Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

Reversais PVN Būvniecībā К списку тем

Reversais PVN Būvniecībā
Netā izraku likumprojektu un shēmu par darījumiem ar reverso pvn un uzgāju tādu teikumu, citēju:– pārmaksāto PVN summu, kas apakšuzņēmējiem A un B ir izveidojusies taksācijas periodā par piegādātājiem samaksātajām PVN summām, pēc apliekamās personas pieprasījuma atmaksā no valsts budžeta, ja pārmaksātā PVN summa pārsniedz Ls 1000.

Ko ta tas nozīmē, ka mēnesī jābūt vismaz 45 tūkt. Ls nesegta pvn apgrozījuma, lai varētu saņemt šo pārmaksu, kapēc atmaksa nenotiek no 1 Ls, ko darīt uzņēmumiem,kuriem gada apgrozījums ir šādā apmērā?
Peckis
Peckis 29.12.2011 15:44
30 сообщений на сайте

Ответы (136)

Ja līgums nav pārslēgts, tad šogad pa vecam;-) bet no jauna slēdzot līgumus droši vien būs jālauza galva kā nodalīt darbus, piemēram, telpā jāpārkrāso logu ailas un jānomaina žalūzijas:-S Sliktākais ir tas, ka visbiežāk šajos līgumos nepievieno nekādus darbu aprakstus, tā teikt, ko liks to darīs:-(
Zinme
Zinme 13.01.2012 16:33
1183 сообщения на сайте
man radās jautājums sakarā ar būvniecības līgumu sagatavošanu šajā gadā, parasti līgumā tika norādīta veicamo būvniecības darbu summa (ar, bez PVN, kopsumma). Vai sagatavojot šī gada līgumus būtu jānorāda atsauce uz PVN likuma pantu par revesro PVN būvniecībā? Tad arī veicamo darbu summa bez PVN līgumā. Kā ar būvniecības tāmēm, vai tajās jānorāda PVN?
Santaat
Santaat 16.01.2012 11:04
377 сообщений на сайте
Līgumos parasti paredz abu pušu darbības, tātad loģiski būtu norādīt, kura no pusēm aprēķina un maksā PVN un uz kāda pamata, bet tas tomēr ir juristu lauciņš:-|

Bet par tāmēm pagaidām ir skaidrs, ka nekas nav skaidrs.:-<

Gaidīsim pavasari, varbūt būs kādi skaidrojumi
Zinme
Zinme 16.01.2012 12:48
1183 сообщения на сайте
А проекты теперь как? Реверс или в обычном порядке?????
Lanuska
Lanuska 16.01.2012 12:59
15767 сообщений на сайте
Мне кажется,что в обычном8-)
Nak
Nak 16.01.2012 13:17
9201 сообщение на сайте
Biju mūsu VID nodaļā, tā kā konsultante īsti nebija pārliecināta par reversā PVN piemērošanu, tad uzzvanījām uz VID konsultāciju tālruni 1898.

Konsultantes atbilde bij, ka reverso PVN jāpiemēro tikai tad,ja mēs kondicionēšanas un ventilācijas iekārtas uzstādām pēc būvfirmu pieprasījuma (līguma) kā apakšuzņēmēji, bet ja paši klientam veicam ventilācijas iekārtu uzstādīšanu pēc projekta, tad mums nav jāpiemēro reversais PVN.

Esmu nesaprašanā - kā tad īsti ir:-<
Rita
Rita 16.01.2012 14:23
959 сообщений на сайте
Kā īsti ir, neviens patrez vēl nepateiks, tikai jāatceras arī tas, ka līdz šim juceklim būvniecības pakalpojumus sniedza būvkomersanti ar attiecīgu reģistrāciju Būvkomersantu reģistrā un sertifikātiem, saskaņā ar būvniecību regulējošiem likumiem, būvnormatīviem u.t.t.

Mans viedoklis ir, ka tagad sniegt būvniecības pakalpojumus ir sasparojušies visi, un paši nemaz nesaprot, kas vispār ir būvniecība.
Zinme
Zinme 16.01.2012 14:56
1183 сообщения на сайте
Saucam būvniecību par celtniecību vai celtprieku.

