Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Par PVN maksātāju К списку тем

Par PVN maksātāju
Es sadarbojos ar vairākām IT firmām, kuras pie manās mājas lapās izvieto reklāmu. Lai saņemtu naudu no viņiem man ir jaizraksta rēķinu par piemēram 100ls + PVN, tad viņi man ieskaita kontā 122ls.

Izveidoju mikrouzņēmumu, reģistrējos kā PVN maksātājs, jo savādāk taču es nevaru saņemt šos papildus 22ls (pareizi?). Taču tagad, kad izlasīju šo http://nekrize.lv/nepamana-labu-iespeju/sāku šaubīties vai tā ir kā es domāju.

Apgrozījums ir < 10 000ls gadā firmai vai man ir izdevīgi būt PVN maksātājam un vai es vispār esmu pareizi izpratis tā jēgu?

Paldies visiem
Treat
Treat 19.09.2011 05:00
7 сообщений на сайте

Ответы (32)

Esat izpratis nepareizi. Jūs esat tikai starpnieks starp pircēju un valsti. Pircējs Jums samaksā tos 22 latus, bet Jūs tos pārskaitāt Valsts kasei, vēl samaksājot bankas komisiju.
Cleo
Cleo 19.09.2011 08:25
19234 сообщения на сайте
Kāpēc, ja Jums ir PVNiskie izdevumi kāpēc nebūt PVN maksātājām, protams, ja Jums izdevumi tikai alga un viss, tad Jūs nomaksājat PVN 22% + 9% no apgrozījuma...
Plataa
Plataa 19.09.2011 08:26
105 сообщений на сайте
Izdevīgi vai neizdevīgi būt par PVN maksātāju - tas ir atkarīgs no izdevumu struktūras.

Ja uzņēmuma izdevumi galvenokārt sastāv no "ar PVN neapliekamiem izdevumiem" - "lauvas tiesa" darba alga, piemēram, tad nav izdevīgi. Ja uzņēmuma izdevumu struktūrā liela daļa ir "ar PVN apliekamie izdevumi" - deegviela, nomas maksa, sakaru pakalpojumi, biroja izdevumi un tml., tad izdevīgāk būt par PVN maksātāju.

Sīkāk konsultējieties ar sava uzņēmuma grāmatvedi.
Aivars007
Aivars007 19.09.2011 09:17
26984 сообщения на сайте
te acīmredzot ir "sambuhgalter" - izskatās, ka te izdevumu vispār nav - "Es sadarbojos ar vairākām IT firmām, kuras pie manās mājas lapās izvieto reklāmu."
Cleo
Cleo 19.09.2011 10:01
19234 сообщения на сайте
Lai vai kā, ja lielākā daļa uzņēmēju saprastu, ka ir tikai starpnieki un PVn nepieder viņiem un nav nekāds papildus ienākums, tad vērtētu savu uzņēmuma darbību saprātīgāk. PVn nav nekāds papildus ienākums. Ja Jums izdodas ar priekšnodokli samazināt budžetā maksājamo daļu, tad tas ir tikai bonuss. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka kā savus ieņēmumus jāuztver summa bez PVN nevis jārēķinās ar to kā ar glābējriņķi. Sareģistrējas vajag vai nevajag PVn maksātājos un pēc tam meklē kreisos darījumus, lai PVN dzēstu. Bet nu tas jau ir tikai mans viedoklis.
Cleo
Cleo 19.09.2011 10:05
19234 сообщения на сайте
Cleo - tas nav tikai Jūsu viedoklis.

Es personīgi Jūsu viedokli pilnībā atbalstu.

Vismaz 99% uzņēmumu vadītāju ir "svētā pārliecībā", ka iekasētais PVN ir viņu personīgā peļņa.

Un grāmatvežiem katru mēnesi jāklausās vienas un tās pašas gaudas - kāpēc man tik daudz jāmaksā PVN!!!
Aivars007
Aivars007 19.09.2011 10:10
26984 сообщения на сайте
"Vismaz 99% uzņēmumu vadītāju ir "svētā pārliecībā", ka iekasētais PVN ir viņu personīgā peļņa."

