Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

reģistrācija PVN reģistrā un pārsnieguma daļa К списку тем

reģistrācija PVN reģistrā un pārsnieguma daļa
Labdien!

Mikro SIA decembrī neparedzēti pārsniedza 10 000 slieksni. Tagad ir divi varianti:

1. nereģistrēties un samaksāt PVN no pārsnieguma summas budžetā.

2. reģistrēties un NEmaksāt PVN no pārsnieguma budžetā.

Jautājums : Vai otrajā gadījumā tiešām NAV jāmaksā PVN budžetam no pārsnieguma summas (piemēram 11 000 -10 000=1000 *21%=210 Ls).

Zvanīju uz VID info un viņi mani galīgi samulsināja. Lasu likumu, bet nevaru atrast, kur tieši būtu par mani ...
Bruklena
Bruklena 12.01.2011 11:36
211 сообщений на сайте

Ответы (8)

No 2011.gada1.janvāra spēkā stājas grozījumi likumā Par pievienotās vērtības nodokli, nosakot paaugstināt (PVN) maksātāju reģistrācijas slieksni no 10 uz 35 tūkstošiem latu....
Asne
Asne 12.01.2011 12:08
248 сообщений на сайте
Jā jā, tāpēc jau man ir vairāki varianti...
Bruklena
Bruklena 12.01.2011 12:21
211 сообщений на сайте
Hmmm...tikko iedomājos,no kāda pārsnieguma sliekšņa man būtu jāmaksā ? No 10 vai 35 t.? Slieksnis sasniegts 2010.gadadecembrī, faktu konstatēju 2011.gadajanvārī.
Bruklena
Bruklena 12.01.2011 12:24
211 сообщений на сайте
3. pants. Ar pievienotās vērtības nodokli apliekamās personas un to reģistrācija

(53) Fiziskās vai juridiskās personas un šādu personu ar līgumu vai norunu saistītas grupas vai to pārstāvji var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā un nemaksāt nodokli valsts budžetā, ja to veikto ar nodokli apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nav pārsniegusi 35 000 latu.

(54) Fiziskās vai juridiskās personas un šādu personu ar līgumu vai norunu saistītas grupas vai to pārstāvji līdz tam taksācijas periodam sekojošā mēneša 15.datumam kad ir pārsniegts šā likuma 3.panta5.3 daļā noteiktais slieksnis — 35 000 latu, iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam iesniegumu reģistrācijai Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā.

Bet var jau registreties ari atrak, nau obligati jagaida tie 35000..
Asne
Asne 12.01.2011 12:46
248 сообщений на сайте
Es zinu, ka var reģistrēties ātrāk... Jautājums jau nav par to. Jautājums ir:

Ja es reģistrējos janvārī, vai man jāmaksā PVN no summas kas ir virs pārsnieguma decembrī un kura ir pārsnieguma summa (35 vai 10t.)?

Par likmi es arī vēl klusēju.
Bruklena
Bruklena 12.01.2011 13:17
211 сообщений на сайте
...personam ir pienākums reģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc minētās summas sasniegšanas vai pārsniegšanas. 31.dienā personai ir jau jābūt reģistrētai ar PVN apliekamo personu reģistrā.

Ja beidzas divpadsmitais menesis un jus konstatejat, ka ir sasniegts sis slieksnis, tad 30 dienu laika jums ir jaregistrejas. Un ienemumi so 30 dienu laika nav apliekami ar PVN. Parsniegums par kuru jamaksa PVN ir no 31-mas dienas.
Asne
Asne 12.01.2011 14:01
248 сообщений на сайте
Asne no kurienes ir šis citāts :

...personam ir pienākums reģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc minētās summas sasniegšanas vai pārsniegšanas. 31.dienā personai ir jau jābūt reģistrētai ar PVN apliekamo personu reģistrā.

???
Bruklena
Bruklena 13.01.2011 16:16
211 сообщений на сайте
Slinkums meklēt likuma pantu- bet no pārsnieguma summas- tai skaitā PVN-izjutu uz savas ādas.
Guntagermane
Guntagermane 13.01.2011 16:38
1303 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.