Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

ai vai mikrouzņēmumam ir jāmaksā par mani sociālo nodokli no 2017.? К списку тем

ai vai mikrouzņēmumam ir jāmaksā par mani sociālo nodokli no 2017.?
Labdien, es strādāju parastājā firmā ar algu 400eur un mikrouzņemumā ar algu 700eur. Sakiet lūdzu vai mikrouzņēmumam ir jāmaksā par mani sociālo nodokli no 2017. g.? Paldies.
Jelena1
Jelena1 09.11.2016 16:17
1689 сообщений на сайте

Ответы (22)

Ja minētās personas ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātājas, tad 2017.gadā viņām piemēro iemaksu objektu trīs astotdaļu apmērā no minimālās mēneša darba algas jeb 142,50 euro.

Savukārt 2018.gadā iemaksu objektam jābūt ne mazākam par pusi no minimālās mēneša darba algas. Ja nodokļi tiek maksāti vispārējā kārtībā, minētajām personām minimālās iemaksas veic no faktiskā algotā darbā aprēķinātā ienākuma (darba algas).

Minimālās sociālās iemaksas nepiemēro:

pašnodarbinātajiem;
sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa maksātājiem;
iekšzemes darba ņēmējam pie darba devēja ārvalstnieka;
ārvalstu darba ņēmējam pie darba devēja ārvalstnieka.

https://www.vid.gov.lv/lv/par-izmainam-minimalo-socialo-iemaksu-piemerosana-1
Daiga_g
Daiga_g 24.11.2016 10:41
43 сообщения на сайте
Nedomāju, ka vienīgie varianti ir tikai pašnodarbinātais vai ēnu ekonomika. Parastais SIA UIN maksātājs, ja ir nelieli ienākumi, nākamgad noteiktos gadījumos ir izdevīgāks nekā SIA MUN.
Parastajam SIA var nebūt darbinieku un kamēr nav darba ņēmēju, nav jāmaksā sociālais nodoklis. Saņemat 2000 eiro gadā, vienu mēnesi izmaksājat minimālo algu ar nodokļiem (pieņemot un atlaižot DN), pārējais pēc izdevumu atskaitīšanas ir peļņa. UIN 15% un ja izņem dividendes tad 10% IIN.

Jāparēķina, kas izdevīgāk konkrētajā gadījumā. Bet ar ēnu ekonomiku kļūs tikai sarežģītāk. Ļoti daudziem cilvēkiem būs problēmas, ja VID paprasīs norādīt ienākumu avotus, kas atbilst konstatētajiem izdevumiem.
Ilzex
Ilzex 24.11.2016 10:45
2676 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.