Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Automašīnas patapināšana uzņēmumam К списку тем

Automašīnas patapināšana uzņēmumam
Sveikiņi,

Jau pulkstens gandrīz 6 no rīta, galva kūp, mēģinu tikt skaidrībā ar automašīnas patapinājumiem. Zinu,ka ir atkal jaunie grozījumi, ja privātais patapina auto vienalga jāmaksā nodoklis, sakiet lūdzu ja privātais patapina bez atlīdzības-tad tas nodoklis arī jāmaksā? Un ja patapina ar atlīdzību, cik liela summa ir pieļaujama izmaksai. Nesaprotu, ko viņi ņemās, ja reiz es izīrēju auto ielieku 200 Ls mēnesī gada beigās ielieku deklarācijā un nomaksāju IIN,nesaprotu,kur ir problēma,kas kādu nodokli maksā? Ka tik maksā.:-/
Peckis
Peckis 20.01.2012 05:40
30 сообщений на сайте

Ответы (29)

Jūs jau droši vien saldi guļat pēc karstas nakts;-) Visu nepateikšu par šo tēmu, bet vienu gan, ar ko Jums jāsāk. Patapināšana ir auto noma bez atlīdzības. Tā vairs nebūs patapināšana, bet auto noma, ja Jūs gada beigās 200 Ls un viss... Tas ir pirmais. Ja Jūs izmantojat savu auto uzņēmuma vajadzībām, kas Jums neļauj izdarīt izmaiņas darba līgumā, pielikot punktu, ka pienākuma pildīšanai tiks izmantots personīgais auto un saņemt kompensāciju, tas ir, 0,03Ls par katru nobraukto kilometru, bet ne vairāk kā 40Ls mēnesī. Attiecīgi nu būs jāraksta maršruta lapa( lai zinātu km un norakstītu degvielu) un degvielas čekus pie izmaksām( PVN 80%).Tas otrais. Patapināts vai nomāts TL ir reģistrēts uz fiziskas personas vārda. CSDD nekādā gadījumā no Jums neprasīs šo nodokli. Tāpēc šādos gadījumos Tlīdzekli jāreģistrē CSDD uzņēmuma turējumā. Un tad Jums būtu jāmaksā VTLN.

4.3.likuma9.panta pirmās daļas 16.punktaizpratnē kompensācijas izmaksas ir arī summas, ko darba devējs darbiniekam izmaksā sakarā ar darbiniekam piederoša personiskā transportlīdzekļa (kas atbilstoši darba līgumam tiek izmantots darba vajadzībām) nolietošanos un kas noteikta 0,03 latu apmērā par katru nobraukto kilometru, bet ne vairāk kā 40 latu mēnesī.

Tā haotiski sanāca, bet paskatieties meklētājā šo tēmu, daudz par to ir runāts.
Vijoliite
Vijoliite 20.01.2012 08:38
1711 сообщений на сайте
Un kompensācija neapliekas ar IIeN nodokli. Ja pietiek ar 40Ls, dariet tā.
Vijoliite
Vijoliite 20.01.2012 08:42
1711 сообщений на сайте
Ko darīt situācijā, ja uz laiku, kamēr dienesta a/m ir servisā - 2 dienas, bet darbs jādara,un to nav iespējams veikt ar kājām, un cilvēks braucis ar savu privāto a/m? Kādas tādā gadījumā ir jāveic pareizas darbības ar nodokļiem????
Otija
Otija 20.01.2012 11:43
1772 сообщения на сайте
Jāmaksā
Inz
Inz 20.01.2012 13:30
661 сообщение на сайте
Paldies Vijoliite par skaidrojumu, saki ja es piemēram negribu nekādus Ls 40 bet tikai izmantoju auto uzņēmuma vajadzībām - bez atlīdzības un man arī nevajag Valsts atļauto priekšnosokli es visus čekus norakstu uz izdevumiem bez jebkādiem labumiem. Valsts tak nevar man piesieties ja es negūstu nekādu labumu. Ceļazīmes varu sarakstīt ja vajag.
Peckis
Peckis 20.01.2012 15:31
30 сообщений на сайте
Tikko izdomāju izīrēšu savu elektrības generētāju - tam tak ar vajag degvielu-norakstīšu degvielu, likšu priekšnodoklī, man tak nevajadzēs reģistrēt CSDD nav tak mašīna un paņemšu savus Ls 200 mēnesī par nomu + priekšnodokli, ej un pierādi kādā objektā izmantoju un cik degvielas viņš patērēja - viņam tak ceļazīmes nav jāraksta, Smejos Un IIN noziņošu ka guvu Labumu Ls 2400 un samaksāšu valstij 15%, ko sakat?
Peckis
Peckis 20.01.2012 15:37
30 сообщений на сайте
Nu smags gadījums ar Jums, ko es citu varu teikt;-) Tāpēc jau ir sakārtota likumdošana , ja tā var teikt, ka netic taču Jūsu labestībai, ka Jūs nodzenat savu personīgo auto par to neko nesaņemot.Tāpēc jau jāmaksā VLTN.Jūs laikam neesat grāmatvedis, jo loģiski domājošam grāmatvedim, nevajadzētu tik daudz domāt, kā apiet to visu, bet domāt, kā to pareizāk izpildīt.Nu vismaz es tā dzīvoju un domāju saviem uzņēmumiem un naktis guļu mierīgi - bez elektrības ģenerētājaLOL
Vijoliite
Vijoliite 20.01.2012 18:58
1711 сообщений на сайте
Jā, tas tiesa ir iegūts grāds starptautiskā un reģionālā ekonomikā, līdz ar to meklēju robus likumdošanā Par labestību runājot - tik tiešām par auto sev neko nemaksāju tikai atdodu degvielas, remonta čekus un neieturu priekšnodokli - tā teikt, lai nav kur piesieties

