Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Трудовое законодательство, трудовые отношения. Охрана труда

COVID-19 vai kā stradāt tālāk? К списку тем

COVID-19 vai kā stradāt tālāk?
Labdien!

Šodien saņemu ziņu no šefa ka grib slēgt uzņemumu uz karantīnu, jo pārdošana nenotiks (pēc prognozēm) prasa lai uzrakstu rīkojumu par visu darbinieku aiziešanu atvaļinājumā, lai pēc tam uz tā pamata kaut kur prasīt kompensāciju. Vai esat kaut ko dzirdējuši par kompensācijām? Kā Jūsu uzņēmumi plāno strādāt un galvenais maksāt algas?
Beacio
Beacio 15.03.2020 14:39
28 сообщений на сайте

Ответы (331)

Es arī esmu nelielā apjukumā - kas tad šajā situācijā īsti skaitās dīkstāve?
Likumā, protams, ierakstīts "... Ja krīzes skarto nozaru darba devējs nenodarbina darbinieku vai neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības (dīkstāve), ...", taču - ja, piemēram, veikals nav slēgts, bet ieņēmumi ir tuvu nullei - tā ir vai nav dīkstāve, pabalsts pienākas vai nepienākas.
Jautājumu ur vairāk nekā atbilžu. Vismaz man.
Man arī bija interesanti un es pazvanīju uz VID par apģerbu veikala pārdēvējam. Viniem viedoklis, ka dikstāve - tikai kad darbinieks sēž mājās, vai kad darba vietā darba nav pavisam -neviena pirkuma. Bet kad kaut-kas viens pirkums bija -tad pārdēvējs strādājs un viņam jāaprēķina darba algu.
Julijatim
Julijatim 02.04.2020 12:40
8799 сообщений на сайте
Es arī esmu nelielā apjukumā - kas tad šajā situācijā īsti skaitās dīkstāve?
Likumā, protams, ierakstīts "... Ja krīzes skarto nozaru darba devējs nenodarbina darbinieku vai neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības (dīkstāve), ...", taču - ja, piemēram, veikals nav slēgts, bet ieņēmumi ir tuvu nullei - tā ir vai nav dīkstāve, pabalsts pienākas vai nepienākas.
Jautājumu ur vairāk nekā atbilžu. Vismaz man.
Aivars007 01.04.2020 09:57
Man arī bija interesanti un es pazvanīju uz VID par apģerbu veikala pārdēvējam. Viniem viedoklis, ka dikstāve - tikai kad darbinieks sēž mājās, vai kad darba vietā darba nav pavisam -neviena pirkuma. Bet kad kaut-kas viens pirkums bija -tad pārdēvējs strādājs un viņam jāaprēķina darba algu.
Julijatim 02.04.2020 12:40
Tieši tā - murgs!
Sanāk, ka valdības mērķis ir - iznīcināt visu, kas vēl atlicis.
Kāda mārrutka dēļ tad ir nosacījums par apgrozījuma samazināšanos?
Tad būtu rakstījuši - apgrozījumam jābūt NULLE! Un tikai tad būs pabalsts!
Kā jau muļķu un idiotu zemē!
Aivars007
Aivars007 02.04.2020 12:44
26981 сообщение на сайте
Šodien darbinieki uzdeva jautājumu, kā tagad viņiem tikt uz darbu, jo līdz šim viņi četri vai pat pieci brauca uz darbu vienā auto (personīgajā). Citas iespējas viņiem no laukiem nav tikt līdz darbam. Varbūt viņiem uzrakstīt izziņu, ka viņi ir darbinieki šā uzņēmuma? Varbūt arī nesodīs, ja policija pārbaudīs?Kādas ir domas?
Inkat
Inkat 02.04.2020 13:20
184 сообщения на сайте
Работникам закрывшегося фитнес-клуба отказали в пособии Что говорить о снижении оборота...
Albina
Albina 02.04.2020 13:33
64594 сообщения на сайте
Manuprāt, VID kā jau iestāde ar samērā "represīvu" skatu punktu, nepareizi interpretē dīkstāves pabalsta jēgu.
Tā kā tas bija domāts - apģērbu veikalam nav ienākumu, darbiniekiem valsts izmaksā pabalstu un labi gan veikalam (nav jāmaksā algas un atbilstosie nodokļi), gan darbiniekam (saņem naudu, nezaudē darbu), gan zināmā mērā valstij (administrēt dīkstāves pabalstu ir vieglāk neka bezdarbnieka pabalstus).
Toties VID nu var izvērsties kārtīgi - izdomāt savu traktējumu, kas ir dīkstāve utt.

