Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Plānotie zudumi (krājumos) jaunam uzņēmumam К списку тем

Plānotie zudumi (krājumos) jaunam uzņēmumam
Labdien!

Ir jautājums, uz kuru neizdevās atrast atbildi, arī pārskatot vecās tēmas. Mazumtirdzniecības uzņēmums, strādā pirmo gadu. Tirdzniecība norit pašapkalpošanās veikalā. Pārdod rūpniecības preces. Saskaņā ar UIN likumu, jānosaka plānotos zudumus. Bet neizdodas atrast nekādus ierobežojumus, cik lieli šie plānotie zudumi var būt. Vai es saprotu pareizi, ka uzņēmums var noteikt pānotos zudumus kaut 50% apmērā no apgrozījuma? Kaut kā neticās....
Ciparinjsh
Ciparinjsh 20.08.2014 10:44
95 сообщений на сайте

Ответы (10)

http://www.vgk.lv/forum/thread/106418-ka-norakstit-kosmetikas-preces#p-1080689
Japaina
Japaina 20.08.2014 12:08
10269 сообщений на сайте
Japaina, paldies Tas, ka jaunam uzņēmumam jānosaka plānotie zudumi ir skaidrs. Bet kas nav skaidrs - cik lielus tos drīkst noteikt, lai VID nesāktu protestēt. No vadības puses ir spiediens tos noteikt maksimāli augstus, bet man kaut kā liekas, ka tas cauri vis neies. Jautājums - vai vēl ir kādi likumdošanas akti, kas šo regulē?
Ciparinjsh
Ciparinjsh 20.08.2014 21:04
95 сообщений на сайте
Man Nolikumā ir šāds teksts:
Pamatojoties uz veiktajiem pētījumiem un ņemot vērā citu uzņēmumu praksi un pieredzi, tiek apstiprināts plānoto preču zudumu normatīvs 2014.gadam– 1,0%.
Domāju, ka tas jau ir pietiekami augsts.
Uzņēmuma vadībai sakiet, ka vēlams noteikt 99% - lai nekad nebūtu jāmaksā UIN.
Aivars007
Aivars007 20.08.2014 21:45
26984 сообщения на сайте
Aivars007, paldies Lai jau vadība nosaka 99% , bet mans darbs ir pabrīdināt un ieteikt adekvātu likmi.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 21.08.2014 10:10
95 сообщений на сайте
Tātad pēc nelielām kalkulācijām esmu nonākusi pie varianta noteikt plānotās zudumu normas 5% apmērā no vidējās krājumu vērtības (pārsvarā norakstīts brāķis, mazliet arī veikalā sabojāta prece, kā arī pašapkalpošanas veikalā nozagta prece). Skatos, ka visos piemēros rēķina normas no realizācijas apjoma, bet likumā/ MK Noteikumos nekur nav noteikts, ka būtu jārēķina attiecībā pret realizāciju. Konkrētajam uzņēmumam ir iepirktas neadekvāti daudz preču, ko īsti nav izredžu šogad pārdot, bet brāķis tika atlasīts no visiem iepirktajiem krājumiem inventarizācijas laikā. Kā tas izskatās?
Ciparinjsh
Ciparinjsh 22.08.2014 11:21
95 сообщений на сайте
Izskatās slikti.
5% - tas ir ļoooooooooooti daudz un nesamērīgi.
Norakstīt varat arī 100%, taču... PVN un UIN ir jāmaksā.
Nekādā gadījumā nav paredzēts, ka uzņēmējs iepirks preces, atskaitīs priekšnodokli, visu norakstīs izdevumos, un nemaksās ne PVN, ne arī UIN.
Padomājiet par šo aspektu.
Aivars007
Aivars007 22.08.2014 11:47
26984 сообщения на сайте
Aha, paldies Bet no krājuma vidējās vērības principā zudumu normu var noteikt?
Ciparinjsh
Ciparinjsh 22.08.2014 12:26
95 сообщений на сайте
Likumā par UIN ir rakstīts, kā aprēķina zudumu normu.
Aivars007
Aivars007 22.08.2014 12:47
26984 сообщения на сайте
Vai tad? Es atrodu tikai MK Noteikumos Nr 556,46.punktā. Nekur nav teikts, ka jārēķina zudumi pret realizāciju. Tātad var rēķināt arī zudumus pret krājumu vidējo vērtību?
Ciparinjsh
Ciparinjsh 22.08.2014 13:29
95 сообщений на сайте
ļoti daudz labas informācijas http://www.***censored***/lat/tagi/?t=kr%C4%81jumi
Andaz
Andaz 22.08.2014 16:05
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.