Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

Reversais PVN Būvniecībā К списку тем

Reversais PVN Būvniecībā
Netā izraku likumprojektu un shēmu par darījumiem ar reverso pvn un uzgāju tādu teikumu, citēju:– pārmaksāto PVN summu, kas apakšuzņēmējiem A un B ir izveidojusies taksācijas periodā par piegādātājiem samaksātajām PVN summām, pēc apliekamās personas pieprasījuma atmaksā no valsts budžeta, ja pārmaksātā PVN summa pārsniedz Ls 1000.

Ko ta tas nozīmē, ka mēnesī jābūt vismaz 45 tūkt. Ls nesegta pvn apgrozījuma, lai varētu saņemt šo pārmaksu, kapēc atmaksa nenotiek no 1 Ls, ko darīt uzņēmumiem,kuriem gada apgrozījums ir šādā apmērā?
Peckis
Peckis 29.12.2011 15:44
30 сообщений на сайте

Ответы (136)

Mēs būvatļauju bijām paši skaņojuši tikai kādas 3 reizes pārējos gadījumos, va u pasūtītājs to dara vai nu tāda nav nepieciešama (respektīvi ja tiek labotas durvis vai lifts u.c. darbi) savukārt līgums arī uz šādiem darbiem no klientu puses jau top bez pvn, kam lai tic - pasūtītājs ir Valsts SIA, mēs pēc būtības neko tur ietekmēt nevaram klients pats zin kā vajag. Nzinu man tas viss tā riebjas - redz likumā nekur nav rakstīts ka tikai tiem pakalpojumiem kam ir būvatļaujas, likums trakstē visus darbus kas iet zem sadaļas, Vid darbiniekiem arī ticēt nevar, joir bijuši brīnumi visādi.
Peckis
Peckis 25.01.2012 14:41
30 сообщений на сайте
es jau ar to pašu saku!!!
Santaat
Santaat 25.01.2012 14:45
377 сообщений на сайте
Pārmaksāto PVN valsts atgriezīs 30 dienu laikā pēc deklaracijas iesniegšanas (ja neveiks parbaudes ) un pie nosacījuma, ja atgriežamā summa ir lielāka par 1000 Ls.

Bet ja PVN pārmaksa ir mazāka, tad kur tā paliek?:'(
Buzis33
Buzis33 25.01.2012 15:06
49 сообщений на сайте
prasiet nodokļu (vsaoi, iin u.c.) segšanai...
Santaat
Santaat 25.01.2012 15:10
377 сообщений на сайте
Pagājušo gad man radās pārmaksa dažos mēnešos, atsūtīja man VID kaut kādu aptaujas lapu ar 60 jautājumiem, es veselu dienu pārliecināju, ka nepretendēju uz naudas atmaksu, lai pārmaksu dzēš no tekošā maksājuma un lieta darīta,ja kādam interesē varu atsūtīt to lapu ar tiem jautājumiem, sviests pilnīgs, detalizēti viss līdz sīkumiem. Nu ta beidzot nosummēja summu, stādos priekšā,kas noriks pārbaudē, paliksim vainīgi, ka strādājam un kaut ko mēģinam prsīt, kaut vai to mazumiņu,kas mums pienākās. Un šogad vel tāds jauninājums, ka jāatšifrē pvn priekšnodokļa deklarācijā kas pārsniezd 1000 Ls ne tikai 1 pz bet gan katram partnerim jāsummē pa mēnesim, ja izpildas nosacījums jāziņo VID, tikai nav skaidrs ko rakstīt pie dokumenta numura? (summārais)
Peckis
Peckis 25.01.2012 15:22
30 сообщений на сайте
o jā, es apsveru domu pārklasificēties

apnicis tas haoss likumdošanā, vieni grozījumi groza jau pieņemtos grozījumus un tā katru mēnesi
Santaat
Santaat 25.01.2012 15:50
377 сообщений на сайте
Peckis, līdz martam vēl daudz ūdens aiztecēs, vairāk bēda par katra reversā rēķina atšifrēšanu, bet vai nu tikai tādas izmaiņas pārdzīvotas. Grūtībās norūdās miesa un gars:-)
Zinme
Zinme 25.01.2012 16:01
1183 сообщения на сайте
zinme - bet manuprāt ir par daudz to izmaiņu, lai stabili uzņēmums varētu darboties, jābūt labi izstrādātai un saprotamai likumdošanai, nevis kaut ko valdība izdomā - a tagad šitā pamēģināsim - ai nesanāca - atkal savādāk likumu pārveidosim (piem.2010.gada degvielas uzskaites kārtība!)! Tas jau pēc mazu bērnu spēlēm izskatās!

un vislielākās dusmas, ka tauta visam piekrīt un nekādus protestus neveic
Santaat
Santaat 25.01.2012 16:42
377 сообщений на сайте
Tas jau pēc mazu bērnu spēlēm izskatās!