Es parsti apsveru domu par neizmantoto iespēju, kas man var nest papildus peļņu, izvēloties maksāt minimālus nodokļus Esmu arī grāmatvedis ar 13. g stāžu, cienā vadības grāmatvedība
Peckis
Peckis 20.01.2012 20:01
30 сообщений на сайте
Japaina
Japaina 20.01.2012 20:36
10269 сообщений на сайте
Ja uzņēmums patapina no manis automašīnu tikai darba vajadzībām, darba laikā, tātad uzņēmuma turējumā tas arī ir tikai darba laikā, darba dienās, savukārt, ārpus darba laika un brīvdienās tas ir manā turējumā.. man taču šādā gadījumā nav jāreģistrē savs auto CSDD kā uzņēmuma turējumā esošu? Vai arī ir??
Leizeja
Leizeja 20.01.2012 21:31
108 сообщений на сайте
Leizejai- mana atbilde ir - IR jāreģistrē un jāmaksā UVTLN.Betvar arī kā kompensāciju ar attiecīgi izmaiņām darba līgumā.

Patapinājums un transportlīdzekļu nodokļa maksāšana. Nodokli maksā par komersanta īpašumā vai turējumā esošu transportlīdzekli. Saskaņā ar Civillikuma 876.panta2.daļu turējums ir lietas faktiskais valdījums, atzīstot par lietas īpašnieku kādu citu. Saskaņā ar Civillikuma 1950.pantupatapinājuma ņēmējs ir lietas turētājs. Tātad, komersantam ir pienākums maksāt transportlīdzekļu nodokli arī tad, ja transportlīdzeklis tiek lietots, pamatojoties uz patapinājuma līgumu.
Vijoliite
Vijoliite 21.01.2012 09:21
1711 сообщений на сайте
Par 2 dienām. Reģistrē 10.janvārī CSDD , izreģistrē 12.janvārī. Tad reģistrē 5.februārī, izreģistrē 7. utt Maksā VTRN

Pa dienu iereģisē CSDD kā uzņēmuma turējumā CSDD, vakarā izreģistrē no CSDD utt, utt
Ilma
Ilma 21.01.2012 09:52
30495 сообщений на сайте
P.S par mūsu sakaŗtoto likumdošanu smiekli nāk, ja nebūtu tik bēdīgi.
Ilma
Ilma 21.01.2012 09:53
30495 сообщений на сайте
Es piemēram ļoti domāju kā neapiet likumdošanu, bet to parezi izpildīt, bet arī nekā nesaprotu.
Ilma
Ilma 21.01.2012 09:54
30495 сообщений на сайте
Bet ja no rīta ar auto brauc ģimene, pa dienu brauc uzņēmumā, vakarā atkal brauc ģimene, tad VIDā teica darīt šādi:

No rīta braukt uz CSDD iereģistrēt, vakarā braukt uz CSDD izreģistrēt, un tā visas tās dienas, kad brauc uzņēmumā. Tā esot pareizi.
Aivars007
Aivars007 22.01.2012 09:35
26984 сообщения на сайте
Nu re ko es teicu, gluži manas domas sakrīt ar VID8-)
Ilma
Ilma 22.01.2012 10:01
30495 сообщений на сайте
Ilma - Jūs jau vienmēr kā zvaigznēs skatāties.

Aivars007
Aivars007 22.01.2012 14:04
26984 сообщения на сайте
>>>Jā, tas tiesa ir iegūts grāds starptautiskā un reģionālā ekonomikā, līdz ar to meklēju robus likumdošanā>>>

Tad jau mēs varētu pie Jums pakonsultēties, man tādu grādu nav.:-(
Japaina
Japaina 22.01.2012 15:52
10269 сообщений на сайте
Japaina

Cik tur tā darba - ieraujiet kādu konīti, un grādi garantēti!

Aivars007
Aivars007 22.01.2012 22:07
26984 сообщения на сайте
Japaina
Japaina 22.01.2012 22:39
10269 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.