Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Самозанятый и налоги на единый счет К списку тем

Самозанятый и налоги на единый счет
посоветуйте пожалуйста, как лучше учитывать платежи налогов с 01,01,2021- ситуация: всегда плачу сумму налогов вперед,т.е. авансом (т.к. сумма значительная). До 2021 платила соц.налог и подоходный на разные счета, соответственно, и в журнале доходов-расходов указывала суммы именно так: соц.налог -в полном объеме, и ПНН- в колонку Расходы, не относящиеся к ПНН. а как теперь указывать перечисленные суммы налогов, если в ЕДС эти суммы теперь указываются или в Переплате, или же в Нераспределенных? а ведь это важно при подсчете доходов за квартал...
Viksa
Viksa 08.03.2021 10:15
1506 сообщений на сайте

Ответы (33)

Sāksim ar to, ka aprēķinot apliekamo ienākumu par ceturksni, samaksātais sociālais nodoklis par sevi (SDV) nav jāņem vērā.
To ņem vērā tikai, sagatavojot IIN gada deklarāciju.
Un arī tad - nevis faktiski samaksāto, bet aprēķināto - četru ceturkšnu Pašnodarbinātā ziņojumu kopsummu par attiecīgo taksācijas periodu.
Šajos aprēķinos nav nozīmes tam, uz kādu kontu bankā Jūs veicāt pārskaitījumus.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 10:26
26984 сообщения на сайте
позвольте с Вами не согласится.
Из методики учета простой записи :
20.ailē “Izdevumi, kas saistīti ar citiem saimnieciskās darbības veidiem,
iekļaujami pilnā apmērā” norāda izdevumus, kas saistīti ar citiem saimnieciskās
darbības veidiem, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, ko persona
maksājusi par sevi kā par pašnodarbinātu personu,.....
Для расчета налога соц.налога за квартал : доходы - расходы и уже от разницы рассчитывается соц.налог, а в сумму расходов включается уплаченный соц.налог...
Viksa
Viksa 08.03.2021 14:28
1506 сообщений на сайте
Varat arī не согласится. Man taču vienalga.
Pieļauju, ka nesapratāt, ko es atbildēju.
Dariet tā, kā Jums patīk. Man jau nebūs jāatbild par Jūsu nepareizi aprēķinātu nodokli.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 14:32
26984 сообщения на сайте
На сайте https://www.***censored***/ в разделе мнение эксперта показывают пример, где для подсчёта соц. налога в расходах снимают уплаченный соц налог. Я им написала, что это неправильно, что социальный налог учитывается только для расчёта подоходного. Правда мне никто не ответил. Собираюсь им позвонить.
Lulasevi
Lulasevi 08.03.2021 14:54
1481 сообщение на сайте
спасибо за ответ, Вы были правы- нашла ответ в методике по определению объета соц.платежей для самозанятых.
Viksa
Viksa 08.03.2021 15:00
1506 сообщений на сайте
спасибо за ответ, Вы были правы- нашла ответ в методике по определению объета соц.платежей для самозанятых.
Viksa 08.03.2021 15:00
Labdien!
Man tieši arī šis jautājums aktuāls. Kur jūs atradāt šo piemēru - metodikā, kas ir VID mājas lapā? Es jau vairākas reizes pārlasu, un nevaru atrast to, ka, rēķinot VSAOI, izdevumos nevar iekļaut par sevi veiktās VSAOI.
Insi
Insi 08.03.2021 16:39
352 сообщения на сайте
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/pasnodarbinata_valsts_socialas_apdrosinasanas_obligatas_iemaksas01.pdf

7. lpp.
Zaneoga
Zaneoga 08.03.2021 17:51
156 сообщений на сайте
спасибо за ответ, Вы были правы- нашла ответ в методике по определению объета соц.платежей для самозанятых.
Viksa 08.03.2021 15:00
Labdien!
Man tieši arī šis jautājums aktuāls. Kur jūs atradāt šo piemēru - metodikā, kas ir VID mājas lapā? Es jau vairākas reizes pārlasu, un nevaru atrast to, ka, rēķinot VSAOI, izdevumos nevar iekļaut par sevi veiktās VSAOI.
Insi 08.03.2021 16:39
A vienkārši ieslēgt loģisko domāšanu?
Nodoklis nodoklī?
Kādu te vēl metodiku vajag!
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 18:16
26984 сообщения на сайте

