Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

Kādus grozījumus noteikumos un likumos vajadzētu? К списку тем

Kādus grozījumus noteikumos un likumos vajadzētu?
Skatos, šodien tiek diskutēts par dokumentu ievades datumu.
Gribētos dzirdēt jūsu viedokļus, kādas izmaiņas būtu jāveic grāmatvedības kārtošanas noteikumos.
1. "Nost" ar dokumentu ievades datumu, kā milzīgu pārkāpumu!
2. Dokumentu reģistrācijai jābūt atkarīgai no atskaišu iesniegšanas, piemēram, ja PVN termiņš mēnesis, tad reģistrēšanas laiks ir līdz 20.datumsm ja ceturksnis - tad līdz PVN atskaites perioda 20.datumam(ceturkšān), ja MUN maksātājs, tad realizācijai jābūt reģistrētais līdz 15.datumam bet, ja PVN maksātājs, tad papildus jāskatās PVN datumi (jo, manuprāt VIDs neļaus izslēgt reģistrācijas datumu kā tādu, jo, viņiem vien saprotamu iemeslu ēc, tas ir kaut kāds ārkārtīgi svarīgs datums!).
Andaz
Andaz 13.03.2015 17:39
27892 сообщения на сайте

Ответы (134)



Grāmatvedību kārto tā, lai grāmatvedības jautājumos kvalificēta trešā persona varētu gūt patiesu un skaidru priekšstatu par uzņēmuma finansiālo stāvokli bilances datumā, tā darbības rezultātiem, naudas plūsmu noteiktā laikposmā, kā arī konstatēt katra saimnieciskā darījuma sākumu un izsekot tā norisei.

Grāmatvedības sniegtajai informācijai jābūt patiesai, salīdzināmai, savlaicīgai, nozīmīgai, saprotamai un pilnīgai.

Andaz 17.03.2015 10:33
Manuprāt, visu augstākminēto var lieliski nodrošināt, piemēram, ar nupat Guntagermane minētajām metodēm. Iepriekš minētie ķiņķēziņi nebija burtiski jāuztver Tāpat jau uzraksts uz dokumenta vēl negarantē, ka attiecīgais dokuments šādi ir arī ir iegrāmatots... Tāpat VID nāksies uzmeklēt to reģistrā, ja gribēs pārliecināties.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 17.03.2015 12:20
95 сообщений на сайте
Ciparinjsh - te Jūs aizstāvat, ka nevajag grāmatvedības uzskaiti sakārtot ar grāmatojumiem, bet citā tēmā brīnāties, ka uzņēmumā nevar sadabūt galus, jo nav izejošo dokumentu un EKA. Vai tas nav dīvaini?
Andaz
Andaz 17.03.2015 13:36
27892 сообщения на сайте
Ieliekam vākos bankas konta izrakstu un izdruku no programmas ar grāmatojumiem
Guntagermane 17.03.2015 12:00
Es, personīgi nedrukāju - taupu tinti un papīru. Man ērtāk grāmatojumu pierakstīt pie summas. Tāpat bankā tikai 2310 vai 5310 (ar modifikācijām) un 7750.

