Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Uzņēmums, kuram ir prāva PVN pārmaksa К списку тем

Uzņēmums, kuram ir prāva PVN pārmaksa
piedāvā mums, ka uzņēmumam, kurš regulāri iepērk preci ES un 3-jās valstīs "noformēt" šos pirkumus "caur viņiem", kā rezultātā mēs saņemsim preci savā noliktavā uz mūsu vārda un pavaddokumentiem ar 21% PVN + visādi labumi, sākot ar konjaka pudeli un beidzot ar kaut kādiem %. Vai tas būtu legāls darījums? Izskatās un izklausās jau jauki, bet, nu dien negribas piedalīties kaut kādos atmazgāšanas pasākumos. Vai ir vērts?
Leonidmed
Leonidmed 18.11.2010 14:34
4 сообщения на сайте

Ответы (22)

Oliy
Oliy 19.11.2010 14:50
1035 сообщений на сайте
Japaina
Japaina 19.11.2010 19:46
10269 сообщений на сайте
Paldies Cik noprotu no Oily un Japainas izteiksmīgām atbildēm - nav vērts, nav vērts? Varbūt kāds no profiem varētu paskaidrot man, diletantam, kur bija slēpjams šī piedāvājuma "āķis" ?

Paldies.
Leonidmed
Leonidmed 21.11.2010 13:59
4 сообщения на сайте
Es tur neko nelikumīgu nesaskatu - ja viņiem ir PVN pārmaksa, iepērkot ES preci viņiem PVN reversā, izraksta jums rēķinu ar PVN -jāmaksā budžetā , tātad viņiem PVN budžetā maksājamais izlīdzinās - nav jāmaksā budžetā un jāpieprasa atmaksa (kā prasa atmaksu - sākas pārbaudes, izredzes izvairīties no pārbaudēm).

Jūs saņemsiet preci + PVN (kas aiziet priekšnodoklī, pārdosiet - PVN budžetā maksājams,

- tikai jāskatās kā ar naudas plūsmu (ja par preci un tur ir + PVN samaksājat uzreiz un prece uzkrājas kādu laiku, PVN budžetā jāmaksā vēl nebūtu)-sanāk PVN daļa tiek samaksāta agrāk.

Neko vairāk es nesaskatu. Kā citi?
Ane
Ane 21.11.2010 14:33
619 сообщений на сайте
>>Ane>>uzrakstiet vēl skaidrāk, vid..am vēl ir mazliet jāpiedomā...;-)
Japaina
Japaina 21.11.2010 15:25
10269 сообщений на сайте
Bet nelikumīga nekā tur nav! kāpēc nerakstīt? pārbaudēm viņiem ir sava sistēma. sāks pārbaudīt tagad uzreiz visus importētājus?
Ane
Ane 21.11.2010 15:55
619 сообщений на сайте
... iepērkot ES preci viņiem PVN reversā, izraksta jums rēķinu ar PVN -jāmaksā budžetā , tātad viņiem PVN budžetā maksājamais izlīdzinās - nav jāmaksā budžetā un jāpieprasa atmaksa...

Interesanti, kurš te kaut ko var saprast, un kādas mārrutka pēc budžetā pēkšņi nav jāmaksā PVN par iekšzemē pārdotām precēm...
Aivars007
Aivars007 21.11.2010 18:22
26984 сообщения на сайте
A ko te nesaparst? Parastā shēma.......

У предприятия есть переплата НДС, по каким либо причинам не хотят просить гос.бюджет его вернуть (проверки бояться или еще чего). Ищут вот такое предприятие (покупающее товар за рубежом) и пропуская через себя продают товар с НДС. НДС получают с покупателя ( а не с государства), за это покупателя "благодарят" в разной форме.:-D
Amuil
Amuil 21.11.2010 18:29
26356 сообщений на сайте
А потом оказывается, что таких сделаок они могут "организовать" на абсолютно любые суммы, хоть на миллион. И тогда уже начинаешь сомневаться в "чистоте" этой переплаты.:-/
Julijatim
Julijatim 21.11.2010 19:11
8799 сообщений на сайте
Paldies, redzu, šeit, patiešām ir grāmatvedības guru ! Ane, Amuil - ar jums kopā "var iet izlūkos" - droši un pārliecinoši Aivars007 un Julijatim - ar jums vēl vairāk - no tā izlūk pārgājiena var atgriezties sveiks un vesels !! Oily un Japaina - viennozīmīgi - īstie smailšifrogrammu spečuki!! Lai jums visiem jauka un saulaina darba nedēļa !

Leo
Leonidmed
Leonidmed 21.11.2010 21:27
4 сообщения на сайте
Юль, ну такие вещи читаются между строк, а не на форуме пишутся в открытую.

Но на самом деле, есть и вполне легальные такие фирмы у которых по тем или иным причинам есть переплата по НДС, но не хотят связываться с СГД.
Amuil
Amuil 21.11.2010 21:44
26356 сообщений на сайте
Jo dziļāk mežā, jo vairāk koku.

