Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Vai kompensācija par nomas līguma laušanu būtu jāapliek ar PVN? К списку тем

Vai kompensācija par nomas līguma laušanu būtu jāapliek ar PVN?
Telpu iznomātājam ir atradies telpu pircējs, kas ir ar mieru izmaksāt kompensāciju esošajam nomniekam par telpu atstāšanu. Vai šāda kompensācija ir PVN objekts?

No vienas puses, ja to traktē kā soda naudu vai līgumsodu, tad tur nav PVN. Problēma tikai tā, ka līgumā šādas sankcijas nav paredzētas.

No otras puses, to var traktēt kā pakalpojumu - nomnieks labprātīgi piekrīt lauzt līgumu pirms termiņa par attiecīgu samaksu. Viņš tomēr ir iekārtojis telpas, "pieradinājis" pastāvīgos klientus, viņam jāmeklē un jāiekārto jaunas telpas un jācieš citas neērtības.

Par gala summu ir notikusi vienošanās, pircējs to pievieno cenai, bet iznomātājs izmaksā nomniekam. Visi ir PVN maksātāji.

MK noteikumus (īpaši 2.pantaskaidrojumu) lasīju, bet ļoti gribētu dzirdēt (ja kādam ir idejas) vai tas pēc būtības ir pakalpojums vai soda nauda.

Jau iepriekš paldies!
Ilzex
Ilzex 05.10.2010 13:35
2676 сообщений на сайте

Ответы (3)

Telpu iznomātājam ir atradies telpu pircējs, kas ir ar mieru izmaksāt kompensāciju esošajam nomniekam par telpu atstāšanu. Vai šāda kompensācija ir PVN objekts?

По сути это не является никакой услугой, арендатору предлагают выметаться раньше уговоренного срока, за причинённые неудобства, вызванные таким поступком со стороны арендодателя, выплачивают компенсацию. То же будет и со стороны арендодателя, расходы по продаже помещения.
Tt7
Tt7 05.10.2010 13:45
37863 сообщения на сайте
Manuprāt, tur (ja ļoti grib) var saskatīt pakalpojuma pazīmes - darbība par atlīdzību vai bezdarbība

Tā kā mans klients ir iznomātājs, viņam varbūt būtu izdevīgāk, ja tur ir priekšnodoklis, bet tas nav tik principiāli. Toties bijušais nomnieks, manuprāt, diez vai gribētu lieku maksājamo nodokli.
Ilzex
Ilzex 05.10.2010 13:59
2676 сообщений на сайте
Ну по сути один другому выплачивает энную сумму, что бы выметался по-скорее и не возникал:-D Если арендатор хочет предналог поиметь, то пусть сам выставляет арендодателю счёт по оказанию такой услуги, как вымётывание по собственному желанию:-D А если серьёзно, то никакого ПВН я сдесь не нахожу:-)
Tt7
Tt7 05.10.2010 14:15
37863 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.