Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Самозанятый и налоги на единый счет К списку тем

Самозанятый и налоги на единый счет
посоветуйте пожалуйста, как лучше учитывать платежи налогов с 01,01,2021- ситуация: всегда плачу сумму налогов вперед,т.е. авансом (т.к. сумма значительная). До 2021 платила соц.налог и подоходный на разные счета, соответственно, и в журнале доходов-расходов указывала суммы именно так: соц.налог -в полном объеме, и ПНН- в колонку Расходы, не относящиеся к ПНН. а как теперь указывать перечисленные суммы налогов, если в ЕДС эти суммы теперь указываются или в Переплате, или же в Нераспределенных? а ведь это важно при подсчете доходов за квартал...
Viksa
Viksa 08.03.2021 10:15
1506 сообщений на сайте

Ответы (33)

Veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas nav uzskatāmas par izdevumiem, kas saistīti ar ienākumu gūšanu un netiek ņemtas vērā nosakot apliekamo objektu no kura veicamas sociālās iemaksas.

Bet, protams, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas jāuzrāda saimnieciskās darbības izdevumos iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas vajadzībām.
Giza
Giza 09.03.2021 13:44
6496 сообщений на сайте
MK noteikumi Nr.188 nosaka, ka žurnāla:

20. ailē "Izdevumi, kas saistīti ar citiem saimnieciskās darbības veidiem, iekļaujami pilnā apmērā" norāda arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, ko persona maksājusi par sevi kā par pašnodarbinātu personu, ja tās saimnieciskā darbība nav tikai lauksaimnieciskā ražošana (arī iekšējo ūdeņu zivsaimniecība un lauku tūrisms) (20.20.2.punkts)
Otkat 09.03.2021 12:46
Это относится к ПНН. При расчете соц.налога уплаченные соц.платежи ну никак не могут учитываться.
Albina
Albina 09.03.2021 13:51
64700 сообщений на сайте
Varam diskutēt bezgalīgi.
Es nezinu, kurš un kāpēc rakstīja tādu Metodiku un dažādus dīvainus skaidrojumus.
Es uzskatu, ka man piemīt loģiskā domāšana, un es no tās neatkāpšos ne soli.
Kā to pierādīt VIDam? Elementāri - man nekas nav jāpierāda. VIDam jāpierāda, ka es esmu nepareizi piemērojis normatīvo aktu prasības nodokļu aprēķinos. Un viņu Metodika man nav normatīvais akts!
Sociālais nodoklis ir pats par sevi, IIN ir pats par sevi.
Protams, sociālais nodoklis IR attaisnotie izdevumi, taču... IIN aprēķina vajadzībām.
Normatīvie akti arī ir jālasa secīgi, kā arī pašam ir jādomā līdzi.
Visi dzīves gadījumi tajos nekad nav ierakstīti. Arī nianses bieži vien ir palikušas "aiz kadra".
Kā aizvien - MVVNACFDV
Aivars007
Aivars007 09.03.2021 14:00
26984 сообщения на сайте
....uz to tika saņemta šāda atbilde no VID Sabiedrisko attiecību daļas:

“Apstiprinām Jūsu viedokli par to, ka personām, kas kārto grāmatvedību vienkārša ieraksta sistēmā tā pat kā līdz šīm, valsts budžetā samaksāto VSAOI (gan 32,15% un arī 5%) par 1.ceturksniir jāuzrāda saimnieciskās darbības izdevumos. Līdz ar to, aprīļa mēneša VSAOI objekts par šo maksājumu tiks samazināts.
Otkat 09.03.2021 12:43
Nu redziet, arī VIDā katram sava loģika (atšķirīga kā metodikā).
Insi
Insi 09.03.2021 14:35
352 сообщения на сайте
Varam diskutēt bezgalīgi.
Es nezinu, kurš un kāpēc rakstīja tādu Metodiku un dažādus dīvainus skaidrojumus.
Es uzskatu, ka man piemīt loģiskā domāšana, un es no tās neatkāpšos ne soli.
Kā to pierādīt VIDam? Elementāri - man nekas nav jāpierāda. VIDam jāpierāda, ka es esmu nepareizi piemērojis normatīvo aktu prasības nodokļu aprēķinos. Un viņu Metodika man nav normatīvais akts!
Sociālais nodoklis ir pats par sevi, IIN ir pats par sevi.
Protams, sociālais nodoklis IR attaisnotie izdevumi, taču... IIN aprēķina vajadzībām.
Normatīvie akti arī ir jālasa secīgi, kā arī pašam ir jādomā līdzi.
Visi dzīves gadījumi tajos nekad nav ierakstīti. Arī nianses bieži vien ir palikušas "aiz kadra".
Kā aizvien - MVVNACFDV
Aivars007 09.03.2021 14:00
Es, piemēram, negribu pierādīt, kuram te pareizāka loģika. Skumji ir tas, ka šīs jau vairs nav nianses vai gadījums, jo katru gadījumu tiešām nevar aprakstīt normatīvajos aktos. Pašnodarbinātā statuss un vienkāršā grāmatvedība ir šausmīgi ilgus gadus, un joprojām tiek diskutēts, vai VSAOI ir vai nav izdevumi priekš soc. nodokļa aprēķināšanas. Un, kā redzams, arī VID sniedz atšķirīgus skaidrojumus. Es, piemēram, arī ņēmu ārā pašnodarbinātā VSAOI no izdevumiem soc. nod. aprēķināšanai, bet tagad man vienam jaunam klientam, kas skaita katru kapeiciņu, tāda pat loģika kā VIDam (Otkata piemērā). Un pierādi tagad, ka viņa loģika ir nepareiza.
Insi
Insi 09.03.2021 14:42
352 сообщения на сайте
Jūtu Jums līdzi.
Aivars007
Aivars007 09.03.2021 15:02
26984 сообщения на сайте
написать письмо (UZZIŅU) и спать спокойно. По многим спорным вопросам так делаю.
Otkat
Otkat 09.03.2021 15:50
1274 сообщения на сайте
VIDa viedoklis par pašnod. iemaksām ir ne tikai metodikā, bet arī vienā uzziņā, kas publicēta VID mājas lapā https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/uzzina_nr._2.pdf
Zvaigznite
Zvaigznite 09.03.2021 16:04
183 сообщения на сайте
Par ko ir strīds?

Citāts no Uzziņas:
Ievērojot minēto, valsts sociālās apdrošināšanas obligātas iemaksas netiek atskaitītas nosakot Iesniedzējas gada/mēneša valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objektu, no kura veicamas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
Šie maksājumi tiek atskaitīti kā attaisnotie izdevumi no Iesniedzējas kopējā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamā ienākuma apjoma tikai iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas nolūkiem.
Aivars007
Aivars007 09.03.2021 16:18
26984 сообщения на сайте
Pēc tādas loģikas varam arī PVN izdevumos ielikt!
Aivareno
Aivareno 09.03.2021 16:37
6641 сообщение на сайте
VIDa viedoklis par pašnod. iemaksām ir ne tikai metodikā, bet arī vienā uzziņā, kas publicēta VID mājas lapā https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/uzzina_nr._2.pdf
Zvaigznite 09.03.2021 16:04
Super! Liels paldies!
Insi
Insi 09.03.2021 17:00
352 сообщения на сайте
Pēc tādas loģikas varam arī PVN izdevumos ielikt!
Aivareno 09.03.2021 16:37
Priekšnodoklis vismaz PVN likumā atrunāts.
Bet vispār, paldies visiem, man šķiet, tāda interesanta un loģiska diskusija sanāca. Un man pat juta līdzi.
Insi
Insi 09.03.2021 17:04
352 сообщения на сайте
... un loģiska...
Ko arī vajadzēja pierādīt.
Aivars007
Aivars007 09.03.2021 17:25
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.