Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Pretenzijas un ieteikumi Valsts ieņēmumu dienestam К списку тем

Pretenzijas un ieteikumi Valsts ieņēmumu dienestam
Kopā ar domu biedru grupu apkopojam pretenzijas Valsts ieņēmumu dienestam.
Pašlaik temati ir:
Jauno pārskatu sarežģītās veidlapas.
Metodisko materiālu neesamība saistībā ar jaunajiem pārskatiem.
VID augstu amatpersonu viedoklis:
- par grāmatvežzu kvalifikāciju;
- par pārskatu kvalitāti;
- par grāmatvežu licencēšanu.
VID administrēto pārskatu kontroles "kvalitāte".

Lūdzu, izsakiet savas domas - pretenzijas, ieteikumus.
Lūdzu, konkrēti.
Vizīte vēl nav pieteikta, datums nav zināms.
Šodien saņēmu atbildi - rakstiet mums... Neko es vairāk viņiem nerakstīšu. Vēlos sarunu klātienē, pieprasot sarunas protokolēšanu. Un pēc tam - atbildes rakstveidā.

Ceru uz Jūsu atsaucību.
Aivars007
Aivars007 04.04.2019 16:31
26981 сообщение на сайте

Ответы (102)

"VID neskaidro nodokļu piemērošanu". Kurš tad?
...........................................................
Tieši tā arī ir: piemērošanu drīkst skaidrot tikai un vienīgi Ministru kabinets.

Viss pārējais - viedokļi!
Diemžēl šāda ir kārtība.
Mu-maija
Mu-maija 08.04.2019 14:17
15811 сообщений на сайте
Paldies par apgaismošanu. Šo biju veiksmīgi palaidusi garām..
Aquitania
Aquitania 08.04.2019 14:37
80 сообщений на сайте
No VID var dabūt uzziņu ar piezīme " Ņemot vērā to, ka Valsts ieņēmumu dienestam attiecībā uz uzziņu apstrīdēšanu nav augstākas iestādes, šī uzziņa nav apstrīdama un pārsūdzama."
Sbe
Sbe 08.04.2019 14:45
1170 сообщений на сайте
Aivar! Anotācijā pie likuma ir pavisam citi nosacījumi, kāpēc grib licencēt pakalpojumu sniedzējus (ne grāmatvežus!). Savukārt, VID savos rakstos - pavisam citu iemeslu saka. Man tiešām interesē, kāpēc Saeimai vieni, bet tautai - citi iemesli minēti.
Andaz
Andaz 08.04.2019 17:12
27892 сообщения на сайте
Varbūt tā ir ekstrēma ideja, bet līdzīgi kā VID veido nodokļu maksātāju reitingu, varētu veidot arī grāmatvežu reitingu, kur mīnusi būtu par pārskatu novēlotu iesniegšanu, kļūdām, arī par to, ka klientiem ir nodokļu parādi vai sodi un uzrēķini (šeit gan grāmatvedis ne vienmēr kaut ko var ietekmēt, bet toties būs stimuls atteikties no šādiem klientiem, lai uzturētu savu reputāciju). Kādas problēmas VID varētu būt ar to, lai tīri ar IT metodēm apkopotu "seriālus" nodokļu nemaksātājus vai tos, kam visu laiku ir problēmas ar aplokšņu algām un tad paskatītos, vai nav tā, ka ir noteikts grāmatvežu loks, kas viņus apkalpo?
Ne vienmēr šīs ir grāmatveža darbības (vai bezdarbības) sekas. PVN apstiprina 30 dienu laikā no deklarācijas iesniegšanas dienas. VSAOI jāsamaksā līdz tam pašam 20-ajam, pieņemsim, vadība pieņem lēmumu, VSAOI maksājumu dzēst ar PVN pārmaksu, jo pārmaksa ir lielāka. Kamēr šī PVN pārmaksa nav apstiprināta, pēc visiem reģistriem firma skaitās nodokļu nemaksātājs, līdz saliek ķekšus, ka tomēr NEBIJA nemaksātājs, jo PVN pārmaksa apstiprināta ar to pašu 20-o datumu.

