Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Par PVN maksātāju К списку тем

Par PVN maksātāju
Es sadarbojos ar vairākām IT firmām, kuras pie manās mājas lapās izvieto reklāmu. Lai saņemtu naudu no viņiem man ir jaizraksta rēķinu par piemēram 100ls + PVN, tad viņi man ieskaita kontā 122ls.

Izveidoju mikrouzņēmumu, reģistrējos kā PVN maksātājs, jo savādāk taču es nevaru saņemt šos papildus 22ls (pareizi?). Taču tagad, kad izlasīju šo http://nekrize.lv/nepamana-labu-iespeju/sāku šaubīties vai tā ir kā es domāju.

Apgrozījums ir < 10 000ls gadā firmai vai man ir izdevīgi būt PVN maksātājam un vai es vispār esmu pareizi izpratis tā jēgu?

Paldies visiem
Treat
Treat 19.09.2011 05:00
7 сообщений на сайте

Ответы (32)

Ok, izbesīja mani minēšu ar piemēru:

piem. es nodibinaju savu MIKro uzņēmumu - sniedzu pakalpojumus.

Neesmu PVN maksātājs, jo man nav izdevīgi par tādu kļūt + apgrozījums atļauj.

vienīgie mani izdevumi ir kancelejas preces un mana ALGA.

- man nav nedz komunālo izdevumu, nekā.

Ja Valstij nebūtu jāmaksā nodoklis par auto turējumā - tad apsvērtu domu likt turējumā SIA un reģistrēties kā PVN maksātājam, jo ar degvielu atsistu daļu no PVN.

ja man būtu telpu noma + komunālie,sakaru izdevumi, protams.

Bet ja nekādu izdevumu nav- kāda *** reģistrēties?

Naudu pat atmazgāt īsti nesanāk., % pārāk liels.
Plataa
Plataa 19.09.2011 16:50
105 сообщений на сайте
Treat

Ko Jūs maļat vienu un to pašu?

Es Jums uzrakstīju atbildi skaidrā latviešu valdā.

Un kāds Jums pamats apšaubīt to, ko Jums paskaidroja Jūsu grāmatvede?

Kāda garantija, ka šeit kāds (absolūti nezinot Jūsu uzņēmumu) paskaidros labāk?
Aivars007
Aivars007 19.09.2011 16:50
26984 сообщения на сайте
Pēdējais jautājums - ja es nebūtu pvn maksātājs, bet kā jau teicu, esmu nopelnījis 100ls + PVN (22ls), tad es varu saņemt 122ls vai tikai 100ls?
Treat
Treat 19.09.2011 16:53
7 сообщений на сайте
Jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni!

Ja Jūs neesat PVN maksātājs, Jums nav ne vismazāko tiesību no kāda cita iekasēt PVN!

Izlasiet taču kaut vienu likumu, vismaz pašu sākumu!

Āmen!

Es šajā murgā vairāk nepiedalos!
Aivars007
Aivars007 19.09.2011 16:55
26984 сообщения на сайте
kādu summu rēķinā uzrādīsiet, tādu saņemsiet savā kontā.

PVN nemaksātājs uzrāda kopsummu.

Ja esat mikro - automātiski atņemiet 9% no summas, ko saņemsiet kontā- un NEUZDROšINIETIES TēRēT- pienāks nodokļu maksāšanas diena.
Plataa
Plataa 19.09.2011 16:56
105 сообщений на сайте
atvainojos "PVN nemaksātājs uzrāda kopsummu."

pārfrāzēšu- savādāk vēl ko izdomās:

rēķinā ir viens CIPARS.

nav rindiņas nedz BEZ pvn, PVN un kopā.

IR PLIKA PAKALPOJUMA SUMMA.

VISS ES OFF
Plataa
Plataa 19.09.2011 17:00
105 сообщений на сайте
Aivar, ja man nav tiesību uz PVN, tad kāpēc būt PVN maksātājam var būt neizdevīgi? Vienīgais, ko es varu zaudēt, esot PVN maksātājs, ir tas pats PVN, kuru, esot nemaksātājam, es nemaz nesaņemu.

