Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Aptaujas lapa. Help! Filf! Aidez! К списку тем

Aptaujas lapa. Help! Filf! Aidez!
HELP! HILF! AIDEZ!
Man būvniecības uzņēmums palūdza sagatavot atbildi uz VID Aptaujas lapu.
Protams, es tajā Aptaujas lapā neko nesaprotu, jo esmu strādnieks, bet tā kā tagad ļoti daudzi uzņemas izdarīt to, par ko nav nekādas sajēgas, arī es uzņēmos.
1. Ko lai es atbildu – kādi cipari jāieraksta:
Lūdzu, norādiet uzņēmuma klientu procentuālo sadalījumu pēdējo sešu mēnešu laikā:
___ % fiziskas personas;
___ % juridiskas personas.
2. Pie kura vārda likt ķeksīti uz šo jautājumu:
Vai uzņēmumā darbinieki tiek pieņemti darbā pastāvīgam darbam, vai uz noteiktu laiku?
X Jā X Nē
3. Kāds skaitlis jāieraksta atbildē uz šo jautājumu:
Kādi faktori tiek ņemti vērā, nosakot pakalpojuma cenu un kāda ir to struktūra (%) cenas apjomā:
darba laika patēriņš konkrēta darba izpildei – ____ %;

Vai kādam ir bijis gadījums? Varbūt varat atsūtīt metodikas, lai veiktu šos aprēķinus?
Jau iepriekš būšu ļoti pateicīgs par palīdzību. Spiežu roku.
Aivars007
Aivars007 05.06.2015 10:15
26984 сообщения на сайте

Ответы (24)

Metodika
(ļoti īsa, vienkārša un viennozīmīga)

1. VID Aptaujas lapu aizpildīšanai tiek piemēroti "среднепотолочные данные" atbilstoši vadītāja norādījumiem.
Klvn2
Klvn2 05.06.2015 10:21
нет сообщений на сайте
Vai uzņēmumā darbinieki tiek pieņemti darbā pastāvīgam darbam, vai uz noteiktu laiku?
X Jā X Nē
Aivars007 05.06.2015 10:15
А если их два?! Кошмар! Ставьте птичку и там и там.

Kādi faktori tiek ņemti vērā, nosakot pakalpojuma cenu un kāda ir to struktūra (%) cenas apjomā:
darba laika patēriņš konkrēta darba izpildei – ____ %;
Aivars007 05.06.2015 10:15
Тут я - пас (сдаюсь!). Не приходилось делить часы на деньги.

Не знаю, есть ли у г.Петерсоне научное звание, но, видимо, села "писать".
Tehnolog
Tehnolog 05.06.2015 10:35
3127 сообщений на сайте
Es liku personālam 35% (neskaitot vadību) un materiāliem 65% (tas par cenu veidošanās faktoriem)
Ja gribat, varu aizsūtīt savu anketu, kas gatavota pirms pusgada. Iebilžu un jautājumu nebija pēc tam.
Sandra48
Sandra48 05.06.2015 11:02
324 сообщения на сайте
Aivar, Jūs laikam jokojiet, Jūs taču visu ziniet

Es darīju tā / cita nozare/
1. ņēmu visu realizāciju tātad pēdejos 6 menešos un izdalīju cik bija realizacija fiziskām personām pret visu realizaciju un atlikušie % juridiskām.
2. ļoti labs Tehnolog ieteikums.
3. Paņēmu no peļnas zaudējumu aprēķina izdevuma posteņus un visu summu, pieņemot, ka cena veidojas no visiem izdevuma posteņiem, dalīju ar katru posteni piem. algas izmaksas pret visu izdevumu summu utt., protams nesadrumstalojoties sevišķi sīki, posteņus apvienoju pie lielākiem..
Darba laika patēriņs % konkrēta darba izpildei. Nu te gan grūti. Piem cik laiks paiet viena zoba izraušanai piem. Nezinu kā būvniecība - tur varbūt citi darba veidi.
Ilma
Ilma 05.06.2015 11:07
30495 сообщений на сайте
Нам точно такая же анкета пришла на микроскопическое sia. Помуйдохались с ней и отослали. В ответ через три дня пришло - мы вам не верим и вы можете пересчитать и заплатить за последние три года. Основание- зарплата в феврале в 110 евро это 17% от средней зарплаты по Риге. А у нас в феврале вообще почти работы не было. Странные люди- в строительные фирмы рассылают претензии за февраль.
Allastar
Allastar 05.06.2015 11:16
327 сообщений на сайте
Es nejokoju.
Es gribēju atbildēt uz Aptaujas jautājumiem, bet, diemžēl, tas nav iespējams.