TRĀPĪTS!!!! un ja ir jāmaksā- ārprāc , ārprāc, ko nu????
Plataa
Plataa 19.09.2011 10:12
105 сообщений на сайте
tas tiešām katru mēnesi brīnās jāmaksā pvn , tur kur vadītāji ir bez augstākās izglītības:-@
Linete
Linete 19.09.2011 12:31
2983 сообщения на сайте
OK paldies, bet kāda tad jega ir neregistreties kā PVN maksātājam? Kas tur vispār var būt izdevīgs? Vienā gadījumā tu vari iegūt sev daļu vai visu PVN, ja tev ir izdevumi, bet otrā tev nav pat iespējas uz ko tādu cerēt
Treat
Treat 19.09.2011 14:09
7 сообщений на сайте
Tad jājautā kāda jēga ir dibināt uzņēmumu, ja cer uz PVN nevis uz ieņēmumiem no darbības? Ar kādu nolūku, tad dibina firmu?
Cleo
Cleo 19.09.2011 14:10
19234 сообщения на сайте
Treat

Šeit neviens Jums lekciju par PVN būtību nenolasīs.

To cilvēks vai nu saprot, vai nesaprot (kā Jūs pašlaik).
Aivars007
Aivars007 19.09.2011 14:34
26984 сообщения на сайте
shēmas zīmēt laikam darbības veids
Linete
Linete 19.09.2011 14:47
2983 сообщения на сайте
Сообщение удалено за нарушение правил!
Treat
Treat 19.09.2011 16:06
7 сообщений на сайте
Lai paturētu PVN ir jāsaprot KAS TAS IR, kā tas rodas un vēl tādas visādas nianses, kas mums - smieklīgajiem grāmatvežiem ar 100 latu algu - ir pilnīgi skaidrs, atšķirībā no uzņēmuma vadītāja ar vairākiem simtiem ienākumu.

Lai nu veicas!
Andaz
Andaz 19.09.2011 16:22
27892 сообщения на сайте
Un tik grūti ir paskaidrot pāris teikumos manus jautājumus, vieglāk ir sākt diskusiju par grāmatvežiem/vadītājiem, ja?
Treat
Treat 19.09.2011 16:33
7 сообщений на сайте
Aizejiet uz konsultāciju, ja nav naudas - mīļais draugs Google.

esmu pārliecināta ir 1001 raksts.

tad brīnās, ka darba devējs uzskata, ka grāmatvedim nekas nav jāmaksā.

Ir gan jāmaksā - par zināšanām.:-@
Plataa
Plataa 19.09.2011 16:36
105 сообщений на сайте
Vispirms - jāizlasa likums "Par PVN" un noteikumi, kas paskaidro PVN aprēķinus un TIKAI TAD ir jēga "pāris teikumos" sākt kaut ko skaidrot.

Cleo pāris teikumos jau mēģināja paskaisrot

Cleo

ziņojumu: 17845 19.09.2011 10:05

..., ja .... uzņēmēju saprastu, ka ir tikai starpnieki un PVn nepieder viņiem un nav nekāds papildus ienākums, tad vērtētu savu uzņēmuma darbību saprātīgāk. PVn nav nekāds papildus ienākums. Ja Jums izdodas ar priekšnodokli samazināt budžetā maksājamo daļu, tad tas ir tikai bonuss. ...... savus ieņēmumus jāuztver summa bez PVN nevis jārēķinās ar to kā ar glābējriņķi. ....
Andaz
Andaz 19.09.2011 16:37
27892 сообщения на сайте
Vispār te jau atbildēja Aivars007, ka VISS ir atkarīgs no izdevumu Struktūras.

un es to rakstīju-saīsinātiem teikumiem.
Plataa
Plataa 19.09.2011 16:38
105 сообщений на сайте
Ir grāmatvede, kas visu paskaidro, arī nauda tam ir, tikai tā kā šeit ir tāds forums, negribēju apšaubīt viņas zināšanas, uzdodot jautājumus par šo tēmu, ja viņa ir ieteikusi pieteikties kā pvn maksātājam.

Pieņemot, ka izdevumu nav - vai ir labāk būt pvn maksātājam?

Pieņemot, ka izdevumi ir pietiekami - vai ir labāk būt pvn maksātājam?
Treat
Treat 19.09.2011 16:43
7 сообщений на сайте
Vai Jūs saprotat:

- kurā brīdī veidojas PVN?

- kā rēķina valstij nomaksājamo PVN daļu?

- kāpēc ir reizēm izdevīgi būt par PVN maksātāju?
Andaz
Andaz 19.09.2011 16:46
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.