Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Mājokļa nodoklis К списку тем

Mājokļa nodoklis
Beidzot esmu saņēmis ilgi gaidīto maksājuma paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli 2010.gadamun man radušies vairāki jautājumi par tā nomaksu.

Tā nu sagadījies ka mantošanas ceļā esam 7 īpašnieki vienam nelielam dzīvoklītim, kura kadastra vērtība ir ap 6000 latu un mājokļa nodoklis 6 lati. Cik saprotu ka minimālais maksājums ko pašvaldība var piestādīt ir 5 lati. Tad nu visi 7 īpašnieki esam saņēmuši maksājumu paziņojumus par 5 latiem, kopsummā tie būs 35 lati. Sazinoties ar pašvaldību uzzinu, ka nedrīkst maksāt nodokli, tik cik tas faktiski ir noteikts t.i. 6 Ls, bet jāmaksā 35, un ja tas netiks darīts, tad rēķinās kavējuma naudu. Tātad jautājums ir kāpēc mums ir jāpārmaksā 6 reizes vairāk. Un otrs jautājums ir - kur paliks šī nauda? Jo jautājot pašvaldības darbiniecei vai pārmaksātā summa tiks ieskaitīta kā avanss nākamajam gadam, viņa atbildēja ka avanss tas nebūs nekāda ziņā, jo tas ir tekošais maksājums par 2010.gadu Tātad nevaru saprast - kāpēc ir jāmaksā 35 lati, ja nodoklis ir 6 lati un kur paliks pārējie 29 lati, kuri nav nodoklis?

Un mans subjektīvais viedoklis - šāda sistēma jau atkal ir netaisnīga pret trūcīgo sabiedrības daļu - jo tie kam ir lieli īpašumi nepārmaksās nekad, bet tie kam uz vairākiem ir tikai viens neliels dzīvoklītis - ir spiesti pārmaksāt seškārtīgi.

Ra
Ra 20.09.2010 14:59
6 сообщений на сайте

Ответы (19)

Es patiešām neko no Jūsu jautājuma nesaprotu.Jakatrs saņēmāt paziņojumu par 5 latiem, tad tie ir jāsamaksā. Jūs kaut ko neesat sapratusi.

Cik saprotu ka minimālais maksājums ko pašvaldība var piestādīt ir 5 lati. Tad nu visi 7 īpašnieki esam saņēmuši maksājumu paziņojumus par 5 latiem, kopsummā tie būs 35 lati. Sazinoties ar pašvaldību uzzinu, ka nedrīkst maksāt nodokli, tik cik tas faktiski ir noteikts t.i. 6 Ls, bet jāmaksā 35, un ja tas netiks darīts, tad rēķinās kavējuma naudu.Tenav loģikas!!!:-)
Aivareno
Aivareno 20.09.2010 15:30
6641 сообщение на сайте
А ничё не поделаешь. Минимальная сумма налога - 5 латов. Меньше заплатить нельзя.
Maija
Maija 20.09.2010 15:37
28223 сообщения на сайте
Aprēķinātais nodoklis ir 6 lati! Katram īpašniekam tas būtu 0,86 santīmi, vai ne?

Bet pašvaldība vēl rēķina 4,14 klāt, jo tai nav atļauts izrakstīt rēķinu mazāku par 5 lati.

Tātad - noroklis ir 6 lati. Faktiski jāmaksā - 35 lati.

visa logika. laikam kad nonāksiet pie maksāšanas tad sapratīsiet.
Ra
Ra 20.09.2010 15:39
6 сообщений на сайте
Такой закон. Можно идти на Екаба пикетировать.

