Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

IIN pārrēķins К списку тем

IIN pārrēķins
Darbinieks jūlijā aiznesa uz VIDu aizpildīt nodokļu grāmatiņu par apgādājamo (bērns piedzima pagājušā gadā) un VIDs teica, ka grāmatvedība var veikt pārrēķinu par 2010. gada deklarēto IIN. Iepriekš nav bijusi tāda situācija un VIDu nevaru sazvanīt - ko tieši man darīt? Jo algu saraksti jau ir parakstīti. Pieņemsim, ka es sarunāšu ar darbiniekiem, lai vēlreiz paraksta algu sarakstus (jo tam vienam darbinikam katru mēnesi pazudīs IIN un izmaksājamā summa), bet kā man VIDā sniegt precizējumus? Jo ja es tagad pārrēķināšu tad tam darbiniekam IIN vairs nebūs nevienā mēnesī, bet deklarācijā es nevaru sniegt IIN ar mīnusa zīmi.
Bambucha
Bambucha 18.08.2010 12:30
23 сообщения на сайте

Ответы (11)

nākamajā algā vnk piemērot neapliekamo no gada sākuma. nevajag stresot.

un tad nekādi labojumi nav jāsniedz
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 18.08.2010 12:34
2557 сообщений на сайте
Nesapratu? Neatkarīgi no tā vai es ielikšu neapliekamo par vienu mēnesi (63 ls) vai ielikšu 7 neapliekamos, IIN vienalga būs 0 un tad man nesanāks samazināt jau iepriekš deklarēto IIN. Ja būtu liela alga, tad tā varētu mēģināt darīt, bet te darbiniekam ir pusslodze un katru mēnesi bija aprēķināti 11 Ls IIN. Tad nu tos viņš dikti grib atpakaļ.
Bambucha
Bambucha 18.08.2010 12:44
23 сообщения на сайте
Atpakaļ viņš tos var dabūt iesniedzot VID gada deklarāciju.
Andaz
Andaz 18.08.2010 12:46
27892 сообщения на сайте
Ja darbinieks nav apmierināts ar tādu pavērsienu - tad varat viņam iedot iepazīties ar normatīvajiem aktiem, kas paredz, ka darbiniekam pašam jāsniedz ziņas VIDam un darba vietai, pie tamj savlaicīgi.

Gulēja pusgadu - tad nu....

Likumu nezināšana neatbrīvi no atbildības.
Andaz
Andaz 18.08.2010 12:47
27892 сообщения на сайте
Liels paldies Tā arī nodošu.
Bambucha
Bambucha 18.08.2010 12:49
23 сообщения на сайте
Neatkarīgi no tā vai es ielikšu neapliekamo par vienu mēnesi (63 ls) vai ielikšu 7 neapliekamos...

Ielikt kā atvieglojumu vienā mēnesī var ne vairāk, kā vispār sanāk apliekamais ienākums.

Pareizi VID atbildēja - grāmatvedis VAR piemērot, bet VAR arī sākt piemērot no tā mēneša, kad iespējams (ja tikko kā atnesa grāmatiņu ar labojumiem).

Paklausiet Ludmilai - piemērojiet nākošajos mēnešos - tik cik sanāk. Protams, tikai par šo 2010.gadu
Aivars007
Aivars007 18.08.2010 12:59
26984 сообщения на сайте
Es saviem aizmāršām piemēroju tik daudz neapliekamos, cik iznes viņa alga-lai netiktu aprēķināts iedz.ien.nod Par iepriekšējiem mēnešiem neko neatkoriģēju.
Ingad
Ingad 18.08.2010 13:00
460 сообщений на сайте
Man ar bija līdzīga situācija, tikai manā gadījumā IIN bija jāmaksā, bet piemērojot atvieglojumu ir jāmaksā mazāk. Šobrīd vienkārši nemaksāju valstī IIN par šo darbinieku. BET sev izveidoju atsevišķu Excel failu, kur vedu aprēķinus, kad man jāsāk maksāt, lai iesniedzot gada deklarāciju darbiniekam nekas nav jāprasa atpakaļ.

Jūsu gadījumā, lai pats darbinieks, iesniedzot gada deklarāciju, prasa par sevi pārmaksu.
Natali_z
Natali_z 18.08.2010 13:06
174 сообщения на сайте
Aivar, bet Ludmila jau arī piedāvā likt kopā neapliekamos no gada sākuma (ja es pareizi sapratu viņas tekstu) - tātad neapliekamo reizināt ar tik mēnešiem cik sanāk no gada sākuma, bet atkal jau atkārtošu - tas neko nemaina, jo tagad piemērojot neapliekamo 35 Ls+63 Ls IIN nav jāmaksā, kur nu vēl, ja es ielikšu 6*63. Paklausīju Andaz. Jūnijā jau izlaboju un ieliku 63 Ls un par iepriekšejiem mēnešiem neuzņemšos atbildību - lai darbinieks pats sniedz deklarāciju, ja grib atgūt pārmaksāto IIN.
Bambucha
Bambucha 18.08.2010 13:23
23 сообщения на сайте
Bet es taču teicu - klausiet Ludmilai.

Protams, ja izprotat visu un pie noteikuma, ka pareizi piemērosiet.

Ja nē - dariet tā, kā izlēmāt - piemērojiet no šī mēneša, un lai darbinieks pats iesniedz deklarāciju un gaida pusgadu pārmaksu no VID.
Aivars007
Aivars007 18.08.2010 16:18
26984 сообщения на сайте
Pareizi, Jūs grāmatvedībā veicat pārrēķinu par 2010.gadu bet darbinieks pats iesniedz gada ienākumu deklarāciju VID par 2009.gadu lai saņemtu pārmaksato IIN par 2009.gadu
Irisita
Irisita 20.08.2010 12:34
40 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.