Labi, ka Jūs, Gunta, visu izdrukājat, bet lielākā daļa grāmatvežu neko nedrukā, kamēr VIDs nepaprasa. Kases orderus ieskaitot!
Kā teica Ponomarjova k-gs vienā no "Dejo ar zvaigzni" - nekas nav neiespējams cilvēkam ar intelektu! - es viņam piekrītu par visiem 100%! Grāmatvedim, kas izgājis vairāk nekā 2 nedēļu bilancspējīgu grāmatvežu kursus, nav nekādu problēmu uzrakstīt grāmatojumus. Viņam tas ir asinīs. Patīk vai nepatīk, bet jādara, kā zobi jātīra.
Andaz
Andaz 17.03.2015 13:43
27892 сообщения на сайте
Tiesā tiek izskatīts jautājums par nodokļu izkrāpšanu no valsts (t.i. PVN priekšnodoklis).
Lietišķais pierādījums: pavadzīme uz N-tajiem tūkstošiem.
PVN deklarācija precizēta- tajos laikos kad EDS nebija obligāts.
Grāmatvedis pierāda to, ka šo pavadzīmi nav ne acīs redzējis.
Uz visiem dokumentiem ir kontējumi, bet uz tieši TĀS pavadzīmes nav.
Vadītāja mēģinājumi novelt visu vainu uz grāmatvedi izgāžas.
Dinaro
Dinaro 17.03.2015 13:58
8241 сообщение на сайте
Nu re, nemaz tālu nebija jāmeklē.
"Nemodernizācija" attiasnojās.
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 13:59
26981 сообщение на сайте
attiasnojās = attaisnojās
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 14:00
26981 сообщение на сайте
Manuprāt, katrs rīkojas tā, kā ērtāk. Man ērtāk ir atzīmēt grāmatojumus uz dokumentiem, jo pēc tā es zinu, ka dokuments IR ievadīts (bet citi tam var izmantot zīmodziņus vai ķeksīšus vai saulites) Es gan esmu slinka un grāmatojumu datumus un reģistrācijas numurus rakstu tikai tad, ja zinu, ka šim uzņēmumam varētu būt tematiskā pārbaude. Man sistēmā daudz vieglāk ir atrast dokumentu pēc partnera un datuma, nekā pēc reģistrācijas numura.
Un vēl es spītīgi rakstu grāmatojumus ar zīmuli. Šādi uzraksti saglabājas daudz labāk nekā atsevišķu firmu kases čeki, kas pēc pusgada vairs nav salasāmi, bet mani ar zīmuli rakstītie pieraksti ir tādi paši arī pēc 10 gadiem.
Ilzex
Ilzex 17.03.2015 14:16
2666 сообщений на сайте
Ciparinjsh - te Jūs aizstāvat, ka nevajag grāmatvedības uzskaiti sakārtot ar grāmatojumiem, bet citā tēmā brīnāties, ka uzņēmumā nevar sadabūt galus, jo nav izejošo dokumentu un EKA. Vai tas nav dīvaini?
Andaz 17.03.2015 13:36
Šis gan ir uzbrauciens nevietā. Pirmkārt izejošo dokumentu un EKA neesamībai nav saistības ar grāmatojumu rakstīšanu uz dokumentiem. Es neesmu par to lai aizliegtu rakstīt grāmatojumus uz dokumentiem. Es esmu par to, lai kārtību būtu atļauts nodrošināt arī ar citam metodēm (kā jau te iepriekš minēja - piemēram ar reģistra izdruku pa visu mēnesi). Mazā uzņēmumā varbūt tas pat ir ērti rakstīt grāmatojumus, bet lielā uzņēmuma, kur darba process ir automatizēts, tas IR traucējoši.

Jebkurā gadījumā, tēma jau ir aizgājusi oftopikā, es atvainojos. Vienkārši nesapratu, ar ko biju nopelnījusi personisku uzbraucienu
Ciparinjsh
Ciparinjsh 17.03.2015 15:53
95 сообщений на сайте
"oftopikā" - lūdzu, kas tas ir?
Es vēl tikai mācos, esmu iesācējs.
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 16:05
26981 сообщение на сайте
.... bet lielā uzņēmuma, kur darba process ir automatizēts, tas IR traucējoši.

Kā tas ir automatizēts....programmas pašas visu dara?
Japaina
Japaina 17.03.2015 16:12
10269 сообщений на сайте
.... bet lielā uzņēmuma, kur darba process ir automatizēts, tas IR traucējoši.