Я за свою сараюшку 10 латов заплатила. Если мне еще 15 сособственников записать, то даже диван некуда поставить будет. Придется всем стоя спать.
Maija
Maija 20.09.2010 15:48
28223 сообщения на сайте
Nu jā, sanāk ka jo vairāk ir īpašnieku, jo lielāks nodoklis. Un priekš kam tad to nodokļa likmi vajadzēja noteikt, ja tāpat rēķina uz galviņām.:-S
Ra
Ra 20.09.2010 16:03
6 сообщений на сайте
Это смотря чем владеть. Если у вас дворец на 7 человек, то каждый за себя будет платить проценты. А если бабушкин хутор в провинции, то меньше 5 латов налога не бывает. Это плата за то, чтобы ипашниексом называться.
Maija
Maija 20.09.2010 16:08
28223 сообщения на сайте
Nu ta laikam jātin makšķeres un jāmūk labi tālu no šitās valsts. A to nazovut ješčo kem to ješčo za 5 lat.
Ra
Ra 20.09.2010 16:18
6 сообщений на сайте
Это вперед и с песнями - на ирландские грядки укроп и редис полоть. Недвижка по-любому тут остается и от налога никуда не убежите. Достанут и в Ирландии.
Maija
Maija 20.09.2010 16:29
28223 сообщения на сайте
Nu nav gan dzirdēts ka kādā citā valstī par mazu īpašumu maksā vairāk nekā par lielu. Tas tik pie mums pingvīniem muļķu zemē.:-D
Ra
Ra 20.09.2010 16:38
6 сообщений на сайте
Дык, в других странах и собственности такой нет, чтобы на 9 тыс.евро 7 собственников.
Maija
Maija 20.09.2010 17:44
28223 сообщения на сайте
Nu tad beidzot es sapratu.Sviestspilnīgs.Es gan patiesātos.Kādēļ man katru gadu jāmaksā 5 lati 0,86 ls vietā. Es šo likumu apstrīdētu.ja reiz nodoklis ir 0,86 Ls, tad man arī tik daudz jāmaksā.Ar tādiem panākumiem valsts var noteikt, ka nevis 5 lati., bet 100 lati.Jakatram pie pakaļas ir dators un maksājumi ir elektroniski, tāpat kā uzskaite.Navmana vaina, ka šajā valstī ir tik daudz klerku.
Aivareno
Aivareno 20.09.2010 18:15
6641 сообщение на сайте
Es jau ar par to pašu. Iedomājies kā valsts uzvārās, ja lielākajai daļai īpašumu kas ir ārpus Rīgas nodoklis ir mazāks par 5 lati, bet cilvēkiem tāpat jāmaksā tie 5 lati. Un laukos jau pārsvarā tik trūcīgie un pensionāri. Tātad Rīgā viss OK - likme 0,1%. Bet laukos vismaz 0,6% kā manā gadījumā tas sanāk. Tapēc arī sāku brīnīties ka par Rīgas dzīvokli maksāju mazāk nekā par vēl mazākiem īpašumiem perifērijā. Un ja vēl padomā ka tas masveidā - tad tur jau miļion,miļion..valsts uzvārās uz lauku cilvēciņu rēķina.Un kāds gudrais vēl teica, ka nodokļiem jāveicina sociālais taisnīgums..:-<
Ra
Ra 20.09.2010 18:16
6 сообщений на сайте
A mūsu māja neviens vēl nav saņēmis paziņojumu, it kā termiņš bija 15.09.2010. Likumā par NĪN neatradu punktu, kur būtu rakstīts, ka pašiem ir jāpaziņo, zinu ka agrāk bija tads punkts. Varbūt slikti skatījos.
Lana68
Lana68 21.09.2010 09:21
854 сообщения на сайте
А один собственник не может заплатить за всех остальных нужную сумму?
Albina
Albina 21.09.2010 09:23
64703 сообщения на сайте
не может. Если в Земельной книге не отражена его Единственника собственность.

Кста, сейчас в Юрмале повально тоже беды - там у многих земельные участки с соседями разделены, но занесены как копипашумс. Так вот каждому пришли пазинёюмсы с налогом за соседские дома, согласно разделению.

А я все еще "рада" , что 6 метровая кладовка в жилом доме обошлась в 83 лата налога (и это еще без земельного)
Valterin
Valterin 21.09.2010 10:12
8641 сообщение на сайте
Domāju tāpat kā Aivareno.

Totālākais absurds!

Aivars007
Aivars007 21.09.2010 10:19
26984 сообщения на сайте
Добавлю в копилку абсурда. В жилом доме есть пара пустующих нежилых помещений, принадлежащих Думе. Налог пришел на биедрибу. В законе - при отсутствие нанимателей - платит обслуживающая организация. Затеяли переиску, пока результата 0.
Kel
Kel 21.09.2010 11:06
12066 сообщений на сайте
Par līdzīgu tēmu, tomēr - varbūt noder.

http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/latvijas.zinas/?doc=85772
Aivars007
Aivars007 21.09.2010 11:32
26984 сообщения на сайте
Спасибо!

Но это не наша тема. Это не общие и не подсобные помещения.

Интересно, здесь есть биедрибы с подобной проблемой?
Kel
Kel 21.09.2010 11:45
12066 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.