Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

финансовый и налоговый износ для оборудования К списку тем

финансовый и налоговый износ для оборудования
Добрый день! Очень нужен совет! Купили новое оборудование. Срок использования 5 лет. По фин. износу получается например в год 1000 лат, а по налоговому с учетом коэффициента 3000. Т.Е. по финансовому я сааортизирую за 5 лет, а по налоговому за 10 лет. Правильно ли это. Не будет ли считаться что льгота по UIN завышена? Просто суммы намного больше. Или поставить срок исп-ия 10 лет. Засомневалась - очень нужно ваше мнение. Спасибо.
Victory2007
Victory2007 12.05.2011 11:51
418 сообщений на сайте

Ответы (25)

Да-уж.... иногда - бисер свинъям...

----------------------

Не давайте того, что свято, псам и не бросайте ваши жемчужины перед свиньями, чтобы они не растоптали их ногами и, обернувшись, не разорвали вас. Мф. 7:6

Вообще то, эти стихи для верующих. Принципы людей царства в отношении других людей, не судите и не судимы будете и т.д.
Pilona
Pilona 13.05.2011 10:14
1279 сообщений на сайте
Es netiesāju. Man vienkārši ir skumji, ka cilvēkam pasaka, ka viņam jāpiedomā pie lietām un to kārtības, bet viņam, izrādās, nemaz atbildi uz uzdoto jautājumu nevajg, viņš ieciklējies savā tasinībā tā, ka neredz acīm redzamas lietas. Skumji...

Lai kā mēs kādreiz atbildam - skarbāk, humorīgāk..., bet te ir iespēja mācīties, ja vien vēlas.

To arī vienmēr cenšos - iedot pavedienu, bet...

Teikšu vēlreiz - revidentam taisnība, Jums permanenti nav parezs priekšstats par iekārtu, tās nolietojuma aprēķina principiem.
Andaz
Andaz 13.05.2011 10:34
27892 сообщения на сайте
Ну и зачем вы так Andaz! Ничего я не зациклилась на своей правоте. Если бы была уверена и не спрашивала бы тут.Просто мнение и опыт некоторых бухгалтеров на форуме всегда помогал мне. Стараюсь просто разобраться,чтобы делать правильно.
Victory2007
Victory2007 13.05.2011 12:41
418 сообщений на сайте
Pirmkārt - uz visiem laikiem jāaizmirst mistiskie 3 un 5 gadi, kas figurē visos PL kā lietderīgās lietošanas laiks.

Nezinu, cik Jums gadu, bet es esmu jau tik veca ( ), ka vēl Padomjlaikus atceros un dažā labā uzņēmumā redzu, ka Padomjlaiku iekārtas darbojas uz nebēdu!

Ko no tā varam mācīties? To, ka normāla iekārta 5 gados nenolietojas! Ja nu vienīgias darbinieki pilnīgie, piedpdiet, āži. Bet tad arī labāk no viņiem atbrīvoties, ka veselu iekārtu var 5 gados salauzt!

Otrs, kas jāatceras - likvidācijas vērtība iekārtām IR! Un, jo lielāks dzelzgabals ir tā iekārta, jo lielāka tai likvidācijas vērtība. Lūžņu cena, demontāža, transporta pakalpojumi lūžņu aizvešanai.......

Trešais - ja jau ir iekārta, tas nozīmē, ka tā kaut ko ražo. Ja ražo - tad gabalus, metus, litrus... Un tā arī jārēķina nolietojums - pēc saražoto gabalu, litrum, metru... daudzuma. Vai vismaz pēc mašīnstundām. Un nevis gados vai, vēl nedod Dievs, procentos!

Iekārta visvairāk nolietojas, ja to darbina un tas par pamatu nolietojuma aprēķinam arī jāņem.

Ceturtkārt - jāatceras, ka katrs nepareizais nolietojuma aprēkins gala rezultātā ietekmē uzņēmuma īpašnieku naudas makus - peļņu.

Un nevajadzētu grāmatvežiem savas nezināšanas (kas neatbrīvo no atbildības) vai slinkuma dēļ, piedodiet, apčakarēt uzņēmuma īpašniekus.
Andaz
Andaz 13.05.2011 14:08
27892 сообщения на сайте
Спасибо Andaz!!!!!!!:-D
Victory2007
Victory2007 13.05.2011 14:32
418 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.