Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Kocinieki.... К списку тем

Kocinieki....
MK noteikumos Nr.684 10.punktā ir teikts par apaļo kokmateriāu kustības pārskatu. Es saprotu, ka šo pārskatu VID līdz 31.01.2006.g. jāiesniedz par pagaidu uzglabāšanas vietās apaļo kokmateriālu kustību.

VID konsultācijā man nevarēja 100% atbildēt, ka jā, jāsniedz tik tiem, kas pirkuši vai ieguvuši ciršanas tiesības un tirgojuši (cirtuši) kokmateriālus cirsmās.

Vai tie, kam ir gateri arī sniegs šo pārskatu? Manuprāt gateris ir pastāvīgā kokmateriālu uzglabāšanas vieta un uz tiem attiecas MK noteikumu tā daļa, kur ir par apaļo kokmateriālu uzskaiti pastāvīgajās uzglabāšanas vietās- un šajā sadaļā par atskaiti nav ne vārda.

Nevar taču būt, ka visi gateri sniegs šos pārskatus? http://www.vmd.gov.lv/doc_upl/ns62.htm

Juristi palīdziet pareizi iztulkot šo likuma normu, laika palicis pavisam maz līdz 31.01.2006, bet metodisko skaidrojumu šai sakarā nekādu nav, arī VID atturās no komentāriem.
Cleo
Cleo 18.01.2006 21:05
19234 сообщения на сайте

Ответы (28)

Protams,ka jāsniedz arī kokzāģētavām ,jo likuma 3.punktā ir tieši tas pateikts,un mums arī VID atgādināja ,lai neaizmirst iesniegt apaļkoku kustības reģistru no 14.09.05. sākot. mēs tieši nodarbojamies ar apaļkoka iepirkšanu gan gaterī,gan pie meža,gan pērkam paši cirsmas,un tad es taisu lielu lielos papīra palagus ar visiem rekvizītiem ,kas ir likumā.Iznāk rakstīt 2x vienu un to pašu KTPR-gan pagaidu glabāšanas vietā ,gan kad atved pastāvīgā vietā-gaterī.
Astrida14
Astrida14 18.01.2006 23:31
3 сообщения на сайте
Saule13, runa iet par MK noteikumu 10.punktu nevis 3.punktu

3.punktā iet runa par reģistru gan pagaidu, gan pastāvīgajās uzgalabāšanas vietās. Reģistru ailes atšķiras atkarībā no uzgalbāšanas vietas.

Bet 10.punktsir pie sadaļas II. Koku un apaļo kokmateriālu uzskaites kārtība pagaidu uzglabāšanas vietā un uzskaiti, darījumu un personisko patēriņu apliecinošie dokumenti. 10. Katra mēneša sākumā un beigās (bet ne vēlāk kā līdz nākamā kalen­dāra mēneša piecpadsmitajam datumam) reģistrā norāda apaļo kokmateriālu kopējo apjomu. Līdz nākamā gada 20.janvārim persona sagatavo apaļo kokmateriālu plūsmas uzskaites kopsavilkumu, kurā norāda šo noteikumu 8.punktā minēto apjomu summu pēc stāvokļa uz 31.decembri un līdz 31.janvārim iesniedz Valsts ieņēmumu dienesta reģionālajā iestādē atbilstoši juridiskās personas juridiskajai adresei vai fiziskās personas deklarētajai dzīvesvietai.

koku un apaļo kokmateriālu - 1) apaļie kokmateriāli — mizoti vai nemizoti koka stumbra nogriežņi, kuru garums pārsniedz vienu metru un tievgaļa caurmērs — trīs centimetrus; 5) koki — koki, par kuriem saņemts ciršanas apliecinājums;

Te gan vairāk ir jautājums mūsu juristiem,kā pareizi iztulkot likumdošanas normas un konkrēti šos noteikumus. Un kā gaterī priekš atskaites var uzrādīt noteikumu 8.2. no pagaidu uzglabāšanas vietas aizvesto apaļo kokmateriālu apjoms un atbilstošā kokmateriālu transporta pavadzīmes-rēķina sērija, numurs un datums vai cita attaisnojuma dokumenta rekvizīti; - ja gateris NAV pagaidu uzglabāšanas vieta, nav prasīts uzrādīt no pagaidu vietas atvesto - bet gan aizvesto (realizēto).