1. Klientu procentuālā attiecība.
Kuru klientu - pasūtītāju, piegādātāju vai visu klientu kopā?
Skaitliskā attiecība vai pakalpojumu apjoma (naudas izteiksmē) attiecība?
Atkal - izpildīto pasūtījumu summas vai saņemto pakalpojumu summas? Vai viss kopā - kotletes un mušas?
Vēl - tikai pabeigtie pasūtījumi (kuriem jau izsniegti rēķini), vai arī noslēgtie līgumi?

2. Kā var atbildēt ar "jā" vai "nē", ja jautājumā ir divi vārdi "vai"?
Laikam jāpabeidz vēl kāda augstskola, lai prastu atbildēt.

3. Komentārs par Jūsu atbildi ar Nr.3 - Jūs jau varat "paņemt" vistas (vēlams, izdēto olu skaitu sešos mēnešos), izdalīt ar trušiem (ar ausu skaitu - inventarizācijas dati uz 05.06.2015), sanāks aramzemes platība hektāros - pēc stāvokļa uz 1917.gada17.novembri (pēc jaunā stila).

Acīmredzot, Aptaujas lapas VIDā sacer tādi paši "speciālisti", kādi "speciālisti" viens otram šeit forumā sniedz padomus.
Apzinos un saprotu, ka man šādu "līmeni" nekad nesasniegt.

Lai nu kā citi, es turpmāk vairs neuzņemšos šādus darbus. Žēl, labu naudu apsolīja - samaksāšot piecīti. Tagad izskatās - aizies tas piecītis "gar degunu".
Aivars007
Aivars007 05.06.2015 11:17
26984 сообщения на сайте
А нет . Попутала. 110 евро это у них 14% от средней по Риге.
Allastar
Allastar 05.06.2015 11:26
327 сообщений на сайте
Bet no situācijas jāiziet un atbilde ir jāsniedz kaut arī neiespējama. Kā jau rakstīja Sandra, iesniedzām, un kā par brīnumu no VID pretenziju nebija, laikam paši neko nesaprata.

Nu Jūs Aivar jau variet savas iebildes kadas rakstiet šeit aizsūtīt VID kā savas atbildes. Visi taču saprot, ka jautajumi ir marasmiski, bet tāds jau VID ir pats.
Ilma
Ilma 05.06.2015 11:27
30495 сообщений на сайте
Нам точно такая же анкета пришла на микроскопическое sia. Помуйдохались с ней и отослали. В ответ через три дня пришло - мы вам не верим и вы можете пересчитать и заплатить за последние три года. Основание- зарплата в феврале в 110 евро это 17% от средней зарплаты по Риге. А у нас в феврале вообще почти работы не было. Странные люди- в строительные фирмы рассылают претензии за февраль.
Allastar 05.06.2015 11:16
Man jau arī tas murgs bija par februāri.
Vienā jautājumā ir izdevies viņiem "apskaidrot prātu" - tagad kopējo aprēķināto algu vairs nedala "uz galviņām".
Tagad tomēr skatās stundas likmi.
Jo celtniecībā lielākā daļa ir stundas tarifa likme.

Vēl fascinē jautājums "Cik darbiniekus varat nodrošināt ar darbu visu gadu"?
Interesanti, kā celtnieks var zināt gadu uz priekšu - dabūs pasūtījumu vai nedabūs? Būs darbs vai nebūs?
Laikam arī par zīlnieku jāpiestrādā.
VID-isti laikam dzīvo uz Mēness!
Un ko vispār viņiem dod atbildes uz šādiem idiotiskiem jautājumiem!
Aivars007
Aivars007 05.06.2015 11:27
26984 сообщения на сайте
Bet no situācijas jāiziet un atbilde ir jāsniedz kaut arī neiespējama. Kā jau rakstīja Sandra, iesniedzām, un kā par brīnumu no VID pretenziju nebija, laikam paši neko nesaprata.

Nu Jūs Aivar jau variet savas iebildes kadas rakstiet šeit aizsūtīt VID kā savas atbildes. Visi taču saprot, ka jautajumi ir marasmiski, bet tāds jau VID ir pats.
Ilma 05.06.2015 11:27
Es to arī daru. Nekautrējos.
Un uz idiotismiem atbildes nesniedzu.

