Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

krājumu uzskaite К списку тем

krājumu uzskaite
Labdien! Mēs, būvniecības firma, iepērkam bruģi, kas grāmatvedībā tiek uzskaitīts 2110 kontā, tiek izmantota fifo metode.Irnoliktava-laukums, kur bruģis krājas. Bruģis tiek izmantots būvniecības pakalpojumos un arī tiek pārdots. Kad iepērkam bruģi, uz PZ tiek norādīta konkrēta objekta adrese, kur bruģi ved. Vai pareizi daru, ja visu bruģi kontēju kā iepirktu un nogādātu uz noliktavu, pēc tam ar starpnoliktavas pārvietošanas PZ norakstu bruģi uz attiecīgo objektu? (izmantoju Tildes Jumi, PZ uzskaitu caur noliktavas dok.)
Santaat
Santaat 03.08.2011 11:45
377 сообщений на сайте

Ответы (4)

Ar pārvietošanas PZ parasti pārvieto. Noraksta ar norakstīšanas PZ.

Es parasti visus iepirktos materiālus uzreiz kontēju uz attiecīgu objektu (man katram objektam bija savs 21xx konts) un beigās norakstīju ar aktu, kad nodeva objektu.

Tā bija arī pārskatāmāk. Jo materiālus vienmēr piegādāja tieši uz objektu.

Ja Jūsu gadījumā vispirms visu kravu atved uz kādu centrālo noliktavu, tad vai nu vispirms pārvietojiet un pēc tam norakstiet, vai arī tikai norakstiet, kad objekts nodots.
Aivars007
Aivars007 03.08.2011 15:14
26984 сообщения на сайте
Nu jā, skaidrs par norakstīšanas aktiem. mani vienkārši samulsināja tas fakts, ka uz iepirkšanas PZ rakstīta objekta adrese, bet es grāmatoju, ka prece ienākusi noliktavā, jo kā pēc fifo metodes ir: pirmais iekšā-pirmais ārā.
Santaat
Santaat 03.08.2011 15:23
377 сообщений на сайте
Tas atkarīgs no tā, kā Jums uzņēmumā noteikts.

Ja noteikts, ka vispirms ņem uzskaitē noliktavā, tad tā arī jādara.

Kaut gan loģiku es tajā neredzu, ja faktiski materiālus piegādā uz objektu, kas nav noliktava.

Atkārtošos - man katram objektam bija atsevišķs krājumu konts, kamēr objektu slēdza.
Aivars007
Aivars007 03.08.2011 16:21
26984 сообщения на сайте
Santa - Jūsu gadījumā nekāda fifo metode neder, jo norakstīt vajag konkrēto bruģi uz konkrēto objektu. Ja taisat uzskaiti Jumī - katram objektam izveidpjiet savu noliktavu un tur uzskaitiet visus materiālus. Kad objekts būs nodots - rakstiet norakstīšanas aktu.

Ja strādā ar programmu, jādomā plašāk!

http://forums.tilde.lv/ērtāk atbildēt.
Andaz
Andaz 09.08.2011 17:24
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.