Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

reģistrēties par PVN maksātāju vai nē, ja iepērku preces no Anglijas К списку тем

reģistrēties par PVN maksātāju vai nē, ja iepērku preces no Anglijas
Labvakar. Būtu pateicīgs, ja kāds varētu uzrakstīt kurš man būtu pareizākais/izdevīgākais veids, ja vēlos iepirkt preci no Anglijas (uzņēmums ir PVN maksātājs) un pārdot šeit (fiziskām personām caur savu interneta veikalu). Domāju reģistrēties kā pašnodarbinātais un paralēli piereģistēties PVN reģistrā, vai mana izvēle būtu pareiza. Apgrozījums sākumā būtu ļoti neliels.
Ivoten
Ivoten 10.10.2010 00:05
3 сообщения на сайте

Ответы (15)

Ja ar Angliju domāta Lielbritānija, tad vērts zināt, ka Lielbritānija ir ES dalībvalsts.

Ja pirkumi būs oficiāli, un ja GB pārstāvis būs informēts par to, ka šeit (LV) esat oficiāli reģistrēts PVN maksātājs, tad, manuprāt, labāk reģistrēties.

Protams, pie noteikuma, ka ar pirmo dienu sapratīsiet, ka no klientiem iekasētais PVN Jums nepieder, un ka tas jāsamaksā valstij (atskaitot priekšnodokli). Ja ar Jums nebūs tā, kā 99% biznesmeņu ir sev iegalvojuši - priekš kam man maksāt valstij to PVN... Labāk paturēt sev.

Aivars007
Aivars007 10.10.2010 09:29
26984 сообщения на сайте
Paldies par atbildi. Tā arī bijām domājuši, ka labāk reģistrēties kā PVN maksātājam. Lielbritānijas firma ir oficiāla un ir PVN maksātājs.

Vai variet ieteikt, vai esmu izvēlējies labāko reģistrēšanās veidu, kā pašnodarbinātais priekš šādiem darījumiem? (patreiz visi darījumi būs ar priekšapmaksu, nekādus kredītus netaisos ņemt). Kādi man ir riski, ja neskaita to, ka riskēju ar savu mantu?
Ivoten
Ivoten 10.10.2010 11:40
3 сообщения на сайте
Tas pašam jāizvēlas.

Vēl jau ir arī mikrouzņēmums, kura reģistrēšana šobrīd nav sevišķi dārga.

www.ur.gov.lv
Aivars007
Aivars007 10.10.2010 12:07
26984 сообщения на сайте
Es ieteiktu SIA. Ja būsiet arī PVN maksātājs , tad pašnodarbinātajiem ir jāveido papildus uzskaite PVN žurnālā. SIA var reģistrēt jau ar 1 lata pamatkapitālu.
Inz
Inz 10.10.2010 16:21
661 сообщение на сайте
Arī pašnodarbinātais var kārtot uzskaiti divkāršā ierakstā nevis pildīt divus žurnālus.
Ilma
Ilma 10.10.2010 16:49
30495 сообщений на сайте
Var, ja māk (Arī pašnodarbinātais var kārtot uzskaiti divkāršā ierakstā nevis pildīt divus žurnālus).
Andaz
Andaz 11.10.2010 13:58
27892 сообщения на сайте
Ilma
Ilma 11.10.2010 14:02
30495 сообщений на сайте
Domāju ka nav jēga reģistrēties PVN maksātājos, ja iepērkat preci UK un pārdodiet LV fiziskām personām. UK PVN likme ir 17,5 %. Ja reģistrēsieties LV par PVN maksātāju, tad no UK prece nāks ar 0%, bet šeit maksāsiet PVN 21% no pārdošanas.
Dzintarss
Dzintarss 12.10.2010 14:54
250 сообщений на сайте
Dzintar, PVN samaksā pircējs nevis pārdevējs.

Jūs to nezinājāt?
Aivars007
Aivars007 12.10.2010 15:04
26984 сообщения на сайте
Uzņēmuma vadītājs vismaz kopš 2003.gada... jā...
Aivars007
Aivars007 12.10.2010 15:04
26984 сообщения на сайте
Uzznāju, ka GB uzņēmums ir reģistrēts viņu PVN reģistrā, bet GB iekšienē viņi nepiemēro nekādu PVN%, jo konkrēto preču grupu GB apliek ar 0% PVN. Bet tas jau man nekādu labumu nedod? Nekādi nesaprotu, kā būtu pareizāk un izdevīgāk- reģistrēties tajā PVN reģistrā vai nē?
Ivoten
Ivoten 12.10.2010 15:41
3 сообщения на сайте
Ivoten - neapliek ar PVN un 0% PVN - tas NAV viens un tas pats! Jāsāk ar to.