------------------------

Kā es jūs saprotu!

P.S. Varbūt, kamēr tur likumdevēji spēlējas, līgumu pārslēgt ar pagājušo gadu?
Rasule2
Rasule2 25.01.2012 21:01
240 сообщений на сайте
Var jau tiaki visas atālujas ar šo gadu ka nepiesienās audits
Peckis
Peckis 25.01.2012 22:25
30 сообщений на сайте
A kurš tad būvatļauju izņem pirms līguma noslēgšanas?
Rasule2
Rasule2 25.01.2012 22:30
240 сообщений на сайте
"un vislielākās dusmas, ka tauta visam piekrīt un nekādus protestus neveic" - kāds sakars te tautai? Būsim precīzi - GRĀMATVEŽI, UZŅĒMĒJI!

Tieši tauta prot protestēt - i pensionāri, i skolotāji, i mediķi protestē - mītiņo un badojas. Tikai grāmatveži visu sagremo - ak, kādas stulbas izmaiņas pieņēmuši, nu nekas, gan jau tiksim galā. Bet kas mums liedz izlasīt projektu un sākt protestēt rakstot vēstules ar situāciju pamatojumiem?

Tagad jau ir par vēlu! To vajadzēja pagājušajā, aizpagājušajā gadā darīt, kad sāka apspriest izmaiņas.
Andaz
Andaz 26.01.2012 10:08
27892 сообщения на сайте
Andaz- tas teikums bij domāts uz visiem pašreizējiem grozījumiem nodokļos, jo tie jau skat visus iedzīvotājus...

kā piemēram paredzamais nodoklis par šķūnīšiem, kuri reāli sen vairs neeksistē??!!!!!!!!!! Bet piedodiet, ja viss atrodas uz manas zemes, ja visi nodokļi par zemi nomaksāti, kāda kuram daļa cik un cik lieli ir mani šķūnīši
Santaat
Santaat 26.01.2012 10:33
377 сообщений на сайте
Mums grāmatvežiem vajag "Iemočīt" tādu summu par pakalpojumiem, ka nākamjā dienā Uzņēmēji taisīs protest akcijas pie saeimas durvīm. Un ziniet kas man visvairāk riebjas grāmatvežu praksē - kad vadītājs pienāk un saka, bet Tu tak man teici, ka var darīt tā. Tā vien gribas atbildēt Tu tak prasīji kā vajag.
Peckis
Peckis 26.01.2012 15:00
30 сообщений на сайте
peckis - uzņēmējs drīzāk pats sāks mācīties grāmatvedību, nekā ko lielāku apmaksās vai ko protestēs
Santaat
Santaat 27.01.2012 10:49
377 сообщений на сайте
kā Jūs dariet, ja ir izrakstīts rēķins par būvdarbiem ar PVN reverso kārtību, vai šo darījumu (ienākumus) grāmatojiet atsevišķā kontā, lai vēlāk programma PVN deklar. varētu izdalīt šo darījumu atšifrējumu?
Santaat
Santaat 27.01.2012 10:53
377 сообщений на сайте
būves iekšējā apdare (tai skaitā sienu un griestu apdare, siltināšana, grīdas ieklāšana, tapešu līmēšana, virsmu krāsošana vai lakošana);
Mans uzņēmums betonēja grīdu, tad tas ir reversais PVN.
1.Esizrakstu rēķinu bez PVN.
2.Betbetona piegādātājs man izraksta rēķinu ar PVN.
Buzis33
Buzis33 13.02.2012 15:21
49 сообщений на сайте
Būvdarbiem reverso kārtību pielieto tikai tad, ja tie ir darbi, kuri prasa būvatļaujas (renovācija, kap.remonts jaunas būves), pārējos remontu darbus (sīkos, kosmētiskos) uzskaitā kā iepriekš ar PVN. Tā man atbildēja VID konsultatīvais dienests Rīgā.
Elita
Elita 13.02.2012 15:30
1310 сообщений на сайте
Ar Abras laipnu palīdzības roku

VID ievietojis jautājumus un atbildes par reverso PVN būvniecībā. Varbūt kāds atrod atbildi uz savējo.
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materiāli/pvn/2012/pvn_info%20buvnieciba.doc
Dinaro
Dinaro 13.02.2012 15:31
8241 сообщение на сайте
A tātad ja man ir darbi kuriem navajag būvatļauju ir kā parastais PVN. Beidzot sapratu.
Buzis33
Buzis33 13.02.2012 15:36
49 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.