Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

PVN deklarācijas 48. un 48.2. rindas К списку тем

PVN deklarācijas 48. un 48.2. rindas
Jautājums noteikti ļoti vienkāršs, bet nu esmu galīgi saputrojusies. Palīdziet, lūdzu!

Respektīvi, mūsu situācija ir sekojoša:

Mēs - Latvijas PVN maksātājs; mūsu klienti - gan ES PVN maksātāji, gan trešās valsts PVN maksātāji (piemēram, Norvēģija).

Ar preču piegādēm viss skaidrs, kurā rindā deklarācijā uzrādās.

BET mēs saviem klientiem izstādām rēķinus arī par transporta pakalpojumiem. Un te tagad nesaprotu, kurā rindā ko uzrādīt.

Saskaņā ar MK noteikumiem nr. 1640:

48.rindā – ar nodokļa 0 procentu likmi apliekamo sniegto pakalpojumu vērtību saskaņā ar likuma 7.pantapirmo daļu;

7. pants. Nodokļa 0 procentu likmes piemērošana

(1) Nodokļa 0 procentu likme tiek piemērota:

2) pakalpojumiem, kas saistīti ar preču eksportu..... (tātad mūsu gadījumā transports uz Norvēģiju. Šeit es saprotu, ka ir runa tieši par eksportu nevis darījumiem ES)

48.2 rindā – to darījumu vērtību, kuru veikšanas vieta nav iekšzeme. Šajā rindā norāda apliekamās personas:

• sniegto ar nodokli apliekamo pakalpojumu vērtību, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 4.1 pantu ir cita Eiropas Savienības dalībvalsts; (te jāatspoguļo transporta pakalpojumi uz ES)

• sniegto ar nodokli apliekamo pakalpojumu vērtību, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 4.1 pantu ir trešā valsts vai trešā teritorija; (nu te atkal tie paši transporta pakalpojumi uz Norvēģiju???)

4.1 pants. Pakalpojumu sniegšanas vieta

(4) Ja pakalpojums tiek sniegts jebkurai personai, kas veic saimniecisko darbību, pakalpojuma sniegšanas vieta, ja šajā pantā nav noteikts citādi, ir:

1) pakalpojuma saņēmēja saimnieciskās darbības mītnes vieta;

Tātad, kurā PVN deklarācijas rindā jāuzrāda transporta pakalpojumi uz ES (48.2.???) un, kurā uz – trešajām valstīm (48. rindā vai 48.2.)?

Atvainojos, ka tik gari.

PALDIES!
Neto
Neto 17.06.2011 17:14
74 сообщения на сайте

Ответы (13)

Ar preču piegādēm viss skaidrs, kurā rindā deklarācijā uzrādās.

BET mēs saviem klientiem izstādām rēķinus arī par transporta pakalpojumiem.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Отдельный счёт?
Bastet
Bastet 17.06.2011 20:37
3728 сообщений на сайте
Jā atsevišķs rēķins, jo tā prasa klienti.
Neto
Neto 19.06.2011 22:20
74 сообщения на сайте
Rēķinus izstādīt tā uzreiz nedrīkst - vispirms tie uz lodžijas kastītēs jādziedē, tad tikai jāizstāda siltumnīcās lecektīs - labāk zem plēves nekā zem stikla.
Aivars007
Aivars007 20.06.2011 08:31
26984 сообщения на сайте
Paldies, Aivar007, par padomu! Es gan nespēju saskatīt, kur te sakars ar grāmatvedību. Es pieļauju, ka forumi par dārzniecības tēmu arī ir, bet jums visdrīzāk vajadzīgs kaut kas pilnīgi cits...
Neto
Neto 20.06.2011 10:09
74 сообщения на сайте
Man ir viss, kas "vajadzīgs".

Jums savukārt "vajadzīgs" nedaudz pieklājīgākā līmenī apgūt latviešu valodu, lai rēķini nebūtu jāizstāda... kā kartupeļi vagās vai tulpes puķudobēs.
Aivars007
Aivars007 20.06.2011 10:20
26984 сообщения на сайте
Aivar007, es, protams, ļoti atvainojos Jums par savu nepieklājīgo latviešu valodu! Bet vienalga mans jautājums tā arī palika neatbildēts.

Bet galvenais, ka ar Jums viss un visur ir vislabākajā kārtībā, jo, palasot forumu, Jūsu dzēlīgas piezīmes šeit ir kaudzēm (bet tas laikam arī nebūs pieklājīgi uzrakstīts), apbrīnoju, kur tik daudz brīva laika un žults, lai caurām dienām varētu te sēdēt un rakstīt
Neto
Neto 20.06.2011 11:01
74 сообщения на сайте
Nevajag mani apbrīnot - es neesmu apbrīnas vērts!

Es savukārt BRĪNOS (nevis apbrīnoju), kā cilvēki var neprast savu dzimto valodu.

Un neatšķirt papīru no puķu dobes.
Aivars007
Aivars007 20.06.2011 11:33
26984 сообщения на сайте
Nu bet NEBRĪNIETIES taču, bet ejiet labāk strādāt! No tā noteikti visiem būs labāk - gan Jums, gan mums, gan Latvijas valstij arī gan jau!

Un ziniet, ar latviešu valodu man viss kārtībā, bet, kā jau jebkuršs cilvēks, arī es reizēm kļūdos. Tāpēc vēlreiz, protams, paldies par to, ka izlobājāt manis rakstīto, tikai nezinu, vai no tā kādam šajā forumā palika labāk...
Neto
Neto 20.06.2011 11:51
74 сообщения на сайте
Sk. Metodiskais materiāls "Par PVN piemērošanu pakalpojumiem no 2010.gada1.janvāra" vid.gov.lv

А теперь вопрос: транспортные услуги оказывает ваша компания или другая, а вы перевыставляете счет за доставку?
Stepa
Stepa 20.06.2011 13:05
нет сообщений на сайте
Nē, mūsu uzņēmums pats nesniedz transporta pakalpojumus, bet reizēm, kad klients vēlas mēs noorganizējam transportu, paši samaksājam un klientam par to izrakstam rēķinu (par tādu pašu summu, respektīvi neko nepelnam, bet nu tas nebūtu svarīgi laikam).
Neto
Neto 20.06.2011 13:52
74 сообщения на сайте
Слишком много вариантов в вашем случае:

- где зарегистрирован перевозчик,

- из какой страны и куда везет груз ( может минуя Латвию)

и т. д.

Посм. примеры в Методичке - № 7,8. Лучше вас никто не сможет определить.
Stepa
Stepa 21.06.2011 15:57
нет сообщений на сайте
Neto,может Вы выяснили,как всё же правильно в ПВН декларации (в 48 или 48.2)отразить транспортную услугу, оказанную латвийским ПВН плательщиком ПВН плательщику из третьей страны.Перевозка транзитная (ПВН 0%) - имеются документы,прочитала всё,что этой сделки касается и вообще запуталась.Относится ли эта сделка к 7.1.2 pantu?
Misele
Misele 16.01.2012 15:46
10 сообщений на сайте
Misele, ваша транзитная перевозка 7.1.2, всё правильно.
Aljonka
Aljonka 19.01.2012 14:37
29 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.