Un vēl - kādu izdevīgumu īsti Jūs gribat noskaidrot?

Ja būsiet PVN maksātājs - būs tiesības atskaitīt priekšnodokli. Ja nebūsiet PVN maksātājs - visu iekasēto PVN pārskaitīsiet budžetā, un viss samaksātais PVN būs Jūsu izdevumi.

Nu tad rēķiniet pats.

Ja vien vispār saprotat PVN būtību.

Dažs labs (kā Dzintars) pēc manām domām šī nodokļa būtību nesaprot, tāpēc jau arī raksta "businessmeņa" pienēmumus šajā sakarā.
Aivars007
Aivars007 12.10.2010 17:19
26984 сообщения на сайте
--> Aivars007.

Es ļoti labi saprotu PVN būtību. Un uzskatu, ka ja LV likumdošana šo cilvēku "nespiež" reģistrēties PVN maksātājos, tad to nav jādara.

Pozītīvais ir ka UK standarta PVN likme ir 17,5% pretēji Latvijas 21% un ir daudzas preču grupas uz kurām attiecas PVN0% likme (tas nav saistīts ar darījumiem Eiropā). Par šo likmi UK pārdevējs pārdos preci arī PVN nemaksātājam. Esmu saskāries UK ar dīvainām lietām darījumos ar UK. Piemēram, esmu saskāries, ka viņi piemēro 0% PVN likmi reklāmas materiālu (skrejlapu) izgatavošanai.

Lūk divi piemēri:

Prece maksā 1000 GBP t.sk UK PVN 17,5% (GBP kurss 0.80 LVL), fiksēta peļņa uz darījumu 100 LVL.

1. Pircējs NAV PVN maksātājs.

Prece tiek iepirkta par 1000 GBP jeb 800 LVL un pārdota par 900 LVL. LV PVNu nemaksājam.

2. Pircējs IR PVN maksātājs

Prece tiek iepirkta 851.06 GBP (1000 mīnus UK PVN 17,5%) jeb 680.85 LVL

+ 100 LVL peļņa = 780.85 + LV PVN21% = 944.83 LVL

Sanāk, ja pircējs ir fiziska persona, kas nav PVN maksātājs, tad esot PVN maksātājam pircējam prece sanāk dārgāka. Piemērā, +44.83 LVL. Ja pircēji būtu PVN maksātāji, tad viennozīmīgi reģistrācija LV PVN maksātājos būtu izdevīga.

!!! Ja prece tiktu iepirkta ar UK PVN0% likmi (ar to nedomājot Eiropas darījumiem piemērojamo likmi, bet gan 0% standarta PVN likmi UK iekšzemes darījumiem), tad starpība būs vēl lielāka.
Dzintarss
Dzintarss 13.10.2010 21:41
250 сообщений на сайте
Ja būsiet PVN maksātājs - būs tiesības atskaitīt priekšnodokli. Ja nebūsiet PVN maksātājs - visu iekasēto PVN pārskaitīsiet budžetā, un viss samaksātais PVN būs Jūsu izdevumi.

Айвар, а кто сказал, что неплательщики ПВН iekasē PVN? Да, предналога нет, но и налога тоже нет, если только сами по дурости своей не нарисуют в чеке или счете....

Так что руководитель предприятия vismaz kopš 2003.gadaочень даже прав.
Solik
Solik 14.10.2010 06:49
4622 сообщения на сайте
Solik

Atvainojos, pirksti paskrējuši ātrāk par prātu.

Pareizi bija jābūt:

Ja būsiet PVN maksātājs - būs tiesības atskaitīt priekšnodokli. Ja nebūsiet PVN maksātājs - viss samaksātais PVN būs Jūsu izdevumi.

Dzintars

PVN likmei citās valstīs nav tieša sakara ar PVN likmēm LV.

Protams, ka "nespiež" reģistrēties līdz zināmai neto apgrozījuma summai - 10 000 Ls 12 mēnešu laikā pēc kārtas.
Aivars007
Aivars007 14.10.2010 08:34
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.