Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

IIN parāds К списку тем

IIN parāds
Sveicināti! Lieta īsumā šāda. Jau ilgus gadus neesmu bijis štata darbinieks, bet "pārticis" vienīgi no autoratlīdzības līgumiem. Es neinteresējos par VID, VID neinteresējās par mani. Par pašnodarbinātā statusu biju dzirdējis, bet kamēr tas nebija obligāts, nepieteicos, biju pārliecināts, ka tie, kas maksā man honorārus, maksā arī visus nodokļus. Pāgājušogad ziemā oficiāli reģistrējos kā nodokļu maksātājs. Pēc pāris nedēļām saņēmu paziņojumu par Iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādu par iepriekšējiem 3 gadiem. Aptuveni trešdaļā no 36 mēnešiem biju iemanījies nopelnīt virs minimālās algas. Par to man aprēķināja nodokļu parādu ap 1000 eiro plus kavējuma nauda par 3 gadiem, p''ec pašnodarbinātas personas nodokļu likmēm.
Teorētiski es saprotu, ka nezināšana neatbrīvo no atbildības. Bet kā gan es ko tādu varēju zināt, ja man nebija ne vismazākā atgādinājuma no VID puses visus 3 gadus. Ja būtu jel kāda informācija, es jau tad būtu kaut vai reģistrējies kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, man nebūtu parādu un nebūtu kavējuma procentu. Juridiski tas šķiet murgs.
Būšu pateicīgs par ieteikumiem šajā sakarā! Ja kādam ir konkrēts risinājums problēmai, varam vienoties par samaksu.
Acperins
Acperins 23.07.2015 15:31
24 сообщения на сайте

Ответы (36)

Acīmredzot būs vien jāpiesākās uz parāda nomaksu, lai arī cik negodīgi tas nešķistu.
Acperins 23.07.2015 16:48
Neredzu te neko negodīgu, nodokļi jāmaksā. Kad pienāks pensijas gadi, tad bļaus, ka valsts neko nemaksā.
Japaina
Japaina 23.07.2015 16:56
10269 сообщений на сайте
Pēc pāris nedēļām saņēmu paziņojumu par Iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādu par iepriekšējiem 3 gadiem.
Acperins 23.07.2015 15:31
Tad iznāk, ka izmaksātājs arī IIN nav ieturējis? Neesiet slinks un paskatieties līgumā (ja tāds ir), cik tad ir izmaksāts.