Uh kā man tas viss sāk piegrizties
Peckis
Peckis 20.01.2012 05:46
30 сообщений на сайте
Varbūt kāds var man ieteikt kādu semināru, par reverso PVN būvniecībā?
Buzis33
Buzis33 20.01.2012 11:55
49 сообщений на сайте
Jaunākajā Bilancē ir raksts par šo tēmu.
Andaz
Andaz 20.01.2012 17:12
27892 сообщения на сайте
Paldies rītā iepirkšu jauno Bilanci
Peckis
Peckis 20.01.2012 23:34
30 сообщений на сайте
ja ir izsniegta būvatļauja uz būvdarbiem, tādā gadījumā tikai piemēro reverso PVN? Vai tiešām tā ir?

(info pienācis no Aizkraukles VID)
Santaat
Santaat 24.01.2012 11:11
377 сообщений на сайте
Tā tagad skaidro arī citos rajonos, bet ir arī tādi būvdarbi, kam nevajag būvatļaujas. Varat palasīt arī

http://www.rpbv.lv/pakalpojumi/8

http://www.abc.lv/?article=vienkarsota_renovacija_un_rekonstrukcija'
Mierīgi jāgaida ko skaidros noteikumos. Vienīgi, ko pateica ir, ka gadījumā ja pakalpojums būs aplikts ar PVN nekādi sodi nesekos. Kā parasti tas ir tikai konsultantu viedoklis:-S
Zinme
Zinme 24.01.2012 12:07
1183 сообщения на сайте


par veikala telpu kosmētisko remontu jau tika sastādīts līgums par būvdarbu summu bez PVN! Ko lai šādā gadījumā daram?
Santaat
Santaat 24.01.2012 13:40
377 сообщений на сайте
KAPĒC ŠĀDU SKAIDROJUMU NEVIENS GADA SĀKUMĀ NESNIEDZA???

Superīgie likumdevēji, pašiem nekas nav īsti skaidrs līdz galam, bet likumus pieņem, vispirms nodokļa metodiku pareizu būtu izdevuši
Santaat
Santaat 24.01.2012 14:08
377 сообщений на сайте
par veikala telpu kosmētisko remontu jau tika sastādīts līgums par būvdarbu summu bez PVN! Ko lai šādā gadījumā daram?

Vienīgais variants- rakstīt, lai sniedz Uzziņu tieši Jūsu konkrētajā gadījumā. Tikai Uzziņa būs pamats vai darījāt pareizi vai nē. Žēl, bet tā nu tas ir.
Zinme
Zinme 24.01.2012 20:17
1183 сообщения на сайте
Man ar šodien jāizraksta rēķins par demontāžas un montāžas darbiem. Jopcik kur ir VID skaidrojumi, grandiozo likumu pieņēmēji! Likuma pants sastāv no 2 nepilnām Lpp. sviests, ko lai ar to visu dara?
Peckis
Peckis 24.01.2012 21:39
30 сообщений на сайте
Peckis-man VID konsultate skaidro, ja ir izņemta būvatļauja (saistīta ar jūsu firmu t.i., ja jūs norīkojat darbiem savu būvuzraugu, jūsu firma raksta būvdarbu žurnālu u.c.dok.), tikai tādā gadījumā var piemērot reverso PVN kārtību!
Santaat
Santaat 25.01.2012 14:13
377 сообщений на сайте
pats jautrākais man tikko bija par veikala kosmētisko remontu...priekšnieks teica ka nav nekādas būvatļaujas, bet līgums bij jau sastādīts bez PVN, tad sazvanījos ar pašu veikala īpašnieci, kura apgalvoja, ka ir izņemta būvatļauja! domāju, nu viss ok, bet nav gan... jo būvatļauja tika izņemta nesaistīti ar mūsu firmas darbiem, t.i., veikala īpašniece saskaņoja vienkāršoto renovāciju ar būvvaldi, it kā būvdarbus veiktu viņa saviem spēkiem

drausmas, kā gan prātu jauc šie jauninājumi!!!
Santaat
Santaat 25.01.2012 14:18
377 сообщений на сайте
un vēl viens gadījums: būvdarbu tāme stāv man uz galda, priekšniekam noprasu vai būvatļauja šiem darbiem būs, atbilde - jā ir jau izņemta, bet skatos tālāk...līgums man jāraksta biedrībai kas NAV PVN maksātāji!!!
Santaat
Santaat 25.01.2012 14:20
377 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.