Kas attiecas uz deklarāciju (ne-)sniegšanu, ja klientu nevar sazvanīt, bet ir 20-ais datums, tad sniegt tukšu atskaiti ir ļoti nesmuki. Ja šis klients pazudis bez pēdām, tad tā jau kļūst par manu patvaļu sniegt viņa atskaites. Kas vēl pie tam ir darbs, par kuru man nesamaksās. Nemaz nerunājot par klientiem, kuri nevar atrast visus rēķinus un nākas gaidīt līdz 17-iem lai sniegtu PVN ar to, kas ir...

Man ir kliente, kura ir ļoti sakarīgs, sirsnīgs un godīgs cilvēks. Maksā nodokļus un strādā centīgi, bet nekādīgi nesanāk atcerēties, ka man rēķinus vajag nevis pēc apmaksas, bet pēc izrakstīšanas. Ir pat bijis tā, ka PVN deklarāciju precizēju 4x jo man atnes jaunus rēķinus - cik ētiski ir pēc tā vērtēt mana darba kvalitāti? Un es atkārtoju - klients nav slikts. No viņas atkratīties netaisos, bet arī viņa ir cilvēks un gadās visādi... Parasti problēmu nav.
Aigarsr
Aigarsr 08.04.2019 18:03
208 сообщений на сайте
Neviens neliedz VID iekšienē veidot grāmatvežu reģistru ar reitingiem un veikt pārbaudes tiem, kam reitings ir ļoti zems, bet tai ir jābūt iekšējas lietošanas informācijai, kuru viņi pārbauda un izvērtē reitinga cēloņus un pieņem attiecīgus lēmumus. Publisku reitingu uzturēt objektīvu un patiesu, būtu ļoti grūti, ja ne neiespējami. Ir pārāk daudz apstākļu un šis reitings tieši ietekmētu reputāciju un darbības rezultātus. Kļūda reitinga noteikšanā var reāli radīt zaudējumus.
Aigarsr
Aigarsr 08.04.2019 18:09
208 сообщений на сайте
Kopā ar domu biedru grupu apkopojam pretenzijas Valsts ieņēmumu dienestam.
Pašlaik temati ir:
Jauno pārskatu sarežģītās veidlapas.
Metodisko materiālu neesamība saistībā ar jaunajiem pārskatiem.
VID augstu amatpersonu viedoklis:
- par grāmatvežzu kvalifikāciju;
- par pārskatu kvalitāti;
- par grāmatvežu licencēšanu.
VID administrēto pārskatu kontroles "kvalitāte".

Lūdzu, izsakiet savas domas - pretenzijas, ieteikumus.
Lūdzu, konkrēti.
Vizīte vēl nav pieteikta, datums nav zināms.
Šodien saņēmu atbildi - rakstiet mums... Neko es vairāk viņiem nerakstīšu. Vēlos sarunu klātienē, pieprasot sarunas protokolēšanu. Un pēc tam - atbildes rakstveidā.