Kā tas ir automatizēts....programmas pašas visu dara?
Japaina 17.03.2015 16:12
Ziniet Jā-
ja agrāk vadījām banku ar roku- tagad nospiežam pogu un ienesam bankas dokumentus
Dokumentu izveido programma
Klientu pēc datiem programmā sameklē programma
Grāmatojumu pēc programmā izveidotās kontējuma shēmas veido programma
pat dokumentu piesaistes var panākt ka veido programma ( tiesa es vēl neesmu sadūšojusies)
Protams es neatzīstu "programma izdarīja"un lieku veikt pārbaudi bet nu ar roku vairs nevadām un programma pati dara
Cik zinu tas nav augstākais mehanizācijas līmenis bet roku darbs pie dokuemntu tehniskas ievadīšanas stipri samazināts tādēl grāmatvedis var vairāk laika veltīt strādāšanai ar galvu nevis rokām.
Guntagermane
Guntagermane 17.03.2015 16:28
1303 сообщения на сайте
grāmatvedis var vairāk laika veltīt strādāšanai ar galvu
Guntagermane 17.03.2015 16:28
Guntiņ, lai nu kam, bet Jums jau nu būtu jāzina, ka ar galvu māks strādāt tieši tās, kuras ar roku ievada lielāko daļu ciparu! "Automatizētās" parasti brēc - man tā programma PATI visu izdarīja nepareizi un atrast neko neprot. Diemžēl.
Kāpēc nemāca tādu priekšmetu, kā "Kļūdu meklēšana grāmatvedības programmās" vai "datu pārbaude grāmatvedības programmās"?
Andaz
Andaz 17.03.2015 16:43
27892 сообщения на сайте
Man arī programma visu to pašu prot un dara, ja es to lieku.Dokumentupiesaistē man pašai jāieliek ķeksis.
Un tā mana galva arī ir vajadzīga.
Japaina
Japaina 17.03.2015 16:43
10269 сообщений на сайте
ja es to lieku.
Japaina 17.03.2015 16:43
Lūk, atslēgas vārdi!
Andaz
Andaz 17.03.2015 16:45
27892 сообщения на сайте
Pie kļūdu meklēšanas var pateikt, vai ir loģiskā domāšana un teicami pārzin programmas iespējas.
Japaina
Japaina 17.03.2015 16:46
10269 сообщений на сайте
"Guntiņ, lai nu kam, bet Jums jau nu būtu jāzina, ka ar galvu māks strādāt tieši tās, kuras ar roku ievada lielāko daļu ciparu! "Automatizētās":
Ziniet es šo viedokli neatbalstu . uzskatu ka ar galvu māku strādāt bet esmu nonākusi pie atziņas ka -kādēl stundām vadīt bankas dokumentus mocīt acis kas vairs nav tās jaunākās ja to pašu var izdarīt nospiežot pogu un pēc tam strādāt ar datorā esošiem dokumentiem
. Un kā saka viena darvas pile samaitās visu medus trauku- tādēl ne jau visi jaunie pār vienu kārti metami .
Un brēc ne jau automatizētās bet "bilancspējīgās" grāmatvedes kuru skaitam pievienosiem MUN darbinieki - grāmatvežu palīgija MUN ja īpašnieki negribēs pāriet ēnu ekonomikā un nodokļi būs jāmaksā normālā režīmā.
Guntagermane
Guntagermane 17.03.2015 17:46
1303 сообщения на сайте
uzskatu ka ar galvu māku strādāt
Guntagermane 17.03.2015 17:46
Mans komentārs par nemācēšanu galīgi nebija uz Jums mērķēts!
Andaz
Andaz 17.03.2015 17:49
27892 сообщения на сайте
Tas bija man domāts , jo es, lai arī tāpat kā Gunta importēju norēķinu kontu pārskatus no bankas, tomēr vienalga spītīgi konta izrakstā ierakstu arī grāmatojuma numuru. Kontējumu gan nerakstu šajā gadījumā.
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 18:13
26981 сообщение на сайте
Aizmirsu piebilst - es nedrukāju vēlreiz kontu izrakstus ar grāmatojumiem.
Uzskatu, ka pietiek ar vienu bankas konta izrakstu.
Bet... katram savs.
Vienam māte, citam meita, bet trešajam - kleita...
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 18:15
26981 сообщение на сайте
Es neesmu par to lai aizliegtu rakstīt grāmatojumus uz dokumentiem. Es esmu par to, lai kārtību būtu atļauts nodrošināt arī ar citam metodēm (kā jau te iepriekš minēja - piemēram ar reģistra izdruku pa visu mēnesi).
Ciparinjsh 17.03.2015 15:53
Par ko jūs te strīdaties ?
Tas vienmēr ir bijis atļauts

MK noteikumi Nr.585
15. Norādījumu par to, kura grāmatvedības konta kredītā un kura konta debetā ierakstāma saimnieciskā darījuma summa (iegrāmatojums), izdara rakstiski uz papīra formā sagatavota attaisnojuma dokumenta vai viendabīgu dokumentu kopsavilkuma vai nodrošina šī iegrāmatojuma atšifrējumu, ja iegrāmatojumu veic elektroniski, un atbilstoši šim iegrāmatojumam izdara ierakstus attiecīgajos kontos.

"viendabīgu dokumentu kopsavilkumu" pievieno dokumentiem par xx periodu, ja kādam tā ir ērtāk un tad nevajag rakstīt kontējumus uz katra dokumenta, vajag dokus sanumurēt atbilstoši ierakstiem šajā kopsavilkumā
Meek
Meek 17.03.2015 19:54
5652 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.