Par tiem pašiem 100ls:

pvn maksātāja situācija: 100+22ls PVN, kurš jāatdod valstij, ja nav izdevumu, tātad 100ls-122ls iespēja saņemt

pvn nemaksātājs: vienīgā iespēja saņemt 100ls

pareizi?
Treat
Treat 19.09.2011 17:00
7 сообщений на сайте


ES MIRSTU - Ja Jums no tā vieglāk - JĀĀĀĀĀĀĀ!!!!

bet šaubos, vai Jūs sapratāt.

man škiet mēs runājam par dažādām lietām.8-)
Plataa
Plataa 19.09.2011 17:03
105 сообщений на сайте
Izdevīgi vai neizdevīgi būt par PVN maksātāju - tas ir atkarīgs no izdevumu struktūras.

Ja uzņēmuma izdevumi galvenokārt sastāv no "ar PVN neapliekamiem izdevumiem" - "lauvas tiesa" darba alga, piemēram, tad nav izdevīgi. Ja uzņēmuma izdevumu struktūrā liela daļa ir "ar PVN apliekamie izdevumi" - deegviela, nomas maksa, sakaru pakalpojumi, biroja izdevumi un tml., tad izdevīgāk būt par PVN maksātāju.

Sīkāk konsultējieties ar sava uzņēmuma grāmatvedi.

Izdevīgi vai neizdevīgi būt par PVN maksātāju - tas ir atkarīgs no izdevumu struktūras.

Ja uzņēmuma izdevumi galvenokārt sastāv no "ar PVN neapliekamiem izdevumiem" - "lauvas tiesa" darba alga, piemēram, tad nav izdevīgi. Ja uzņēmuma izdevumu struktūrā liela daļa ir "ar PVN apliekamie izdevumi" - deegviela, nomas maksa, sakaru pakalpojumi, biroja izdevumi un tml., tad izdevīgāk būt par PVN maksātāju.

Sīkāk konsultējieties ar sava uzņēmuma grāmatvedi.

Izdevīgi vai neizdevīgi būt par PVN maksātāju - tas ir atkarīgs no izdevumu struktūras.

Ja uzņēmuma izdevumi galvenokārt sastāv no "ar PVN neapliekamiem izdevumiem" - "lauvas tiesa" darba alga, piemēram, tad nav izdevīgi. Ja uzņēmuma izdevumu struktūrā liela daļa ir "ar PVN apliekamie izdevumi" - deegviela, nomas maksa, sakaru pakalpojumi, biroja izdevumi un tml., tad izdevīgāk būt par PVN maksātāju.

Sīkāk konsultējieties ar sava uzņēmuma grāmatvedi.
Aivars007
Aivars007 19.09.2011 17:03
26984 сообщения на сайте
Jūs rakstījāt, ka esat MIKRO uzņēmums- Jūs domāat ar galvu- ka Jūs samaksāsiet 9% no apgrozījuma un vēl 22% PVN?

tad jautājums - *** bija reģistrēties kā MIKRO?

tad vajadzeja vnk Mazkapitāla SIA. nebutu Jums papildus 9%.

uuhhhh
Plataa
Plataa 19.09.2011 17:04
105 сообщений на сайте
vēl kāds kritērijs - partneri. Es kā PVN nemaksātājs labprātāk par pakalpojumu maksātu 100 nevis 120, jo man nevajag samazināt budžetā maksājamo PVN.
Cleo
Cleo 19.09.2011 17:08
19234 сообщения на сайте
... ir uzņēmumi, kas nesadarbojas ar tādiem, kas nav PVN maksātāji...

Nav jēga te neko skaidrot, ja cilvēks nespēj paņemt un izlasīt likumu. Viņš nevar piedalīties diskusijā, no kuras neko nesaprot.
Andaz
Andaz 20.09.2011 15:47
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.