Es Julijatim gadījuma nenodarbotos ar tik destruktvu lietu, kā zvanīšanu uz VID. Tur darbinieki pa lielam vēl nav sākuši domāt valstiski un aiz kokiem neredz mežu.

Es vienam savam klientam iesniedzu pieteikumu pabalstam 30.martā un sodien saņēmu ziņu, ka pabalsts izmaksāts. Vienīgi, ka īsti nevar saprast individuālās summas - uzrakstīts X darba devējiem izmaksāts Y eur. Un faktiskā izmaksa vēl nav bijusi (t.i. darbinieki vel nav saņēmuši).
Ilzex
Ilzex 02.04.2020 13:34
2666 сообщений на сайте
Par nokļūšanu uz darbu man patīk mūsu vietējā autobusu pārvadātāja rīcība "vīrusa ierobežošanai". Viņi ir samazinājuši sēdvietu skaitu - katrā otrajā vietā ir aizliegts sēdēt. Bet autobuss pilns un pārējie stāv kājās, klepo uz tiem kas sēž
Dzintarss
Dzintarss 02.04.2020 13:34
245 сообщений на сайте
Par nokļūšanu uz darbu man patīk mūsu vietējā autobusu pārvadātāja rīcība "vīrusa ierobežošanai". Viņi ir samazinājuši sēdvietu skaitu - katrā otrajā vietā ir aizliegts sēdēt. Bet autobuss pilns un pārējie stāv kājās, klepo uz tiem kas sēž
Dzintarss 02.04.2020 13:34
Oriģināli! Man patīk!
Aivars007
Aivars007 02.04.2020 13:44
26981 сообщение на сайте
https://www.delfi.lv/auto/zinas/policija-neverte-ka-parkapumu-ja-viena-auto-brauc-vairak-neka-divas-personas.d?id=52024309
Ilzex
Ilzex 02.04.2020 13:50
2666 сообщений на сайте
Jautājums: Vai policija kontrolē un tiek piemērots sods personām, ja vienā automašīnā pārvietojas vairāk, nekā divas personas?

Atbilde: Valdības pieņemtie ierobežojumi pēc būtības neattiecas uz personu atrašanos privātajās automašīnās. Tomēr varam apstiprināt, ka kontrolējot citus ārkārtējās situācijās ierobežojumus, policija arī preventīvi uzrauga un atsevišķos gadījumos arī pārbauda automašīnas.Gadījumos, ja vairāk, nekā divas personas pārvietojas vienā automašīnā, piemēram, dodoties uz darbu, vai šīs personas ir vienas ģimenes locekļi, šobrīd policijai NAV iemesla vērtēt to kā pārkāpumu.

Atradu arī šādu skaidrojumu VP mājaslapā.
Inkat
Inkat 02.04.2020 13:59
184 сообщения на сайте
Работникам закрывшегося фитнес-клуба отказали в пособии
Albina 02.04.2020 13:33
Чем мотивировали отказ?
Iriss
Iriss 02.04.2020 14:03
12891 сообщение на сайте
Работникам закрывшегося фитнес-клуба отказали в пособии
Albina 02.04.2020 13:33
Чем мотивировали отказ?
Iriss 02.04.2020 14:03
Непонятно, надо у бухгалтера выяснять, я с тренерами разговаривала
Albina
Albina 02.04.2020 14:04
64594 сообщения на сайте
Aivars007 01.04.2020 12:13
Pilnībā piekrītu, galvenais valdībai sevi slavēt soc tīklos un TV ( tā šie laikam sev kādu naudiņu grib dabūt) cik viņi lūk operatīvi un galvenais pareizi spējuši reaģēt uz situāciju. Ja to viņi par tiem 15 kritērijiem uz pabalstu- tad lielāku murgu MK noteikumos neesmu sen lasījusi.
Sola 02.04.2020 09:52
https://press.lv/post/pajders-posle-krizisa-2008-latviya-poteryala-200-000-chelovek-skolko-budet-sejchas-esli-reformatory-v-pravitelstve-ne-uspokoyatsya/
Meek
Meek 02.04.2020 14:31
5648 сообщений на сайте
Atšķirība no 2008.gadakrīzes ir tāda, ka šoreiz šos cilvēkus tā ipaši neviens nekur negaida un grūtības būs visām valstīm. Es saprotu, ka IR SLIKTI, bet tā nav Latvijas valdības vaina, kas tā vien sēž un domā, kā vēl vairāk ieriebt.
Gluži otrādi, es uzskatu, ka Latvijas valdība rīkojas relatīvi labāk nekā daudzkur citur. ASV vispār nesāka neko darīt un Tramps stāstīja, ka viss būs labi, līdz kamēr kāds līdz viņam "aizklauvējās" un tagad viņi rīkojas, bet nokavēto laiku diemžēl nav iespējams atgriezt. Baltkrievija praktiski nevienu netestē un tādēļ viņiem "nav" saslimušo un notiek gan futbola gan hokeja spēles! Lielbritānijā premjers stāstīja, ka dzīvosim kā iepriekš un neslēgsim skolas, līdz arī kāds viņam izstāstīja, cik daudz cilveku mirs, ja neko nedarīs. Itāļi nofilmēja paziņojumu citam valstīm, cik ļoti viņi gribetu, lai laiku varētu pagriezt atpakaļ par kādām 10-14 dienā, ka tad gan viņi neignorētu valdības ieteikumus palikt majās. Piemērus varētu saukt ļoti daudz.