Mans viedoklis ir, ka atskaite VIDam jāiesniedz tikai par pagaidu uzglabāšanas vietās apaļo kokmateriālu kustību, jo principā pagaidu uzglabāšanas vietas reģistra ailes sakrīt ar 10.punktā prasīto ziņu iesniegšanu.

Juristi, plīz, kāds ir pareizais tulkojums noteikumiem????
Cleo
Cleo 19.01.2006 08:31
19234 сообщения на сайте
noteikumos tomēr nav teikts, ka jāiesniedz REĢISTRS, bet gan apaļo kokmateriālu plūsmas uzskaites kopsavilkums, jo reģistrs tiek kārtots par katru atsevišķu cirsmu.

Nezinu, es to MK neizprotu, būtu vienkārši pievienojuši PVN deklarācijas pielikumā par darījumiem ar kokmateriāliem vēl vienu aili par kubatūru un saņemtu katru mēnesi VIDā kubatūru par katru pavadzīmi.
Cleo
Cleo 19.01.2006 08:35
19234 сообщения на сайте
Uzrakstīts kārtējo reizi tā,lai varētu manipulēt pēc vajadzībās.Iesniegsi okey,paņems tavas veidlapas ,noformēs kā VID metod.mater.,saņems prēmijas par veidlapu sagatavošanu.Neiesniegsi-tad ņems priekšā un tulkos pēc vajadzības.Mūsu VID pie atskaišu nodoš.uzlikts atgādinājums,ka jāiesniedz šis pārskats,taču,ja prasi kam un kas-rausta plecus un saka lasiet MK not.Lūk tā.
Valentinar
Valentinar 19.01.2006 09:23
411 сообщений на сайте
Cleo, tā kā gateris ir pastāvīgā glabāsanas vieta( nekur tālāk netiek pārvietoti , bet tikai nodoti pārstrādei) , tad esmu pilnīgi pārliecināta , ka plūsmas atskaite jāiesniedz kā likumā noteikts TIKAI par PAGAIDU GLABĀSANAS VIETU t.i.tādu kokmateriālu glabāsanas vietu no kuras kokmateriāli tiek PĀRVIETOTI tālāk uz kādu pastāvīgo glabāsanas vietu.
Ilma
Ilma 19.01.2006 09:32
30495 сообщений на сайте
Man gan arī VIDa konsultanti teica, ka kokmateriālu plūsmas pārskats jāsniedz gan par patstāvīgām, gan pagaidu uzglabāšanas vietām. Bet mans viedoklis ir,ka MK kabineta noteikumos tas attiecas uz pagaidu uzglabāšanas vietām. Jā, uzskaite jāveic, gan vienā, gan otrā vietā, bet kopsavilkums par pagaidu vietām.
Janav
Janav 19.01.2006 10:33
56 сообщений на сайте
Nu šeit es atkal varu slavēt Ogres VID nodaļu , jo man skaidri un gaiši atbildēja , ka TIKAI PAR PASTāVĪGAJĀM GLABĀSANAS VIETĀM kā jau teikts LIKUMĀ un laika periodā par otro pusgadu.
Ilma
Ilma 19.01.2006 10:52
30495 сообщений на сайте
Так значит по временным не надо?
Irena22
Irena22 19.01.2006 11:08
42998 сообщений на сайте
Irena22, īsti nesapratu Jūs.
Ilma
Ilma 19.01.2006 11:47
30495 сообщений на сайте
Ā,tagad laikam sapratu.Pagaiduvajaga , bet pastāvīgajās nevajaga.
Ilma
Ilma 19.01.2006 11:49
30495 сообщений на сайте
Ak šausmas.Nu es esmu galīgi savu rakstu uzrakstījusi otrādi.Šausmas , šausmas. Atbildējā tikai vajag PAR PAGAIDU GLABĀSANAS VIETĀM , BET nevajaga par pastāvīgajām.Nu lūdzu , lūdzu atvainojiet.Neskatīties manu iepriekšējo šausmigo kļūdu:)
Ilma
Ilma 19.01.2006 11:51
30495 сообщений на сайте
Atkārtošu vēlreiz- vajag iesniegt TIKAI PAR PAGAIDU GLABĀSANAS VIETĀM. Paldies, IRENA22, ka Jūsu dēļ paskatījos savu rakstu un atklāju šausmīgo kļūdu.Ka tik kādam nesajaucu galvu. Cerēsim uz labako.
Ilma
Ilma 19.01.2006 11:55
30495 сообщений на сайте
Ilma, Вы голову не задурите, не переживайте, этим у нас законодатели занимаются.
Irena22
Irena22 19.01.2006 13:07
42998 сообщений на сайте
Nu paldies Dievam , ka ne es sajaukšu galvu.Cerams, ka visi , kas šeit ieskatīsies izlasīs manu kļūdu labojumu:)
Ilma
Ilma 19.01.2006 13:14
30495 сообщений на сайте
paldies, es jau arī uzskatu, ka tikai par pagaidu glabāšanas vietām, jo VID ir kontrolējošā iestāde sadarbībā ar Valsts meža dienestu, līdz ar to loģiski būtu, ka Valsts meža dienestu var interesēt tikai pagaidu uzglabāšanas vietas, vai netiek izcirsts par daudz nekā izsniegti ciršanas apleicinājumi. Tikai es gribu redzēt to nabadziņu, kurš šos VID iesniegtos pārskatus mēģinās kaut kādā veidā pārbaudīt ar Valsts meža dienesta datiem vai vēl kādiem datiem.
Cleo
Cleo 19.01.2006 13:23
19234 сообщения на сайте
Meitenes, kā jūs domājat rakstīt to pārskatu- summa uz per.sākumu- izvests- pārdots un atlikums uz per.beigām, vai sīkāk pa cirsmām, gribētos zināt jūsu domas.
Berziplus
Berziplus 20.01.2006 13:03
217 сообщений на сайте
1. iegūto apaļo kokmateriālu faktiskais apjoms; - (es rakstīju -datums, KTPR sērija un numurs, nopirkto ciršanas tiesību kubatūra pēc ciršanas apliecinājumiem vai nopirkto apaļo kokmateriālu apjoms m3)