Ceru uz Jūsu atsaucību.
Aivars007 04.04.2019 16:31
Es pievienojos jau izskanējušajam viedoklim par to, ka ja VID kritizē Gada pārskatu (un citu mūsu darbu) kvalitāti, tad ir jābūt uzskaitījumam un pamatojumam ar to, kur ir problēmas. Citādi nevar pat saprast vai viņi manus uzskata par labiem, vai sliktiem.
Aigarsr
Aigarsr 08.04.2019 18:17
208 сообщений на сайте
Citādi nevar pat saprast vai viņi manus uzskata par labiem, vai sliktiem.
Aigarsr 08.04.2019 18:17
Kā gan viņi var kritizēt visus gada pārskatus? No cipariem vien viņi nevar izdarīt secinājumus par šo gada pārskatu kvalitāti. Kā zināms, gada pārskatu nevar iesniegt, ja konkrēti cipari neatbildīs EDS formulām. Un ja atbildīs, gada pārskats jau būs korekts. Gribētos domāt, ka viņi runā par gada pārskatiem uzņēmumos, kuros ir veiktas pārbaudes, un viņi ir secinājuši, ka šie gada pārskati neatbilst.
Aivareno
Aivareno 09.04.2019 09:26
6641 сообщение на сайте
Citādi nevar pat saprast vai viņi manus uzskata par labiem, vai sliktiem.
Aigarsr 08.04.2019 18:17
Gribētos domāt, ka viņi runā par gada pārskatiem uzņēmumos, kuros ir veiktas pārbaudes, un viņi ir secinājuši, ka šie gada pārskati neatbilst.
Aivareno 09.04.2019 09:26
Tur jau tā lieta, ka tiek runāts cik slikti ir, bet netiek konkretizēts kas ir slikti, kam ir slikti un beigās neviens nesaprot par ko īsti ir runa.
Aigarsr
Aigarsr 09.04.2019 09:32
208 сообщений на сайте
Кстати, они действительно считают, что заполняя все приложения прямо в ЭДСе ошибок будет меньше? Идиоты...
Albina
Albina 09.04.2019 09:54
64595 сообщений на сайте
Кстати, они действительно считают, что заполняя все приложения прямо в ЭДСе ошибок будет меньше? Идиоты...
Albina 09.04.2019 09:54
Darbu kaut kā jāimitē.
Aigarsr
Aigarsr 09.04.2019 10:05
208 сообщений на сайте
Кстати, они действительно считают, что заполняя все приложения прямо в ЭДСе ошибок будет меньше? Идиоты...
Albina 09.04.2019 09:54
Un uzņēmumi - "viendienīši" grāmatvedi nealgo - pilda arī EDSā, jo VIDs taču visiem stāsta, cik vienkārši tas ir! Kam tas grāmatvedis vispār vajadzīgs, vai ne?
Aivareno
Aivareno 09.04.2019 10:48
6641 сообщение на сайте
Ja par gada pārskatiem - GP likums protams nav VID produkts un kopumā es pat neko pārāk sliku tajā neredzu. Kas man tiešām nepatīk - strukturētā forma EDSā un tai gan kājas aug no VID. Kā jau viss, tas ir bijis domāts, lai "samazinātu administratīvo slogu", bet ne jau nodokļu maksātājiem, bet gan pašam VIDam.
Ja jāsavada kādi pāris gada pārskati, var iztikt. Es tā parēķināju, ka man iesniedzamo GP skaits tuvojas 30. Pagājušā gadā visiem sīkmaņiem savadīju bilances un PZA, pielikumā (piezīmēs) atšifrēju to, kas man likās būtisks, ierakstot, ka nav viss tas, ko likums prasa obligāti norādīt visiem, pielikumu pievienoju kā PDF un miers.

