdrošināti salīdzinājumā ar parastu algas VSAOI apdrošināšanas kārtību.Es kā MUN maksātāja darbinieks būšu sliktākā stāvoklī, ja vien darba devējs man nemaksā uz rokas lielāku algu kā sanāca līdz šim un es nevaru pati pievienoties VSA personīgi un maksāt papildus VSAOI.
Ilma
Ilma 18.09.2010 15:20
30495 сообщений на сайте
Man vienā VID nodaļā konsultēja, ka nav nekādi ieņēmumi-izdevumi, jo skaitīs tikai ieņēmumus. Es uzjautāju- kur tas rakstīts- atbildēt neko sakarīgu nevarēja- tas esot jāsecina, ka pēc tāda principa tiek sastādīta MU nodokļa deklarācija...
Inz
Inz 18.09.2010 15:30
661 сообщение на сайте
Я тоже бланка отчета нигде не нашла. Похоже, они там сами не поняли, чего напринимали. Бред какой-то...
Albina
Albina 18.09.2010 15:34
64702 сообщения на сайте
Šeit tos brīnumus var redzēt:

http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40188688&mode=mk&date=2010-08-31
Aivars007
Aivars007 18.09.2010 15:53
26984 сообщения на сайте
Ilma - saprotu, ka tā ir Jūsu sapratne, ko respektēju.

Mana sapratne ir citāda.

Kura ir pareizā?

Un manis uzdotie pārējie jautājumi?
Aivars007
Aivars007 18.09.2010 15:54
26984 сообщения на сайте
Ja ir vēlme, varat palasīt - IIN:

http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40188826
Aivars007
Aivars007 18.09.2010 15:59
26984 сообщения на сайте
Nu dzīvosim redzēsim. Kā vienmēr plānot neko nevaram:-|
Ilma
Ilma 18.09.2010 17:24
30495 сообщений на сайте
Поглядела. Пока ясно, что ничего не ясно. С СИА еще более-менее. С индивидуалами вообще ясности никакой.
Albina
Albina 18.09.2010 17:38
64702 сообщения на сайте
Albīna, es arī tieši tāpat domāju.

Un nezinu, kam pajautāt, un galvenais - kam ticēt?

Man ir vairāki pašnodarbinātie - tādi, kam ir darbinieki, un tādi, kuriem nav darbinieku.

Man uzdod jautājumus, bet es nevaru atbildēt.

Man kauns. It kā esmu izglītots (cik ne cik - tomēr 3 klases un koridors) cilvēks, bet likumi mūsu valstī ir tik "vienkārši", ka man nav lemts tos izprast. :'(
Aivars007
Aivars007 18.09.2010 18:41
26984 сообщения на сайте
Согласна...
Albina
Albina 18.09.2010 19:05
64702 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.