2. no pagaidu uzglabāšanas vietas aizvesto apaļo kokmateriālu apjoms un atbilstošā kokmateriālu transporta pavadzīmes-rēķina sērija, numurs un datums vai cita attaisnojuma dokumenta rekvizīti;( - datums, KTPR sērija un numurs, aizvesto (realizēto) apaļo kokmateriālu apjoms m3)

3. personiskajam patēriņam izmantoto apaļo kokmateriālu apjoms; (tāda man nebija)

4.apaļo kokmateriālu nokraušanas vietā atlikušo apaļo kokmateriālu apjoms. (atlikumu cirsmās pretī tai KTPR, ar kuru tika nopirkts attiecīgais vai nu kokmateriālu daudzums vai ciršanas tiesības ar CA).

Atlikumu uz perioda sākumu 8.punktā pēc noteikumiem neprasa. Arī neprasa pa atseviškām cirsmām, bet gan kopsavilkumu- es saprotu ka par visām cirsmām kopā).
Cleo
Cleo 20.01.2006 22:05
19234 сообщения на сайте
А мне кажется что срок сдачи был 20 января, то есть сегодня последний день. Кака поняла из текста, отчет надо подавать только цирсмам, в разделе о пилорамах такого не нашла...
Alek
Alek 22.01.2007 10:28
444 сообщения на сайте
Насколько я понимаю, этот отчет подавать в свободной форме?
Alek
Alek 22.01.2007 10:33
444 сообщения на сайте
Ну в смысле, что нет определенного бланка...а только ответить 8 пункта... так?
Alek
Alek 22.01.2007 10:33
444 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.