Tagad viss tas pats jāraksta EDS, turklāt kā tas izskatās izdrukā? Tad jau varēja, piemēram, "minimālo" pielikumu izveidot līdzīgi kā UIN deklarāciju - jaatklikšķina - vai jums ir pašu daļas vai akcijas? Jā/Nē. Ja nē, ejam talāk. Ja jā - parādās tabula, kurā to norādīt. Citādi nav tādas normālas vietas, kur ierakstīt, ka uzņēmumam aktīvos nav savu daļu (kas ir spēkā 95-99% Latvijas SIA, vispār nesaprotu, kādēļ GP pielikumā ir īpaši jarāda tas, kas nav praktiski nevienam). Un līdzīgi par nomām, garantijām utt. Ja ir, tad parādās vieta, kur to atspoguļot, ja nav, tad tikai atzīmējam "nē".
Ilzex
Ilzex 09.04.2019 11:53
2666 сообщений на сайте
agad viss tas pats jāraksta EDS, turklāt kā tas izskatās izdrukā? Tad jau varēja, piemēram, "minimālo" pielikumu izveidot līdzīgi kā UIN deklarāciju - jaatklikšķina - vai jums ir pašu daļas vai akcijas? Jā/Nē. Ja nē, ejam talāk. Ja jā - parādās tabula, kurā to norādīt. Citādi nav tādas normālas vietas, kur ierakstīt, ka uzņēmumam aktīvos nav savu daļu (kas ir spēkā 95-99% Latvijas SIA, vispār nesaprotu, kādēļ GP pielikumā ir īpaši jarāda tas, kas nav praktiski nevienam). Un līdzīgi par nomām, garantijām utt. Ja ir, tad parādās vieta, kur to atspoguļot, ja nav, tad tikai atzīmējam "nē".
Вот,золотые слова,только что об этом материлась.
Nak
Nak 09.04.2019 12:04
9201 сообщение на сайте
Я вообще не заполняла то, чего у меня нет
Albina
Albina 09.04.2019 12:29
64595 сообщений на сайте
Es šajos gadījumos daudz "necepos".
Paņēmu likuma 52.p. - precīzi pa punktiem sagatavoju Pielikumu pie GP - atbildot tikai uz šiem jautājumiem.
Un šo Pielikumu 1 pret 1 iekopāju sadaļā "Piezīmes" 1.5.punktā.
Un - Āmen!
Viss nepieciešamais ir paskaidrots, izskaidrots un iesniegts.
Nav bijis neviena jautājuma.
Iespējams, ka esmu ieskaitīts "nekvalitatīvi GP" kategorijā, bet aizrādījumu nav bijis. Ja kas nepatīk - lai raksta. Labosim.
Bet lai negānās pa pagastu, ka visi glupi.
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 12:31
26981 сообщение на сайте
Ilzes priekšlikumiem piekrītu. Tā būtu bijis viskorektāk.
Bet... ierēdņi laikam nespēj saprast vienkāršas lietas.
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 12:31
26981 сообщение на сайте
Tad jau varēja, piemēram, "minimālo" pielikumu izveidot līdzīgi kā UIN deklarāciju - jaatklikšķina - vai jums ir pašu daļas vai akcijas? Jā/Nē. Ja nē, ejam talāk. Ja jā - parādās tabula, kurā to norādīt. Citādi nav tādas normālas vietas, kur ierakstīt, ka uzņēmumam aktīvos nav savu daļu (kas ir spēkā 95-99% Latvijas SIA, vispār nesaprotu, kādēļ GP pielikumā ir īpaši jarāda tas, kas nav praktiski nevienam). Un līdzīgi par nomām, garantijām utt. Ja ir, tad parādās vieta, kur to atspoguļot, ja nav, tad tikai atzīmējam "nē".
Ilzex 09.04.2019 11:53
Ilzes priekšlikumiem piekrītu. Tā būtu bijis viskorektāk.
Bet... ierēdņi laikam nespēj saprast vienkāršas lietas.
Aivars007 09.04.2019 12:31
Tas ir nevis "korektāk", bet tam ir reāli jākļūst par standartu. Nolāpīts, man excelī ir advancētākas formas par dažām viņu atskaitēm.
Aigarsr
Aigarsr 09.04.2019 13:11
208 сообщений на сайте
Nolāpīts, man excelī ir advancētākas formas par dažām viņu atskaitēm.
Aigarsr 09.04.2019 13:11
Mēs Jums ticam, jo ne tikai atskaites, bet arī izdrukas formas ir ar cirvi gatavotas.
Aivareno
Aivareno 09.04.2019 13:19
6641 сообщение на сайте
Aivar, nezinu vai tas piederētos pie šī temata, bet par sūdzībām VID.
Tiko pieņemti grozījumi, 16.04 stāsies spēkā, viss skaisti un brīnišķīgi, ka darbinieki varēs noslēgt vienošanos ar darba devēju par maksātāja prognozētā NM piemērošanu VID prognozētā NM vietā, bet - cik daudzi strādājošie ir spējīgi šo NM paši aprēķināt? Tas beigsies ar to, ka atkal darbs grāmatvedim, no valsts puses. Un te es gribu mest akmeni VID dārziņā ar jautājumu - kāpēc nav izstrādāts online kalkulators šī DNM ērtai un vienkāršai aprēķināšanai, ievadot savu mēneša un/vai gada algu? (vismaz cik es zinu, tāda nav, ja kļūdos, priecāšos par saiti)
Aigarsr
Aigarsr 09.04.2019 23:53
208 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.