Kritika ir vajadzīga, bet būtu labi, ja tā būtu konstruktīva. Bailes un panika nav veselīgas, bet samazina organisma pretošanās spējas.
Ilzex
Ilzex 02.04.2020 14:45
2666 сообщений на сайте
Šodien darbinieki uzdeva jautājumu, kā tagad viņiem tikt uz darbu, jo līdz šim viņi četri vai pat pieci brauca uz darbu vienā auto (personīgajā). Citas iespējas viņiem no laukiem nav tikt līdz darbam. Varbūt viņiem uzrakstīt izziņu, ka viņi ir darbinieki šā uzņēmuma? Varbūt arī nesodīs, ja policija pārbaudīs?Kādas ir domas?
Inkat 02.04.2020 13:20
Tad kopābraukšana ir saistīta ar profesionālo pienākumu veikšanu, kur var nejevērot 2-2.
Ant_lv
Ant_lv 02.04.2020 15:00
3404 сообщения на сайте
Kritika ir vajadzīga, bet būtu labi, ja tā būtu konstruktīva. Bailes un panika nav veselīgas, bet samazina organisma pretošanās spējas.
Ilzex 02.04.2020 14:45
Es viņam piekritu taj ziņā, ka tagad nav īstais laiks pašvaldību un nodokļu reformu turpināšanai, uz ko uzstāj Kariņš
Meek
Meek 02.04.2020 15:06
5648 сообщений на сайте
Info no VID:

"Svarīga ziņa pašnodarbinātajiem!
Publicēts: 02.04.2020. 06.56

Ministru kabineta noteikumi, kas paredz iespēju pašnodarbinātajiem pretendēt uz dīkstāves pabalstu, var stāties spēkā nākamajā dienā pēc tam, kad tie ir publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis". Tā kā līdz 01.04.2020 dienas beigām “Latvijas vēstnesī” šie noteikumi vēl nebija publiskoti, tie, pretēji iepriekš ziņotajam, 02.04.2020 spēkā nav stājušies un VID EDS sistēmā pabalstam pieteikties nav iespējams. "(C)
Leda
Leda 02.04.2020 15:22
128 сообщений на сайте
Info no MK:
O2.04.2020.

" Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz administratīvo atbildību par dīkstāves pabalsta saņemšanas noteikumu pārkāpšanu – informācijas neiesniegšanu vai nepatiesas informācijas sniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam, informēja ministrijā.

"Lai nodrošinātu, ka valsts budžeta līdzekļi netiktu nelietderīgi izmantoti vai izšķērdēti, izmaksājot un piedzenot nepamatoti pieprasītos dīkstāves pabalstus, ir nepieciešams paredzēt atbildību par nepatiesas informācijas sniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam, kā arī par tādas informācijas nepaziņošanu, kas ir pamats dīkstāves pabalsta izmaksas pārtraukšanai, " saka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Grozījumi paredz naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim līdz 1500 eiro, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā. Grozījumi vēl jāpieņem Saeimai, tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas." (C,Delfi)
Leda
Leda 02.04.2020 17:56
128 сообщений на сайте
Divi mēneši līdz LAPK norietam un joprojām tajā tiek veikti grozījumi. Jūs nopietni?
Ant_lv
Ant_lv 02.04.2020 19:02
3404 сообщения на сайте
MK pārtop jau par likumdevēju :))

"Valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstīja grozījumus likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”, paredzot Ministru kabinetam tiesības vairākkārt lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Savukārt ar likuma grozījumiem paredzēts noteikt, ka Ministru kabinetam būs tiesības vairākkārt lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.

Gala lēmums par likuma izmaiņām vēl būs jāpieņem Saeimai." (C,skaties)
Leda
Leda 02.04.2020 21:17
128 сообщений на сайте
Улыбнитесь
https://www.liepajniekiem.lv/aktiva-zona/dienas-prieks-kanariju-salas-dinozaurs-dodas-izmest-gruzus/
Meek
Meek 04.04.2020 11:38
5648 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.