Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

A/m izdevumu atspoguļošana UIN deklarācijā, ja netiek maksāts UVTN К списку тем

A/m izdevumu atspoguļošana UIN deklarācijā, ja netiek maksāts UVTN
Labdien kolēģi, vēlos padalīties ar informāciju ko saņēmu no VID konsultāntiem uz savu jautājumu par a/m izdevumu atspoguļošanu UIN deklarācija, ja netiek maksāts UVTN.
Situācija:
SIA A ir PVN maksātajs un nomā vieglo pasažieru a/m no fiziskās personas. Par a/m netiek maksāts UVTN. Izdevumi, kuri ir saistīti ar SIA A nomāto a/m tiek iekļauti faktiskos kompanijas izdevumos un par šiem izdevumiem tik atskaitīts PVN priekšnodoklis 80% apmērā. Par patērēto degvielu tiek noformētas ceļazīmes, kas pamato braucienus ar nomāto a/m saimniecieskām vajadzībām.

Stādot UIN deklarāciju par visiem ar nomāto a/m uzturēšanu, tai skaitā degvielas patēriņa, izdevumiem tiek palielināts SIA A apliekāmais ienākums 100% apmērā, pamatojoties uz UIN likuma 5.panta1.daļas noteikumiem.

Jautājums:
- Vai augstākminētiem izdevumiem ir japiemēro 1,5 koeficiēnts, atbilstoši UIN likuma 4.panta1.daļas noteikumiem?

VID atbilde:
Uzņēmuma ienākuma nodoklis nav jāpalielina, ja transportlīdzekli izmanto saimnieciskā darbībā un, ja ir detalizētā uzskaite.
Atbildei ir informatīvs raksturs.

Lūdzu Jūsu viedokli par šo jautājumu, jo droši vien neesmu vienīgā, kas nemkasa UVTN, bet a/m noma vai patapina un noraksta attiecīgi izdevumus.

Jau iepriekš paldies!!!
Tatianai
Tatianai 20.04.2012 14:47
3064 сообщения на сайте

Ответы (23)

Paldies, Ilma.. Nomierinājāt arī mani..
Revidente tikai paraustīja plecus, kad pajautāju.. sak - summas nenozīmīgas, vīņu tas netraucē dot azinumu, brt nu ar VID-u tad nu skaidrojies pati..
P.S. Cienījamie kolēģi un kolēģes, vai man vienai ir sajūta, ka revidentu interesē tikai kā norobežoties no atbildības un.. piestādīt rēķinu?..
Bluelady
Bluelady 22.04.2012 11:41
77 сообщений на сайте
Bet revidents tak uzreiz iedod parakstīt papīru, ka ne par ko neatbild.
Revidenta pārbaude nekādā ziņā nepasargā no VID uzrēķiniem.
Leontine
Leontine 22.04.2012 12:39
139 сообщений на сайте
Žēl tikai, ka dēļ tā, ka domāju, ka būs jāpalielinā ienākums daļu ieņēmumu pārnesu uz Mikrouzņēmumu un jau nomaksāju 9%. Nu nākmajā gadā būšu gudrākā!

Lūk to gan es nekādi nesaprotu. Kā tad to vispār ir iespējams izdarīt? Kur to pārnesāt?

Es vienkārši izrakstīju rēķinus par citiem pakalpojumiem un parnesu daļu ieņēmumu no parasta SIA un MUN SIA.
Tatianai
Tatianai 28.06.2012 19:54
3064 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.