"Visi taču saprot, ka jautajumi ir marasmiski,.."
Ja šie "visi" saprot, kāpēc atbild?
Ja visi rakstītu atbildes, ka uz "marasmātiskiem" jautājumiem, kā Jūs rakstāt, nevar atbildēt, tad šādu jautājumu nebūtu.
Es, paldies Dievam, neesmu no sadaļas "visi".
Aivars007
Aivars007 05.06.2015 11:30
26984 сообщения на сайте
Es liku personālam 35% (neskaitot vadību) un materiāliem 65% (tas par cenu veidošanās faktoriem)
Ja gribat, varu aizsūtīt savu anketu, kas gatavota pirms pusgada. Iebilžu un jautājumu nebija pēc tam.
Sandra48 05.06.2015 11:02
Paldies - nevajag.
Ir jau atbildēts.
Jo bija iedots termiņš - trīs vai četras darba dienas.
Laikam ugunsgrēks!
Aivars007
Aivars007 05.06.2015 11:32
26984 сообщения на сайте
Jā Jūs esiet neērts VID.
Uzņēmumi baidas dabūt VID auditu par visiem nodokļiem kā vienreiz rakstijāt, ar VID " umņičaķ" ir grūti. Lai Jums veicas.
Ilma
Ilma 05.06.2015 11:36
30495 сообщений на сайте
Zinu, ka esmu neērts.
Un ne jau tikai VIDam.
Taču... visam ir robežas. Arī tolerancei.
Aivars007
Aivars007 05.06.2015 11:44
26984 сообщения на сайте
Es mēdzu uzrakstīt tā, lai neviens īsti nesaprastu, kas uzrakstīts. Kaut kādam zaļam gurķim, kas to lasa, parasti ir kauns iet pie priekšniecības, lai iztulko. Tā nu līdz šim ir gājis labi.

Aivar!
Šodien taču piektdiena, saulīte spīd.
Vajag vai nu izbraukt ārpus pilsētas, vai pasēdēt kādā āra kafejnīcā un iedzert alu (kafiju, vīnu, kvasu, morsu, kas nu kuram tuvāks).
Ja nu tomēr vēl jāstrādā, tad mani ļoti nomierina šis:
http://dabasdati.lv/lv/kameras2015
izvēlos kādu kameru vai visas un tad man fonā čivina putniņi.
Ilzex
Ilzex 05.06.2015 12:02
2676 сообщений на сайте
iedzert alu
Ilzex 05.06.2015 12:02
Это я покажу жене в назидание.
А по поводу птичек - всё бы хорошо, если бы не видеть, как ворона (видимо из VIDa ) расклевала и выпила одно из яиц в гнезде Jūras ērglis.
Tehnolog
Tehnolog 05.06.2015 12:48
3127 сообщений на сайте
Man vienā firmā šefs uz lūgumu - aprakstiet saimnieciskās darbības pamatprincipus - pajautāja, kā viņiem šķiet, kā lai apraksta koka ēku būvniecību pāris teikumos un aiznesa uz VIDu koka būves tehnisko specifikāciju uz lapām 300 ar tekstu, ka tas pamatprincips šai konkrētai ēkai, bet, ja viņiem nepieciešams, aiznesīs kādām 200.
VIDs neko vairs kopš tā brīža nav jautājis
Andaz
Andaz 05.06.2015 14:22
27892 сообщения на сайте
Acīmredzot, Aptaujas lapas VIDā sacer tādi paši "speciālisti", kādi "speciālisti" viens otram šeit forumā sniedz padomus.
Aivars007 05.06.2015 11:17
сама- бухгалтер есть и в ВИДе- такие спецы везде нарасхват
За разработку гениальных вопросов на дополнительные листы, наверное, премию выписали
Помню, начиналась Аптаус лапа с 3 листов, а теперь за 10 перевалила
Ser
Ser 06.06.2015 01:07
3685 сообщений на сайте
отвечаю тока на вопросы, связанные с оплатой труда
что там про остальное пишет прораб или лоцеклис,даже не читаю
Kel
Kel 06.06.2015 18:16
12066 сообщений на сайте
Скажите, пожалуйста, есть ли какой-то регистр микропредприятий? В анкете надо указать есть ли с ними договора. Как узнать что они микроузнемумсы. Спасибо.
Tonya
Tonya 08.12.2015 19:01
23 сообщения на сайте
https://www6.vid.gov.lv/VID_PDB/MUN
Japaina
Japaina 08.12.2015 20:26
10269 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.