Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

gada ienākumu deklarācijas termiņš К списку тем

gada ienākumu deklarācijas termiņš
Likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli vairs neatrodu termiņu, kurā drīskt iesniegt gada ienākumu deklarāciju.. figurē tikai viens termiņš līdz 1.aprīlim. Vai tiešām vairs nav termiņa līdz gada beigām?
Diamonds
Diamonds 13.09.2007 11:31
119 сообщений на сайте

Ответы (18)

Līdz 1.aprīlim saimnieciskās darbības veicējiem un tiem kam obligāti jānodod. Citi var kad grib( 3 gadu laikā).
Ilma
Ilma 13.09.2007 11:40
30495 сообщений на сайте
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/mk%20noteikumi/iin/iein_10012006_nr.41.doc
Ambera
Ambera 13.09.2007 11:43
21759 сообщений на сайте
jā, es saprotu saimneiciskās darbibas veicējiem, bet ja esmu pārdevis īpašumu, kas ir neapliekamais ienākums, bet smma pārsniedz 4-kāršotu gada neapliekamo minimumu, tad kāds termiņš? Kādreiz bija gada laikā, tagad VID vēstule ziņo, ka bija jānodod līdz 1.aprīlim, citādi likšot sodu.

Ambera, es saprotu, ka gribas iedod saiti uz likumu, bet kāds te sakars Noteikumiem par iedzīvotāju gada ienākumu deklarāciju un tās aizpildīšanas kārtību. Noteikumos nav minēts termiņš.
Diamonds
Diamonds 13.09.2007 13:39
119 сообщений на сайте
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=41&hl=1&oid=2834&mod=35
Giza
Giza 13.09.2007 13:44
6496 сообщений на сайте
Nu to jau es vēstulē izlasīju, bet IIN likuma 20.pantā nu nav minēts termiņš 1.aprīlis. Jā, 20.pantā iet runa, ka var neiesniegt gada ienākumu deklarāciju, ja neapliekamie ienākumi nepārsniedz 4-kāršotu gada neapliekamo minimumu, bet tur nav minēts, ka ja pārsniedz , tad deklarācija iesniedzama līdz 1.aprīlim.
Diamonds
Diamonds 13.09.2007 13:52
119 сообщений на сайте
Jautājums:

Vai vēl ir iespējams iesniegt iedzīvotāju gada ienākumu deklarāciju par 2006.gadu

Atbilde:

Nodokļu maksātājiem ir tiesības iesniegt nodokļu administrācijai iesniegumu par nodevu samaksas pārskatīšanu, nodokļu deklarācijas labojumu vai precizējumu triju gadu laikā pēc konkrētajos likumos noteiktā maksāšanas termiņa, ja šajā laikā par konkrētajiem nodokļiem un attiecīgajiem taksācijas periodiem nav uzsākta vai veikta nodokļu revīzija (audits).

Tādējādi fiziskajai personai ir tiesības iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2006.taksācijas gadu līdz 2010.gada15.aprīlim.

(Atbilde sagatavota 08.08.2007. saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem; likuma „Par nodokļiem un nodevām” 16.p. 6.punkts).
Ambera
Ambera 13.09.2007 14:24
21759 сообщений на сайте
man jau arī šķita, ka nekas nenotiks, ja es nodošu savu gada ienākumu deklarāciju līdz ada beigām, bet saņēmu vēstuli, ka man līdz 17.septembrimjāiesniedz gada ienākumu deklarācija, jo neapliekamie ienākumi pārsniedz 4-kāršotu gada neapliekamo minimumu. Jā, es pārdevu nekustamo īpašumu, jā, pārsniedz to summu, bet kur ad likumā teikts, ka man bija jāiesniedz līdz 1.aprīlim, biju iedomājies, ka līdz gada beigām un īpaši nesteidzos, bet te pēkšņi vēstule un draud ar naudas sodu no 201 - 500 latiem, ja neiesniegšu līdz 27.septembrim jo man esot bijis jāiesniedz līdz 1.aprīlim saskaņā ar to 20.pantu bet tajā pantā tak nav termiņa.
Diamonds
Diamonds 13.09.2007 14:32
119 сообщений на сайте
Вы лучше ищите где сказано, что не надо сдавать. По умолчанию доходы надо декларировать всем. Но в некоторых случаях жители от такой обязанности освобождены. Это не ваш случай.
Maija
Maija 13.09.2007 15:58
28223 сообщения на сайте
Visu cieņu, bet es jau nesaku, ka man nav jāiesniedz, vienkārši es nesaprotu kāpēc man bija jāiesniedz līdz 1.aprīlim. Kur tas ir likumā pateikts? To, ka man jāiesniedz es zināju un arī taisījos iesniegt līdz gada beigām, tikai nesaprotu tādu VID aktivitāti un draudēšanu ar sodu, kas nav nemaz tik maza summa, pamatojot to ar 20.pantuUUN likumā, bet reāli tai pantā šāds termiņš nav pieminēts.
Diamonds
Diamonds 13.09.2007 18:44
119 сообщений на сайте
Tad vajag vēl citus MK noteikumus par IIn palasīt!
Andaz
Andaz 13.09.2007 18:50
27892 сообщения на сайте
personīgi man arī pārlasot noteikumus un likumus šai sakarā rodas iespaids, ka visiem gada ienākumu delarācija jāiesniedz līdz 1.aprīlim, jo tiešām ir minēti gadījumi, kad nav jāiesniedz, bet agrāk bija kaut kurā pantā minēts, ka var iesniegt līdz gada beigām... laikam es arī neredzu.
Cleo
Cleo 13.09.2007 18:53
19234 сообщения на сайте
Tā ir VIDa pretimnākšana, man šķiet. Vnk, lai visi nesaskrien 31.martā! Jo arī nauda tad jāatmaksā noteiktā termiņā. Nu ar VIDs un Valsts kase netiktu galā.
Andaz
Andaz 13.09.2007 18:55
27892 сообщения на сайте
Читайте ст. 19.