A vienkārši ieslēgt loģisko domāšanu?
Nodoklis nodoklī?
Kādu te vēl metodiku vajag!
Nu vispār jau, kad parādījās 5% nodoklis un kļuva aktuālāks šis aprēķināšanas un izdevumu jautājums, gan VID, gan zināmā pašnodarbināto speciāliste I.Leibus skaidroja, ka vienkāršā ieraksta grāmatvedībā ir pilnīgi ok arī šos izdevumus pieskaitīt, rēķinot nodokļa objektu. Jā, nu sanāk tā kā neloģiski, tāpat arī tas, ka divkāršā ieraksta grāmatvedības veicējiem šāda opcija nebija, līdz ar to netaisnīgi, bet nu tāda uzskaite atbilda noteikumiem. Neesmu gan iedziļinājusies, vai arī noteikumos kaut kur ir izmaiņas, kas šo precizē, bet nu vismaz tagad metodiskajā materiālā tas ir pateikts.
Zaneoga
Zaneoga 08.03.2021 18:42
156 сообщений на сайте
Es gan ļoti šaubos, ka I.Leibus varēja tā skaidrot.
Pie pirmās izdevības viņai to pajautāšu.
Ir viena cita "speciāliste", kas līdzīgos jautājumos skaidro muļķības, bet par I.Leibus ļoooti šaubos.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 18:53
26984 сообщения на сайте
Zinu, ka Jūs ifinanses neciešat, tāpēc linku nav ko dot , bet 11.05.2018 ir tur viņas raksts. Šitā te tur stāv rakstīts:

"Pašnodarbinātajiem, kas kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā atbilstoši kases principam, par 1.ceturksni samaksātās VSAOI ir aprīļa izdevumi, par 2.ceturksni veiktās VSAOI – jūlija izdevumi utt. Tātad, aprēķinot VSAOI par aprīli, iemaksu objektu samazina par 1.cetukšņa VSAOI maksājumiem. Savukārt nākamā gada janvārī veiktās iemaksas par gada pēdējo ceturksni samazinās VSAOI objektu janvārī." Utt.

