Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Automašīnas patapināšana uzņēmumam К списку тем

Automašīnas patapināšana uzņēmumam
Sveikiņi,

Jau pulkstens gandrīz 6 no rīta, galva kūp, mēģinu tikt skaidrībā ar automašīnas patapinājumiem. Zinu,ka ir atkal jaunie grozījumi, ja privātais patapina auto vienalga jāmaksā nodoklis, sakiet lūdzu ja privātais patapina bez atlīdzības-tad tas nodoklis arī jāmaksā? Un ja patapina ar atlīdzību, cik liela summa ir pieļaujama izmaksai. Nesaprotu, ko viņi ņemās, ja reiz es izīrēju auto ielieku 200 Ls mēnesī gada beigās ielieku deklarācijā un nomaksāju IIN,nesaprotu,kur ir problēma,kas kādu nodokli maksā? Ka tik maksā.:-/
Peckis
Peckis 20.01.2012 05:40
30 сообщений на сайте

Ответы (29)

Es arī sagribēju tādu grādu, bet atradu tikai "Reģionālā ekonomika un ekonomiskā politika" :'(

man gan bez visiem grādiem šķiet, ka grāmatvedim ar 13 gadu pieredzi, būtu jāzina, ka priekšnodokļa norakstīšana izmaksās arī nav pieļaujama, tik vienkārši, kā šķiet.
Andaz
Andaz 23.01.2012 13:26
27892 сообщения на сайте
Andaz niet runa par priekšnodokļa norakstanu, bet gan par ekomiski izdevīgāku darījumu. Redz, tā jau mūsu Valstī ir iekārtots, kā darījumu noformēsi tādu attiecīgi nodokli maksāsi.

Piem. Ja es vēlos saņemt atlīdzību par sava auto izmantošanu uzņ. vajadzībām Ls 40 saskaņā ar nobrauktajiem km. un norakstīt visu degvielu saskaņā ar ceļazīmēm atskaitot priekšnodokli no ikmēneša izlietojums 200 Ls. Tad pieņemsim Valstij jāmaksā minimālais ikmēneša nodoklis Ls 30. Viekārša matimātika (aprēķini par 1 mēn.): Es iegūstu Ls 40, Uzņēmums iegūst Ls 36, Valsts iegūst 30, mans grāmatvedis dok. apstrāde + atskaite vidēji Ls 30.

Ieguvums uzņēmumam no šāda darījuma: 36-40-30-30 Ir -64 Ls Vai alternatīva - atlīdzība man par auto izmantošanu 0 Ls un priekšnodokļa atskaitīšana 0 Ls un Valstij nav jāmaksā nodoklis 0 Ls Visi šajā situācijā ir ieguvēji Šajā situācijā, kaut arī ies iegūstu tos Ls 40, tas neatsver zaudējumus manā uzņēmumā.:'(
Peckis
Peckis 23.01.2012 17:51
30 сообщений на сайте
Laikam jau Aivars007 taisnība, tie ar tiem grādiem raksta tā, ka tie bez tiem grādiem maz ko saprot.Betceru uz labāku skaidrojumu no tiem grādistiem, kas tad tomēr izdevīgāk.
Japaina
Japaina 23.01.2012 17:58
10269 сообщений на сайте
Pecītis, Jūs aizmirsāt vēl uzņēmuma ieguvumu 200,- Ls uz izdevumiem un varbūtēju UIN maksas samazinājumu .+ uz izdevumiem samaksa par a/m remontiem, rezerves daļām, kur iet PVN priekšnodoklī un no šiem izdevumiem varbūtēju UIN samazinājumu. Tikai tad a/m nav vērts, ja maksā autonodokli turēt kā personīgās izmantošanu uz darba līguma pamata, bet jāiznomā uzņēmumam, jo tad iet + vēl minētie ne tikai degviela, bet visi a/m eskluatācijas izdevumi. Mīnusā ies gan tie 40,- Ls.

Ilma
Ilma 23.01.2012 18:14
30495 сообщений на сайте
Ilma redz Ls 200, tie nav privātie izdevumi - tie ir tikai un vienīgi ar uzņēmējdarbību saistīti izdevumi - materiālu piegāde uz objektiem - ar šo auto pat nebrauc uz mājām Nu negribu es valstij dāvināt tos 30 Ls pat teikšu principiāli, jo tā ir mana saimnieciskā darbība, šeit nav nekāda privātuma. Pasakiet man lūdzu kapēc man jāmaksā valstij šie Ls 30, es labāk katru gadu noziedoju naudu kādam bērnu namam (ko arī daru) nevis tā vienkārši atdodu to valstij - mans auto, mani izdevumi uz degvielu, es pat algu sev nemaksāju, kāda velna pēc man jāmaksā tai valstij

Peckis
Peckis 23.01.2012 18:28
30 сообщений на сайте
Mēs Jums atļaujam nemaksāt.Un atļaujam arī dzīvot citā valstī.
Japaina
Japaina 23.01.2012 18:35
10269 сообщений на сайте
Pecīt, bet ir taču iepēja uzlikt GPS, rakstīt ceļazīmes un samaksāto nodokli dabūt atpakaļ ( tas gan man liekas ļoti birokrātisks process ).

Jums piekrītu, ka ir arī tādi gadījumi kā Jūsu, bet tie ir reti izņēmumi un tādēl valsts visus met pār vienu kārti. Muķīties ar GPS, kas atkal tomēr ir izdevumi un ceļazīmju rakstīšana, kas gan jādara arī tad ja grib maksāt sev tos 40,- Ls kā kompensāciju, ir atkal papildus darbošanās.

Toties PVN šā kā tā atpakaļ tos samazinātos 20% ( drīkst atskaitīt tikai 80% ) tāpat atpakaļ nedabūt kaut pierādi, ka brauc tikai 100% saimnieciskajā darbībā. Vlsts jau iepriekš paredz, ka visi ir krāpnieki un brauc arī personīgos darījumos. Jāiesniedz tiesai želaba par cilvēka uzskatīšanu par krāpnieku pirms nozieguma izdarīšanas.
Ilma
Ilma 23.01.2012 18:48
30495 сообщений на сайте
Gribēju tikai piebilst, cik tas viss ir loģiski - no rīta iereģistrēt, vakarā izreģistrēt....tiešām - absurdi līdz asarām.
Otija
Otija 24.01.2012 09:48
1772 сообщения на сайте
Nu domāju, ka tāds variants vispār nepastāv. CSDD vienkārši to nepieņems;-)
Ilma
Ilma 24.01.2012 13:33
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.