Domāju, ka jautājuma autors ir uzrakstījis tikai daļu no problēmas.
Aivars007 23.07.2015 16:28
Piekrītu Aivaram.
Japaina 23.07.2015 16:52
Да не злобствуйте. Неудержанный ИИН с получателя не взыскивают. Его платит лицо, выплатившее доход без удержания.
Попутал человек налоги. У творческих людей это встречается. Мы, поди ж, тоже не особо сведущи в делах искусства. Да и оптимизаторов среди нашего брата (сестры) хватает.
Maija
Maija 23.07.2015 16:58
28223 сообщения на сайте
Nu nav man nekādu zemūdens akmeņu. Ja ir kādas aizdomas - jautājiet - atbildēšu. Bet jēga tam visam nav, cik noprotu. Te nekas nav līdzams.
Acperins 23.07.2015 16:56
Es jau uzdevu konkrētu jautājumu=> vai izmaksātājs ieturēja IIN?
Japaina
Japaina 23.07.2015 16:59
10269 сообщений на сайте
Tad iznāk, ka izmaksātājs arī IIN nav ieturējis? Neesiet slinks un paskatieties līgumā (ja tāds ir), cik tad ir izmaksāts.
Japaina 23.07.2015 16:52
Ar līgumiem būs problēmas - tur man drausmīga kaudze ar tiem. Katru mēnesi no dažādiem kantoriem saņēmu 3 - 5 honorārus par nelielām summām 20 - 70 eiro. VIDā sanāca baisa rēķināšana, kurā mēnesī ir minimālā pārsniegta, kurā nav. Man tos pat izdrukāja kaut kādā nesakarīgā blāķī, nebija precīzā secībā pēc datumiem.
Acperins
Acperins 23.07.2015 17:01
24 сообщения на сайте
Попутал человек налоги.
Maija 23.07.2015 16:58
Nu, jā, aizmirsu, ka šodien zīlēšanas diena. Ir redzēti arī tādi brīnumi, ka no autoratlīdzības nav tas nodoklis ieturēts.
Japaina
Japaina 23.07.2015 17:02
10269 сообщений на сайте
Да-да, ещё про учителей, полицейских, врачей и оборону забыли помянуть, взывая к совести тех, кто не уехал в Ирландию.
Tt7
Tt7 23.07.2015 17:02
37863 сообщения на сайте
Ja domāts ienākumu nodoklis - jā, ar to viss kārtībā. Vismaz VIDam nebija nekādu iebildumu, man aprēķināja nodokļa pārmaksu par iepriekšējiem gadiem un atskaitīja no nodokļu parāda (procenti to jau gandrīz ir aprijuši)
Acperins
Acperins 23.07.2015 17:04
24 сообщения на сайте
Ar līgumiem būs problēmas - tur man drausmīga kaudze ar tiem. Katru mēnesi no dažādiem kantoriem saņēmu 3 - 5 honorārus par nelielām summām 20 - 70 eiro. VIDā sanāca baisa rēķināšana, kurā mēnesī ir minimālā pārsniegta, kurā nav. Man tos pat izdrukāja kaut kādā nesakarīgā blāķī, nebija precīzā secībā pēc datumiem.
Acperins 23.07.2015 17:01
Tik nu būtu jāzin => ja ir līgums par € 70, cik saņem uz rokas - €70 vai mīnuss IIN.
Meklējiet grāmatvedi, kurš var palīdzēt.
Japaina
Japaina 23.07.2015 17:07
10269 сообщений на сайте
Да-да, ещё про учителей, полицейских, врачей и оборону забыли помянуть, взывая к совести тех, кто не уехал в Ирландию.
Tt7 23.07.2015 17:02
Jūs atbalstiet nodokļu nemaksāšanu?
Ja domāts ienākumu nodoklis - jā, ar to viss kārtībā. Vismaz VIDam nebija nekādu iebildumu, man aprēķināja nodokļa pārmaksu par iepriekšējiem gadiem un atskaitīja no nodokļu parāda (procenti to jau gandrīz ir aprijuši)
Acperins 23.07.2015 17:04
Nu, skaidrs.
Japaina
Japaina 23.07.2015 17:10
10269 сообщений на сайте
Cik atceros no iegaumētā, tad sistēma bija tāda (aptuvenas proporcijas): manis saņemtā summa - 70, summa ko izmaksāja kantoris - 110 (līdz tam nebija ne jausmas cik tā ir, kamēr VIDā neredzēju, bet aprēķinus izveica no tās), tad attaisnotie izdevumi vai darba izdevumi - 7 eiro. Kaut kā tā.
Acperins
Acperins 23.07.2015 17:14
24 сообщения на сайте
Kas tad Jums iesniedza tos Pašnodarbinātā paziņojumus, kurus Jūs vēlējāties precizēt, un kurus precizēt VID neatļāva, jo likums to nepieļauj?
Un Jūs vēl rakstāt - VISU uzrakstīju.
Pa pusei Jūs te "visu" rakstāt.
Nedomāju, ka ļaunprātīgi. Ticu, ka nezināšanas dēļ.
Taču... nezināšana patiešām neatbrīvo no atbildības.

Grāmatvedis jāmeklē kaut vai tāpēc, lai palīdzētu tikt ar visu galā ar iespējams mazākām sāpēm.

