Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Mikrouzņēmums un PVN maksātājs К списку тем

Mikrouzņēmums un PVN maksātājs
Labdien!

Uzņēmums ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusā un PVN maksātājs. Kopā modokļi part cetiurksni sanāk maksāt (22%+9%)=31%. Domāju, ka vajadzētu atsaukt VID PAR pvn STATUSU, Nav taču izdevvīgi. Kāda ir jūsu pieredze?

Paldies!
Sausene
Sausene 05.07.2011 10:11
820 сообщений на сайте

Ответы (11)

Н-да, даже не знаю что написать, ну может вместо 9% Вам выгоднее платить 35,09% социального и 25% подоходного + 15% налог с прибыли........ Считать надо. А вообще, почему Вы всё в кучу смешали не понятно.
Amuil
Amuil 05.07.2011 10:28
26356 сообщений на сайте
Микроналог замещает подоходный налог с предприятия, социальные платежи (35,09%), подоходный налог с населения и пошлину за риск предпринимательской деятельности. PVN платится независимо от статуса фирмы (то есть независимо от того является она микропредприятием или нет).

Так что Вам еще до регистрации микропредприятием надо было просчитать выгодно ли Вам платить 9% налог с оборота или зарплатные налоги плюс подоходный налог с предприятия.
Irena22
Irena22 05.07.2011 10:34
42998 сообщений на сайте
Jūs jautājumu vispār izlasījāt?

Patlaban uzņēmums maksā 9% no apgrozījuma ( t.i apgrozījums bez PVN 1000*9%)=90,00. Tā kā ir PVN maksdātājs, tad arī vēl PVN 22%. (Pieņemsim, ka izdevumi nav, tad pvn 220 lvl) Kopā nodokļi jāmaksā 310,00 LVL. Ja noņemtu PVN maksātāja statusu, tad būtu jāmaksā tikai 9%, t.i 90,00.

Tā es vismaz domāju!
Sausene
Sausene 05.07.2011 11:01
820 сообщений на сайте
PVN statusa atsaukšana nav tikai Jūsu gribas jautājums. Likumā ir atrunāti kādos gadījumos var atsaukt PVN maksātāja statusu. A Jums ir tikai aprēķināts PVN , priekšnodokļa nav?

Un PATS GALVENAIS PVN nav nekāds sakars ar izdevumiem.

Piemērs

PVN maksātājs

100+22=122 lati

100 lati Jūsu 22 lati- valstij

NAV PVN maksātājs

100 + 0 (jo neesat PVN maksātājs)

100 lati Jūsu

Tas, kā Jūs pārtrauksiet būt par PVN maksātāju nekas nemainīs Jūsu ienākumos, kā bīja 100 lati, tā arī paliks, bet ja ir izdevumi, tad vel no tiem 100 latiem norakstīsies PVN jo priekšnodokļi Jus viņu nevarēsiet norakstīt.
Amuil
Amuil 05.07.2011 11:07
26356 сообщений на сайте
Невнимательно прочитала вопрос.

А у Вас вообще нет никаких затрат с PVN? Потому как в бюджет же вы платите только разницу между предналогом и налогом.

Если у Вас мало входящих счетов с налогом, то, может, и выгоднее не быть PVN плательщиком.
Irena22
Irena22 05.07.2011 11:16
42998 сообщений на сайте
Опять же: если не превысили 35000 рубеж..
Elena83
Elena83 05.07.2011 13:32
412 сообщений на сайте
Pieredze tāda, ka katram uzņēmuma ļoti individuāli uz to jāskatās un jārēķina, kas ir un kas nav izdevīgāk. Ne jau te forumā, neredzot vispār uzņēmuma bilanci un nezinot kāda ir situācija, var noteikt kas tieši Jums ir izdevīgi.
Cleo
Cleo 05.07.2011 13:45
19234 сообщения на сайте
Jāskatās arī kam jūs pārdodat preci vai sniedzat pakalpojumus: ja PVN maksātājam, tad īpašas atšķirības nav (izrakstāt rēķinu ar + PVN, jūs samaksājat budžetā, viņi atskaita priekšnodoklī) , ja PVN nemaksātājam, tad protams labāk ir būt PVN nemaksātājam ja apgrozījums nav virs 35000, ja arī pamatlīdzekļi nav iegādāti (savādāk stājoties ārā no pVN maksātājiem uz atlikušo vērtību būs jāatgriež PVN budžetā ja bija atskaitīts priekšnodoklī)
Ane
Ane 05.07.2011 15:45
619 сообщений на сайте
Kā man "patīk" tie gudrie padomi!

Vienīgā pareizā atbilde:

Cleo

ziņojumu: 17693 05.07.2011 13:45

Pieredze tāda, ka katram uzņēmuma ļoti individuāli uz to jāskatās un jārēķina, kas ir un kas nav izdevīgāk. Ne jau te forumā, neredzot vispār uzņēmuma bilanci un nezinot kāda ir situācija, var noteikt kas tieši Jums ir izdevīgi.
Andaz
Andaz 05.07.2011 17:08
27892 сообщения на сайте
А всё же, склонен не согласиться с Andaz и Cleo, хотя они и гуру.

Согласен с Ane.

Аргументы:

- если в основном Ваши клиенты - PVN плательщики, то Вы имеете возможность на предналог списать весь PVN по расходным платежам. В итоге Ваши клиенты заплатят в бюджет ту же сумму (свой PVN - Ваш PVN). А если Вы не будете плательщиком PVN,то Ваши расходы увеличатся на 22%, что уменьшит Ваш налог (UIN) на 22*0,15=3,3%;

- если Вы будете плательщиком PVN - к Вашей фирме будет не совершенно, но - значительно - другой подход.

Но лучше всего взять Execel и посчитать, как я это некогда высчитал на форуме. Правда тогода я допустил нгебольшую ошибку, за которую извиняюсь.
Tehnolog
Tehnolog 05.07.2011 19:09
3127 сообщений на сайте
Es neesmu nekāds guru. Saku, ko domāju, jo pie tik skopas informācijas par uzņēmumu forumā nevar viennozīmīgi pateikt vai izdevīgāk stāties no PVN maksātāju reģistra ārā vai nē.
Cleo
Cleo 06.07.2011 15:10
19234 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.