Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Kas jādara, ja PVN maksātājs izraksta rēķinu bez PVN? К списку тем

Kas jādara, ja PVN maksātājs izraksta rēķinu bez PVN?
Divus mēnešus pēc rēķina saņemšanas grāmatvedība atklāja, ka rēķinu bez PVN par pakalpojumu ir izrakstījusi firma, kas ir PVN maksātājs. Rēķini ir apmaksāti.
Kā pareizi būtu jārīkojas?
Paldies!
Elinaki
Elinaki 05.10.2012 17:49
113 сообщений на сайте

Ответы (29)

vai rēķinu bez PVN var izrakstīt tikko par maksātāju kļuvis uzņēmums, ar argumentu, ka līgums par pakalpojumu noslēgts pirms viņš par maksātāju kļuvis?
Ludmila_st_ 17.09.2019 13:07
Domāju, ka nē.
Ja nu vienīgi rakstīs ar atpakaļejošu datumu.
Aivars007 17.09.2019 13:40
tur atkal- cik garš, tik plats- jo viņam ir PVN reģistrēšanās robeža tad pārsniegta. bet tad lai tās ir viņa galvassāpes.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 17.09.2019 13:56
2557 сообщений на сайте
vai rēķinu bez PVN var izrakstīt tikko par maksātāju kļuvis uzņēmums, ar argumentu, ka līgums par pakalpojumu noslēgts pirms viņš par maksātāju kļuvis?
Ludmila_st_ 17.09.2019 13:07
Domāju, ka nē.
Ja nu vienīgi rakstīs ar atpakaļejošu datumu.
Aivars007 17.09.2019 13:40
tur atkal- cik garš, tik plats- jo viņam ir PVN reģistrēšanās robeža tad pārsniegta. bet tad lai tās ir viņa galvassāpes.
Ludmila_st_ 17.09.2019 13:56
Protams! Viņiem jāaprēķina PVN un jāiesniedz deklarācija.
Paši vainīgi, ka neparedzēja uz priekšu.
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 14:31
26981 сообщение на сайте
Ar reģistrēšanos ir visādi. Man ir viens jauns klients, ar kuru sāku strādāt jūlijā. Paskatos viņu banku un redzu, ka no maija līdz jūlijam apgrozījums jau ir pāri 30 tūkstošiem. Saku, ka būtu jāreģistrējas, lai nav tā, ka nodoklis jāmaksā, bet tiesības uz priekšnodokli nav. PVN pieteikumā, ko sniedzām augusta beigās ierakstīju, ka 30 tūkstoši jau sasniegti.
VID uzraksta vēstuli, kas ir visgarākā no tām, ko šogad nācies lasīt par to, kāda papildus informācija vēl jāiesniedz un beigaas akcentē, ka nodokļu maksātājs ir tiesīgs nereģistrēties, ja nav sasniedzis 40 tūkst eur slieksni.
Man loģiski rodas jautājums - ko tad, ja uzņēmums šo slieksni JAU IR sasniedzis, bet VIDam "nav pārliecības" par tā "materiāltehniskajam" iespējām utt (paši zināt formulējumu). T.i. Mēs iesnigtu pieteikumu, viņi pretī -vēstuli par papildus informācijas sniegšanu, bet galu galā izlemj... nereģistrēt, jo VID jau ir tādas tiesības. Tad uzņēmums tālāk dara ko? Nepiemēro PVN?
Ilzex
Ilzex 17.09.2019 21:51
2666 сообщений на сайте
Šajā banānu republikā uz visiem jautājumiem atbilžu, diemžēl, nav.
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 22:12
26981 сообщение на сайте
Ar reģistrēšanos ir visādi. Man ir viens jauns klients, ar kuru sāku strādāt jūlijā. Paskatos viņu banku un redzu, ka no maija līdz jūlijam apgrozījums jau ir pāri 30 tūkstošiem. Saku, ka būtu jāreģistrējas, lai nav tā, ka nodoklis jāmaksā, bet tiesības uz priekšnodokli nav. PVN pieteikumā, ko sniedzām augusta beigās ierakstīju, ka 30 tūkstoši jau sasniegti.
VID uzraksta vēstuli, kas ir visgarākā no tām, ko šogad nācies lasīt par to, kāda papildus informācija vēl jāiesniedz un beigaas akcentē, ka nodokļu maksātājs ir tiesīgs nereģistrēties, ja nav sasniedzis 40 tūkst eur slieksni.
Man loģiski rodas jautājums - ko tad, ja uzņēmums šo slieksni JAU IR sasniedzis, bet VIDam "nav pārliecības" par tā "materiāltehniskajam" iespējām utt (paši zināt formulējumu). T.i. Mēs iesnigtu pieteikumu, viņi pretī -vēstuli par papildus informācijas sniegšanu, bet galu galā izlemj... nereģistrēt, jo VID jau ir tādas tiesības. Tad uzņēmums tālāk dara ko? Nepiemēro PVN?
Ilzex 17.09.2019 21:51
velk tik ilgi , kamēr slieksnis pārsniegts, un nākas vien maksāt budžetā ..
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 18.09.2019 09:56
2557 сообщений на сайте
Nē, nevar
Oscar 17.09.2019 13:39
Var, bet nedrīkst!
Andaz
Andaz 18.09.2019 15:35
27892 сообщения на сайте
nereģistrēt, jo VID jau ir tādas tiesības. Tad uzņēmums tālāk dara ko? Nepiemēro PVN?
Ilzex 17.09.2019 21:51
Открывали пустышку, для мойки. Логично PVN не давали, тогда оказывали услуги в ЕС например.....вот после такого и Налоговая стала отказывать
Otkat
Otkat 18.09.2019 16:37
1239 сообщений на сайте
Es ļoti labi saprotu kādēļ VID vairs nereģistrē kuru katru, kas piesakās. Mani interesē (tīri teorētiski), ko darīt tad, ja uzņēmums jau ir sasniedzis slieksni (tātad jāpieņem, ka tam ir kaut kādas "materiāltehniskās" spējas veikt saimniecisko darbību). Un pieņemsim varbūtību, ka VID atsakās reģistrēt. Sanāk, ka ja tomēr ir vēlme turpināt saimniecisko darbību, tad jādibina jauns uzņēmums, vai arī ja nu reiz reģistrēcija ir atteikta, tad mierīgi turpinām nepiemērot PVN?
Ilzex
Ilzex 19.09.2019 13:50
2666 сообщений на сайте
Es ļoti labi saprotu kādēļ VID vairs nereģistrē kuru katru, kas piesakās. Mani interesē (tīri teorētiski), ko darīt tad, ja uzņēmums jau ir sasniedzis slieksni (tātad jāpieņem, ka tam ir kaut kādas "materiāltehniskās" spējas veikt saimniecisko darbību). Un pieņemsim varbūtību, ka VID atsakās reģistrēt. Sanāk, ka ja tomēr ir vēlme turpināt saimniecisko darbību, tad jādibina jauns uzņēmums, vai arī ja nu reiz reģistrēcija ir atteikta, tad mierīgi turpinām nepiemērot PVN?
Ilzex 19.09.2019 13:50
nāksies pierēķināt PVN brīdī, kad piereģistrēs.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 19.09.2019 14:00
2557 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.