Es nepiesakos par konsultantu, taču no pieredzes zinu, ka dažkārt tomēr var precizēt arī to, ko "nevar" precizēt.
Darbs ir liels, taču skaidrību iegūt var. Un ja ir pierādāma skaidrība, var arī mēģināt samazināt gan aprēķināto nodokli, gan arī sankcijas.
Galu galā ir tāda EDS, un ir arī bankas konta izdrukas. Ne jau aploksnē to naudu Jums visi atsūtīja, cienījamo mākslEniek!
Aivars007
Aivars007 23.07.2015 17:25
26984 сообщения на сайте
Biju izlasījis par attaisnotajiem izdevumiem (vai ko tamlīdzīgu), tad, nu, ļavos kārdinājumam atbrīvoties no parāda un iekļāvu izdevumos visu, ko it kā likums paredz. Kā izrādījās, par vēlu. Sākumā gan uz VIDu tai pašā EDSā rakstīju vienkār4ši apjukušas vēstules - ko man tagad iesākt un vai viņi nudien ir pārliecināti, ka viss aprēķināts pareizi un likumīgi? Tikai vēlāk saņēmos uz ko konstruktīvāku.
Neesmu jau pilnīgs plānprātiņš, bet no grāmatvedibas un jurisdikcijas vienmēr esmu turējies pa gabalu - likuma punkts tāds, apakšpunkts tāds, apakšpunkta labojums tāds, tāda un šitāda gada redakcija un to piemērojot jāvadās no likuma tāda un šitāda.... Man tā ir ķīniešu abece, kurai noteikumus maina kas un kadf vien vēlas. Tas periods man tiešām bija traks - krīze, ar darbiem bēdīgi, nesen piedzimusi meita, iekrājās komunālie parādi, draugu parādi, tad ātro kredītu parādi un kad jau šķita, ka nu jau sāku saskatīt ūdens virsmu - valsts iestāde mani pagrūž atpakaļ zem ūdens. Ok, tagad jau pat laikam tikšu galā ar šī parāda nomaksu pa gadu, ja nekas neatgadīsies. Bet pat tas man viņiem ir jālūdz - "Vai es, lūdzu, nevarētu netaisnīgi piespriesto, pārmērīgo parādu nomaksāt pa daļām?" Kaut kā šķērmi no tā visa.
Acperins
Acperins 23.07.2015 17:41
24 сообщения на сайте
parādu VID visdrīzāk jums sadalīs daļās, bet nesaprotu jūsu slinkumu..jūs kaut ko esat dzirdējis...
ja es kaut ko tādu dzirdu, tad mēģinu rakt dziļumā, nevis cerēt, ka gan jau iznesīs cauri...
tikai nesaprotu, kamdēļ iet runa par IIN,
vajadzēja jau VSAOI maksāt un par tiem varētu būt parāds, nevis IIN
Mu-maija
Mu-maija 23.07.2015 22:16
15862 сообщения на сайте
MākslEnieki taču dzīvo citā pasaulē!
Viņi nekad neslimo, mūžam būs jauni, arī pensija viņiem nebūs vajadzīga.
Kādi vēl nodokļi!
Aivars007
Aivars007 23.07.2015 22:26
26984 сообщения на сайте
MākslEnieki taču dzīvo citā pasaulē!
Aivars007 23.07.2015 22:26
Может и dzīvo citā pasaulē!, но в деньгах хорошо понимают
Ауторатлидзибас лигуми составляются обычно очень детально- сумма брутто, атвиеглоюмс 15%, 30% или 40%, в зависимости от вида авторства- актеры, музыканты, певцы, композиторы, костюмеры и т.д., сумма нетто и срок оплаты, условия выполнения авторской работы описываются отдельно и подробно.
Практически у всех макслиниеков есть либо продюссер, либо бухгалтер (обычно родственник), который занимается финансовым потоком.
Если макслиниекс является самозанятым лицом, то к договору прилагается копия аплиецибы и это отражается в договоре.
За соц. выплаты ответственен только получатель вознаграждения. Так же и за ПВН. Когда один самозанятый певец напел в год более 10 тысяч латов и ВИД насчитал ему ПВН, то он тоже предъявлял претензии к тем, кто выплачивал ему гонорары и громко кричала его продюссер, что он только получатель гонораров, а налоги это проблема тех, кто эти гонорары выплачивает
Ser
Ser 25.07.2015 19:44
3685 сообщений на сайте
Labākais risinājums tagad šķiet būtu aiziet uz VID un vienoties par parāda atmaksas grafiku, ja nav uzreiz nauda, ko dot. Ir cilvēki, kas tādās reizēs paliek pārāk emocionāli un dodas uz http://in.kredit.lvun līdzīgiem kantoriem, bet tur procenti ir krietni augstāki. Galu galā 1000 eiro nav mirstamā vaina. Būs mācība, ka pirms, ko darīt jānkonsultējas, lai vēlāk nav jāpārdzīvo. Iespējams, ka nākotnē tā izdodies ietaupīt lielāku summu.
Laciss
Laciss 07.08.2015 19:44
2 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.