Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Darba braucieni ar personīgo auto, degviela К списку тем

Darba braucieni ar personīgo auto, degviela
Labdien!

Varbūt variet palīdzēt... Mums ir tirdzniecības menedžeri, kam periodiski ir jābrauc pie klientiem. Izmanto viņi savas automašīnas un būtu tikai godīgi, ja vismaz degviela viņiem tiktu kompensēta... Vai šādi notērēto degvielu ir iespējams iekļaut uzņēmuma saimnieciskās darbības izmaksās, ja ceļazīme tiek rakstīta, taču nav noslēgts līgums par auto nomu vai patapinājumu?
Vstund
Vstund 04.01.2011 16:23
380 сообщений на сайте

Ответы (32)

Es šodien runājos ar VID konsultaniem, ja darba līgumā ir ierakstīts, ka darbinieks izmanto a/m darba vajadzībām, tad jaunais auto nodoklis neattiecas uz šo gadījumu, jāskatās IIN nodoklis un 112.MKnoteikumi. Priekšnodokli uzņēmums var atskaitīt pilnā apmērā, protams, ja visi braucieni ir attaisnoti un attiecīgi noformēti ar pamatotiem dokumentiem.
Mdaina
Mdaina 07.01.2011 21:34
250 сообщений на сайте
И что, в данном случае достаточно путевого листа?? И ЖПСа не надо? Как-то слабо верится....

Кто ж им будет тогда налог платить?
Iriss
Iriss 07.01.2011 22:30
12893 сообщения на сайте
Likumā nav teiks, ka privātajām persomām savās a/m jāievieto šīs sistēmas!
Mdaina
Mdaina 07.01.2011 22:33
250 сообщений на сайте
Te tak būs norakstīta tikai degviela un kompensācija.

Priekšnodoklis tikai par degvielu. Nekādus remontus un uzturēšanu norakstīt nevar.

Bet likums par "autonodokli" ar visām savam prasībām par ЖПС uz šo gadījumu neattiecās.
Meek
Meek 08.01.2011 18:58
5673 сообщения на сайте
Кто ж им будет тогда налог платить?

Tie, kam auto ir īpašumā, valdījumā vai turējumā (t.sk. arī noma un patapinājums)
Meek
Meek 08.01.2011 19:00
5673 сообщения на сайте
Automašīnas patapinājums no fiz.personasnozīmē ka a/m ir uzņēmuma turējumā, bet kā CSDD zinās, ka jāietur nodoklis??
Mdaina
Mdaina 08.01.2011 21:18
250 сообщений на сайте
Nekā. Varbūt uzņēmumam jāmaksā brīvprātīgi šis nodoklis.;-)
Ilma
Ilma 08.01.2011 21:33
30495 сообщений на сайте
Ilma, es domāju, ka šis jautājums vēl tiks iestrādās papidus kādos noteikumos, jo patreiz, pēc pieredzes zinu, ka uzņēmējs nav samaksājis šogad izejot a/m apskati nodokli. Nav taču informācijas, bet likums vai tad paredz pieteikties CSDD, lūk man tagad jāmaksā šis nodoklis. Patiesībā nav skaidrs!!!
Mdaina
Mdaina 08.01.2011 21:43
250 сообщений на сайте
Nu jācer.
Ilma
Ilma 08.01.2011 22:02
30495 сообщений на сайте
Likums par "autonodokli" paredz, ka priekš auto, kas ir turējumā, arī pierādīt izmantošanu tikai saimn.vajadzībām var tikai izmantojot GPS.

Likums par IIN paredz, ka, ja nav nomaksāts "autonodoklis", tad jāmaksa par auto izmantošanu personigajām vajadzībām tos pašus "autolabuma nodokļus" IIN un VSAOI, ka tas bija 2010.gadā. Un vēl PVN par pašpatēriņu.
Meek
Meek 08.01.2011 23:39
5673 сообщения на сайте
Šeit patreiz jautājums nav par izvairīšanos no nodokļa!
Mdaina
Mdaina 09.01.2011 00:06
250 сообщений на сайте
Tad jau būs jāmaksa brīvprātīgi, jo pēc likuma tomēr jāmaksa jaunu nodokli arī patapinātiem un nomātiem.

Vienā no temām jau bija kontu numuri, kur to var samaksāt.

VID mājas lapā tie konti ir.

Jāsagaida tikai MK noteikumus vai kādus oficiālus skaidrojumus, cik bieži jāmaksa.

Es esmu noskaņota domāt, ka to nodokli varēs arī pa mēnešiem maksāt, nevis krāt lielu summu uz apskati.
Meek
Meek 09.01.2011 00:41
5673 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.