Ja miris - uz ilgu laiku, ja muļķis - uz visu mūžu.
Aivars007
Aivars007 21.11.2010 21:48
26984 сообщения на сайте
Aivar ну только не делайте вид, что про такие вещи впервые слышите.:)
Amuil
Amuil 21.11.2010 22:07
26356 сообщений на сайте
Es pirmo reizi dzirdu, ka no PVN reversa un PVN no iekšzemē pārdotām precēm - PVN izlīdzinās.

Kā izlīdzinās, kur izlīdzinās... padalieties noslēpumos, kā no realizācijas PVN izlīdzināt - ja nu es arī sagribu shēmot.
Andaz
Andaz 22.11.2010 10:46
27892 сообщения на сайте
Ja paņem klāt teksta sākuma frāzi - "ja viņiem ir PVN pārmaksa", tad tie kas grib saprast saprot, bet tie kas grib "gudrīties", tie var "pagudrīties";-) , tikai lasot tēmas ar šito lieko gudrīšanos, viņas tā izplešas, un ja gribi kaut ko atrast, tad nu tā ir. Un pie reizes pateikšu - Aivars007 spraukšanās katrā tēmā - ir ļoti kaitinoša, ja cilvēks neko prātīgu nevar pateikt, labāk klusētu, nekā visus kritizēt (palasot tēmas nevienas prātīgas viņa atbildes nebija). Ja kāda jautājums nav jūsu cienīgs, vai liekas priekš jums ļoti vienkārš - neatbildiet, varbūt kādam citam gribēsies atbildēt, kāpēc paust nevu negatīvismu. Dibiniet savu slēgto forumu, kur nebūs glupo, slinko un nezinīšu, šeit pie noteikumiem nav noteikt - ko var uzdot, ko ne. Kāpēc ar savu negatīvo attieksmi bojāt citiem dienu, un tad domāt uz ko tā pasaule iet!:-)
Ane
Ane 22.11.2010 13:17
619 сообщений на сайте
Es šeit saredzu vienu problēmu - diez vai attiecīgā pārmaksa paspēja izveidoties pēc 01.01.2010. Ja tā ir pārmaksa, kas izveidojās PIRMS, tad to tāpat uz kārtējiem nodokļiem nenovirzīs, būs vien jāraksta iesniegums un tad jau jābaidās no pārbaudes.

Leonidmed firmai savukārt it kā vienalga - PVN jāmaksā šā kā tā (vai nu valstij, ja importē tieši, vai partnerim kā priekšnodokli), bet ja nu vēlāk otra firma izrādās "sliktais partneris", tad var sanākt, ka tiek apšaubīti darījumi un vienreiz jau samaksātais PVN netiek atzīts par priekšnodokli. Tā kā zināms risks pastāv.
Ilzex
Ilzex 22.11.2010 14:48
2676 сообщений на сайте
Ane

No malas izskatās, ka "gudrījaties" šeit Jūs pati.

Šaubos gan, ka šeit Jums kāds sīki un smalki aprakstīs shēmas, kā apkrāpt valsti.

Ja secinājums par Jūsu visnotaļ apšaubāmo zināšanu "bagāžu" Jūsu sapratnē ir negatīvisms, tā ir un paliek Jūsu problēma.

Tajā pašā laikā ne Jums būs man norādīt, kurā forumā man kaut ko rakstīt un kurā nerakstīt.

Ja manis rakstītais Jums nepatīk - nelasiet un nekomentējiet.

Saudzējiet sevi un savu nervu sistēmu! Vairāk varēsiet iemācīties.
Aivars007
Aivars007 22.11.2010 17:09
26984 сообщения на сайте
Cienījamie , man ļoti žēl, ka es ar savu jautājumu izraisīju šādu visnotaļ nepatīkamu asu piezīmju un kritikas vilnīti.. Davaj, būsim draudzīgi un savstarpēji pieklājīgi un cienīgi Paldies vēl reiz visiem! Lai mums visiem ir vienmēr labs noskaņojums Prozit :))))
Leonidmed
Leonidmed 22.11.2010 17:30
4 сообщения на сайте
Nu viens jauks uzņēmuma vadītājs. Kaut vairāk tik pozitīvi un stabilu nervu sistēmu. Prozit!:-)
Ilma
Ilma 22.11.2010 18:13
30495 сообщений на сайте
Andaz

сообщений: 16038 22.11.2010 10:46

Es pirmo reizi dzirdu, ka no PVN reversa un PVN no iekšzemē pārdotām precēm - PVN izlīdzinās.

Kā izlīdzinās, kur izlīdzinās... padalieties noslēpumos, kā no realizācijas PVN izlīdzināt - ja nu es arī sagribu shēmot.

- Andaz palasiet no sākuma visu tēmu, PVN izlidzinās, ja uzņēmumam ir PVN pārmaksa.
Amuil
Amuil 22.11.2010 18:48
26356 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.