5. Deklarācija ar tai pievienotajiem dokumentiem, kas apliecina nodokļa iemaksāšanu budžetā, iesniedzama Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajai iestādei pēc maksātāja dzīvesvietas ne vēlāk kā taksācijas gadam sekojošā gada 1.aprīlī.

Все, кому надо сдавать, должны сдаться до 1 апреля. Вам надо.

Кому не надо, но кто очень хочет, может сдаваться когда угодно. Обычно это делается когда надо пересчитать налоги. Было когда-то что срок для пересчета этих налогов - 1 год. Но в прошлом году опять увеличили до трех лет. Видимо потому про один год и найти не можете.
Maija
Maija 13.09.2007 19:26
28223 сообщения на сайте
Laikam gan. Paldies Maija, es arī to 19.pantulasīju un redzu tikai 1.aprīli.
Cleo
Cleo 13.09.2007 20:26
19234 сообщения на сайте
Paldies Maija, tak iznāk tomēr, ka 1.aprīlis tomēr bija termiņš. Nu tagad zināšu.
Diamonds
Diamonds 13.09.2007 20:29
119 сообщений на сайте
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss

159.8 pants. Nodokļu un informatīvo deklarāciju iesniegšanas termiņu neievērošana

Par nodokļu deklarācijas iesniegšanu, pārkāpjot nodokļu normatīvajos aktos noteikto iesniegšanas termiņu līdz 15 kalendāra dienām, –

uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām līdz piecdesmit latiem.

Par nodokļu deklarācijas iesniegšanu, pārkāpjot nodokļu normatīvajos aktos noteikto iesniegšanas termiņu no 16 līdz 30 kalendāra dienām, –

uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām no piecdesmit viena lata līdz divsimt latiem.

Par nodokļu deklarācijas iesniegšanu, pārkāpjot nodokļu normatīvajos aktos noteikto iesniegšanas termiņu vairāk par 30 kalendāra dienām, –

uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām no divsimt viena lata līdz piecsimt latiem.
Solik
Solik 14.09.2007 08:52
4622 сообщения на сайте
Так что, если у вас есть письмо, в котором они пишут, что не применят штраф, если вы сдадите декларацию- то бегите скорей. Или они просто вас информировали о том, что штраф такой за несвоевременно сданную декларацию?
Solik
Solik 14.09.2007 08:55
4622 сообщения на сайте
jā, man bija vēstule un tajā gan minēts ir cits pants:159.9

159.9 pants. Nesadarbošanās ar nodokļu administrācijas amatpersonām

Par nodokļu administrēšanai un kontrolei nepieciešamās pieprasītās informācijas nesniegšanu nodokļu administrācijai –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divdesmit pieciem līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par nepatiesas informācijas sniegšanu nodokļu administrācijai –

uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par neatļaušanu nodokļu administrācijas amatpersonām ieiet nodokļu maksātāja saimnieciskajai darbībai izmantojamās telpās, ja nodokļu administrācijas darbiniekam ir šādas tiesības, –

uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām līdz simt piecdesmit latiem.

Bet paldies, par sadarbību. Jau noskaidroju savā VID, ka nu nelikšot sodu, ja iesniegšu deklarāciju līdz vētulē noteiktajam termiņam. Ko arī taisos darīt - iesniegt.
Diamonds
Diamonds 15.09.2007 11:43
119 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.