Arī viņa tur min no VID saņemto skaidrojumu. Tā ka tādas vadlīnijas savulaik ir bijušas.
Zaneoga
Zaneoga 08.03.2021 20:18
156 сообщений на сайте
Iespējams. iFinanses es patiešām necienu - tieši šādu iemeslu dēļ - ka tur tiek tiražētas dažādas muļķības.
Es Ingūnas kundzei patiešām pajautāšu, kad nākamajā reizē ar viņu runāšu.
Speciāli traucēt viņu nevēlos, jo ļoti cienu.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 21:49
26984 сообщения на сайте
Zaneoga 08.03.2021 17:51
Labdien!
Liels paldies, ka veltījāt laiku un atsūtījāt linku. Šī laikam ir arī vienīgā vieta, kas konkrēti paskaidro, ka pašnodarbinātā VSAOI "jāņem ārā" no izdevumiem.
Insi
Insi 09.03.2021 11:02
352 сообщения на сайте
спасибо за ответ, Вы были правы- нашла ответ в методике по определению объета соц.платежей для самозанятых.
Viksa 08.03.2021 15:00
Labdien!
Man tieši arī šis jautājums aktuāls. Kur jūs atradāt šo piemēru - metodikā, kas ir VID mājas lapā? Es jau vairākas reizes pārlasu, un nevaru atrast to, ka, rēķinot VSAOI, izdevumos nevar iekļaut par sevi veiktās VSAOI.
Insi 08.03.2021 16:39
A vienkārši ieslēgt loģisko domāšanu?
Nodoklis nodoklī?
Kādu te vēl metodiku vajag!
Aivars007 08.03.2021 18:16
Nezinu kā Jūs, bet es gan savā darbā cenšos atrast normatīvo bāzi vai metodiku, uz kā balstīties. Diez vai, piemēram, audita gadījumā varēšu kā argumentu likt pretī savu loģiku.
Insi
Insi 09.03.2021 11:06
352 сообщения на сайте
спасибо за ответ, Вы были правы- нашла ответ в методике по определению объета соц.платежей для самозанятых.
Viksa 08.03.2021 15:00
Labdien!
Man tieši arī šis jautājums aktuāls. Kur jūs atradāt šo piemēru - metodikā, kas ir VID mājas lapā? Es jau vairākas reizes pārlasu, un nevaru atrast to, ka, rēķinot VSAOI, izdevumos nevar iekļaut par sevi veiktās VSAOI.
Insi 08.03.2021 16:39
A vienkārši ieslēgt loģisko domāšanu?
Nodoklis nodoklī?
Kādu te vēl metodiku vajag!
Aivars007 08.03.2021 18:16
Nezinu kā Jūs, bet es gan savā darbā cenšos atrast normatīvo bāzi vai metodiku, uz kā balstīties. Diez vai, piemēram, audita gadījumā varēšu kā argumentu likt pretī savu loģiku.
Insi 09.03.2021 11:06
Nestrīdos.
Vienīgi - Metodika NAV normatīvais akts.
Tā ir tikai padoms. Arī raksti žurnālos un citur nav normatīvie akti. Arī vgk padomi - tikai pārdomām.
Vai atradāt normatīvo aktu, kurā minēts, ka sociālais nodoklis iekļaujams ceturkšņa apliekamā ienākuma aprēķinā?
Aivars007
Aivars007 09.03.2021 11:13
26984 сообщения на сайте
спасибо за ответ, Вы были правы- нашла ответ в методике по определению объета соц.платежей для самозанятых.
Viksa 08.03.2021 15:00
Labdien!
Man tieši arī šis jautājums aktuāls. Kur jūs atradāt šo piemēru - metodikā, kas ir VID mājas lapā? Es jau vairākas reizes pārlasu, un nevaru atrast to, ka, rēķinot VSAOI, izdevumos nevar iekļaut par sevi veiktās VSAOI.
Insi 08.03.2021 16:39
A vienkārši ieslēgt loģisko domāšanu?
Nodoklis nodoklī?
Kādu te vēl metodiku vajag!
Aivars007 08.03.2021 18:16
Nezinu kā Jūs, bet es gan savā darbā cenšos atrast normatīvo bāzi vai metodiku, uz kā balstīties. Diez vai, piemēram, audita gadījumā varēšu kā argumentu likt pretī savu loģiku.
Insi 09.03.2021 11:06
Nestrīdos.
Vienīgi - Metodika NAV normatīvais akts.
Tā ir tikai padoms. Arī raksti žurnālos un citur nav normatīvie akti. Arī vgk padomi - tikai pārdomām.
Vai atradāt normatīvo aktu, kurā minēts, ka sociālais nodoklis iekļaujams ceturkšņa apliekamā ienākuma aprēķinā?
Aivars007 09.03.2021 11:13
Pilnīgi Jums piekrītu, ka metodika nav normatīvais akts. Tāpēc arī minēju, ka šajā metodikā laikam ir vienīgā vieta, kur minēts par soc. nodokļa "izņemšanu" no izdevumiem.
Insi
Insi 09.03.2021 12:22
352 сообщения на сайте
To normatīvo aktu neatradu.
Insi
Insi 09.03.2021 12:27
352 сообщения на сайте
Tāpēc paliek jautājums - vai priekš VIDa būtu pietiekams arguments, kas balstīts uz loģiku?
Insi
Insi 09.03.2021 12:31
352 сообщения на сайте
....uz to tika saņemta šāda atbilde no VID Sabiedrisko attiecību daļas:

“Apstiprinām Jūsu viedokli par to, ka personām, kas kārto grāmatvedību vienkārša ieraksta sistēmā tā pat kā līdz šīm, valsts budžetā samaksāto VSAOI (gan 32,15% un arī 5%) par 1.ceturksniir jāuzrāda saimnieciskās darbības izdevumos. Līdz ar to, aprīļa mēneša VSAOI objekts par šo maksājumu tiks samazināts.
Otkat
Otkat 09.03.2021 12:43
1274 сообщения на сайте
MK noteikumi Nr.188 nosaka, ka žurnāla:

20. ailē "Izdevumi, kas saistīti ar citiem saimnieciskās darbības veidiem, iekļaujami pilnā apmērā" norāda arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, ko persona maksājusi par sevi kā par pašnodarbinātu personu, ja tās saimnieciskā darbība nav tikai lauksaimnieciskā ražošana (arī iekšējo ūdeņu zivsaimniecība un lauku tūrisms) (20.20.2.punkts)
Otkat
Otkat 09.03.2021 12:46
1274 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.